Jump to content
Zuberek23

Plany kombat / reno racer

Recommended Posts

Witam, szukam planów podobnego modelu jak te ze zdjęcia poniżej. Konstrukcja balsa, silnik żarowy. Czy dysponujecie Panowie planami podobnych do w/w samolotów? Może jest strona gdzie mogę nabyć plany? Znalazłem zestawy w Wielkiej Brytanii, jednak cena 80£ + koszt wysyłki za zestaw jest zdecydowanie po za moim zasięgiem. 
 

Pozdrawiam, Artur 

61796C2F-F3D4-4C8F-A9C5-F1BCAE2127FC.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaki rozmiar Cię interesuje?

 

Modele kombat są w skali 1:12 i przeważnie wychodzą w rozmiarze ok 1m. Plany można prawie bezkarnie skalować +/- 20% biorąc poprawkę na grubości materiału.

 

Więc masz 2 opcje: planów modeli kombat jest dużo i dopasowujesz to co Cię interesuje.

Albo szukasz modelu Reno Racer i skalujesz do swoich potrzeb.

 

Gotowca ciężko znaleźć.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje mnie ok. 1m rozpiętości, pod silniki .15-.25 bo takie akurat mam. Dysponujesz może czymś konkretnym ? Lub masz jakieś ciekawe linki ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na outerzone wystarczy sobie odpowiednio skonfigurowac filtr:

RC, low wing, Scale, militarty, Fighter i wyskakuje 186 planow. Do wyboru do koloru. tutaj role juz pelnia wlasne preferencje, czy Mustang, czy Foka, czy Messer...

 

Zależnie od preferowanej techniki budowania - wiekszosc z balsy. Ale prawie szystkie zawieraja przekroje kadluba i skrzydla wiec wykonanie wersji ze stytopianu/styroduru to zaden problem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakie konkretnie masz silniki bo od tego zależy wybór modele.Coś możesz poszukać na rcpabianice.strefa.pl no i jaką technologią chcesz wykonać model.Napisz do czego ma służyć i jak wyglądać to coś podpowiemy.Pod silnik. 15 najlepiej sprawdziił się Mustang, laminat Ecika i Zero Wowy a pod. 25(silnik na łożyskach) większe modele jak Tenzan, IŁ czy Arsenal VB10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam starego OS Maxa .15 i ASP .21. Konstrukcja balsowa jak w modelu poniżej. Pozostało mi go tylko okleić. Szukam czegoś podobnego pod w/w silnik żarowy. 

52A122E7-174C-49D0-A5D8-B80FF5DBC6C5.jpeg

Dzięki, Japim - znalazłem mniej więcej to czego szukałem, interesuje mnie właśnie skala 1/12. Pozostało mi tylko wybrać konkretny model. Nie znam za bardzo trendów jakie panują w Polsce, buduje i latam zwykle sam. Czy jest konkretna konstrukcja (plan czy projektant) którą najczęściej buduje się i widuje w Polsce?  Chodzi mi oczywiście o balsowe konstrukcje. 
 

Pozdrawiam 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Balsowe konstrukcje rzadko się spotyka bo nie wytrzymują trudów walki. Ostatnio lata Tomek (Papa Smerf) i to jego model jest na stronie Pabianic którą on prowadzi. Tam teź możesz się z nim kontaktować, 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.