Jump to content
jędrek

Pzl 130 Orlik TC II

Recommended Posts

Składanie i rozkładanie podwozia jest na serwie, mogę spowolnić z nadajnika do 9,9 sek. i tak zrobię. Na razie tylko próby.

No... od bidy może być, ale przednie koło chyba się nie domyka i brakuje pokryw komory podwozia ;)

No co? Ferie mam, wyluzowany jestem ? 

Witam

Długo się nic nie działo, bo musiałem się znowu oddać w łapki lekarzy. Nie, nie korona, tylko musieli mi pogrzebać w drugim kolanie i je trochę usprawnić. No i teraz jest czas na budowanie😀. Mocowanie silnika, powoli będzie dalszy ciąg.

41.thumb.JPG.069586e254cface0bc1fb78b4946db3f.JPG

42.thumb.JPG.e327877bf367227af9078dbc369bd281.JPG

a tu kadłub Orlika w towarzystwie kadłuba modeliku Astro Hog na spalinkę (powstał w ciągu ostatnich kilku dni )

43.thumb.JPG.4a42334e3e1d0bd788e8b19c87208070.JPG

Powolutku do przodu z Orlikiem. Z zestawem Orlika od Marka zakupiłem również rolkę folii satynowej do pokrycia. Kilka elementów okleiłem i muszę napisać, że kiepsko to wychodzi. Być może coś źle robię. Folia strasznie cieniutka i delikatna, trzeba pilnować temperatury przy oklejaniu. Kiepsko się trzyma oklejanych elementów i można łatwo powichrować powierzchnie oklejane (stateczniki, lotki). Wobec tych trudności postanowiłem "wykończyć" powierzchnię modelu papierem typu Natron (dinozaury😛  wiedzą o co chodzi i jaki to papier) na klej wodorozcieńczalny do drewna. Celowo nie piszę Wikol bo używam Pattexu🙂. Tani ten papier nie jest. 12 arkuszy 420x500mm kosztuje 125,- zł😲.

44.thumb.JPG.b9cc4e94bf9d56bcc6304f6cddbfb078.JPG

45.thumb.JPG.39b2c6e1d0f6d43904ab3189b4c3edcf.JPG

Ale czym starsze wino tym lepsze  😛 no i skrzypce też się na to łapią...

może i z materiałami modelaskimi tak jest?  ;)

Andrzeju - gdy będziesz w Obi to przyjrzyj się papierowi z firmowym nadrukiem na stanowisku do pakowania zakupów.

Mnie przypomina on do złudzenia cienki Natron, ma te charakterystyczne prążki i jak na swoją grubość jest stosunkowo mocny.

Gdyby to było "to" wystarczy kupić jakiś drobiazg i gruuuuuuuuuuuuuubo go zapakować...😉

1 godzinę temu, Rob Mc Fly napisał:

Gdyby to było "to" wystarczy kupić jakiś drobiazg i gruuuuuuuuuuuuuubo go zapakować...😉

Wystarczy kupić paczkę styropianu. Zakupy 2 w 1:)

6 godzin temu, Rob Mc Fly napisał:

Andrzeju - gdy będziesz w Obi to przyjrzyj się papierowi z firmowym nadrukiem na stanowisku do pakowania zakupów.

Mnie przypomina on do złudzenia cienki Natron, ma te charakterystyczne prążki i jak na swoją grubość jest stosunkowo mocny.

bo to jest własnie "TO ", w "Ciastoramie " tez taki jest

Andrzej, jak patrzę na ten papier to przypominam sobie siebie sprzed 16 lat przy pierwszym modelu! Z tym, że taki papier kupowało się po kosztach na poczcie :) Powiedz jak zamierzasz to wykończyć? Będziesz coś robił z krawędziami papieru(szlifowanie/szpachlowanie)?

Takim papierem oklejałem pól wieku temu Czyżyki , Jaskółki i Dzięcioły.

Ostatnio kupiłem do pakowania paczek w Castoramie 10szt. za około 10zł.

Piękne paski aż się prosi coś okleić.

prawie się dałem nabrać 😀, ta cena na papierze to chyba z przed denominacji ?

Dzięki Koledzy za wszystkie namiary. Wiem, że takie papiery można w tej chwili dostać bez problemu. Ten który stosuję, to konkretnie papier śniadaniowy😀. Ma już trochę latek. Co do wykończenia powierzchni, to statecznie będzie pomalowana. Jeśli łączenia papieru będą mocno widoczne to trochę poszpachluję. Oblot będzie bez malowania , tylko oklejony.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.