Skocz do zawartości

Jakiego kleju wikolowego używacie?


jacekplacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja,używam takiego,jest dość dość szybki,mocny i nie" pachnie''                                                                                                                                                  

wikol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
20 minut temu, Vesla napisał:

Gorilla Wood Glue. Szybko łapie i mocno trzyma.

 

 

indeks.jpg

 

Tez go uzywam ale polecam Gorilla Clear do bardziej odpowiedzialnych a takze trudnych do sklejenia materialow. Trzyma jak glupi doslownie wszystkiego np carbon plytki do styropianu, servo do laminatu etc etc  Co ciekawe, nalezy jedna powierzchnie zwilzyc woda.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na warsztacie wszystkie rodzaje normalnie sprzedawanej Gorilli. Bardzo dobre kleje.

Co do Clear, jest świetny. Jego jedyną wadą jest "płynność" kleju. Nakładasz go a on jest jak miód i przez dłuższy czas ma tendencje to spływania w najniższy punkt. Warto to wziąć pod uwagę żeby nie zalać czegoś przez przypadek.

Mimo to, polecam ten klej, No i pamiętać o zwilżaniu jednej powierzchni (co wspomniał Andrzej).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
11 godzin temu, robas69 napisał:

Witam Was, mam w perspektywie klejenie skrzydeł. 1 płat długości ok. 1,10 m. Czym je kleić? Do tej pory używam Pattex wood express ale on strasznie szybko wiąże i może powodować zwichrzenie powierzchni przy oklejaniu. Co radzicie w zamian?

ro wszystko zależy od tego jakiego typu jest to płat ?? A/Konstrukcyjny czy   B/ rdzeniem styro ?

 

dla A/

1/ miękie pokrycie

2/ kesony + miekkie pokrycie

3/sztywne pokrycie

 

B/

a/ sztywne pokrycie - papier na wikol

b/fornir

c/deski balsowe

d/deski balsowe + laminat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.