Skocz do zawartości

Panel żarzenia.


Andrzej68IX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów

Proszę podpowiedzcie mi jakie napięcie powinno być na tej niby świecy (Glow Starter Charger) bo u mnie jest pełne 12V a to małe ustrojstwo do żarzenia  ma tylko 1,25V. Czy to aby na pewno służy do ładowania accu czy być może mój panel do żarzenia jest walnięty.

Dziękuję i pozdrawiam

DSCN0930.JPG

DSCN0931.JPG

DSCN0932.JPG

DSCN0933.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Akumulator (NiCd) w żarce ma napięcie znamionowe 1,25V,  więc napięcie na klipsie-świecy do jego ładowania nie powinno mieć więcej jak maksymalne napięcie akumulatora w stanie naładowania, czyli w granicach to ok. 1,4 - 2,0*V/100-500mA  jeśli nie jest to mikroprocesorowy "automat" wykrywający inicjujący rozłączenie. "dip" napięcia akumulatora

dip.jpg.98bfba9f07423738dc63a38cecf140c7.jpg

 

W nieprocesorowych, prostych ładowarkach(zwłaszcza gniazdkowych) "nadmiar" energii dostarczanej przez ładowarkę już po naładowaniu ogniwa jest rozpraszany w formie ciepła, dlatego maja one tak mały prąd ładowania, ale za to długi jego czas (im mniejszy prąd a większa pojemność tym dłużej, nawet do 14h) Procesorowe mogą ładować prądem nawet 1C akumulatora.

12V to zdecydowanie za dużo. Podepnij równolegle do woltomierza obciążenie, np żarówkę 2V i sprawdź czy to nie jest tylko napięcie jałowe układu, chociaż aż tak wysokie nie powinno być..

spacer.png

 

* Chociaż maksymalne napięcie ogniwa wynosi 1,5V to ze względu na spadki napięcia na rezystancji wewnętrznej ogniwa, styków, ładowarka często ma 2V(napięcie "jałowe" mierzone bez obciążenia) ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Andrzej może mieć rację jeśli to impulsowa(PWM), https://www.rcuniverse.com/forum/rc-helicopter-beginners-forum/8171946-power-panel-glow-plug-voltage-print.html

Cytat

The glow plug jack is a switched 12V at an adjustable frequency by the knob. So, you will read 12V, just you meter will not see the frequency. This is why it hums when hooked up. I remember reading that somewhere.

The big advantage of the glow plug igniters that run off your 12 volt battery is that they can be adjusted to compensate for the line drop. These devices put a full 12 volts on the glow plug for a few milliseconds, then no voltage for a longer time, then 12 volts again. The plug gets a square wave of voltage applied so that the average value is in the neighborhood of 1.2 volts . You really need to look at the current or voltage waveform with an oscilloscope to see what is really going on. The adjustment just varys the ration of on/off time of the 12 volts .

Podłącz obciążenie i sprawdź jaki wtedy jest na nim spadek napięcia... Wszystko znacznie powyżej 1,5 V - 2 V i prawdopodobnie jest to usterka panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wywalił ten cały panel... O niebo lepsze i prostsze w działaniu jest:

akku do świec:  http://www.batimex.pl/towar.php?idtowaru=2660&gclid=EAIaIQobChMI4pnj0qjl5gIVCuR3Ch3lwgJfEAQYASABEgK3DPD_BwE

Starczy jak myślę na jakieś 2 lata bez ładowania

"Rzażonko" czyli to co do świecy przykładamy: np takie

http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/OSPRZET-DO-SILNIKOW-SPALINOWYCH/Akcesoria-startowe/Q-MODEL-179-KLIPS-NASADOWY-DO-SWIEC-KROTKI.html

Akumulator jakikolwiek PB żelowy 12V bezobsługowy

Pompka do paliwa "na korbkę" . I wystarczy.

Wszelkie panele jakie by nie były proszą się tylko i wyłącznie kłopoty....

Akumulatorki ładujemy w domciu bezpośrednio z ładowarki bez pośrednictwa panela  i mamy święty spokój, bo eliminujemy ogniwo pośrednie, które jest źródłem  awarii . Bo te panele SĄ ŹRÓDŁEM AWARII.

Z mojego doświadczenia zawodniczego radzę wywalić z serwisu jak najprędzej☠️

A.C.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.