Jump to content
Miałczek

SZD 51 Junior 1:3

Recommended Posts

Witam serdecznie na naszym lotnisku pojawił się model szybowca SZD 51Junior w skali 1:3 firmy S&K RC Scale Models spacer.png

DSC_0162.JPG

DSC_0164.JPG

DSC_0169.JPG

DSC_0170.JPG

DSC_0172.JPG

DSC_0174.JPG

DSC_0175.JPG

DSC_0177.JPG

DSC_0181.JPG

DSC_0182.JPG

DSC_0184.JPG

DSC_0185.JPG

Gratulacje twórcom za piękną maszynę Jackowi już wcześniej gratulowałem.

Jacek fajnie by się prezentował z waszym nowym holownikiem nie piszę celowo z jakim bo nie chcę wychodzić przed szereg i zabierać Wam tą przyjemność. No i parę danych byście napisali o tym ptaszku. Będzie cieszył zestaw na zlocie w Jeżowie i swoje dowiozę 

right-click and choose Save Picture As... to save the image (3).jpg

Witamy wszystkich modelarzy.

Model został oracowany w programie 3D na podstawie planów fabrycznych.776127945_Stronaforum.thumb.png.f004e5daa5a58037868546045f84206d.png

Podajemy dane techniczne modelu SZD 51 Junior:

skala - 1:3

rozpiętość-  500 cm

długość - 224,5 cm

powierzchnia - 139,4 dm2

profil skrzydła - HQ/W-3/16    HQ/W-3/13    HQ/W-3,5/12 

profil statecznika poziomego - HQ/A-0/12

masa z serwami i hamulcami (elektrycznymi) - 10,08 kg

masa do lotu z napędem FES - 12,2 kg

Konstrukcja modelu:

kadłub - laminat szklano węglowy

skrzydła, statecznik poziomy, ster kierunku - szkło, węgiel, herex ( Vacum )

A teraz parę zdjęć detali modelu:

DSC_0003.JPG

DSC_0006.JPG

DSC_0011.JPG

DSC_0014.JPG

DSC_0018.JPG

DSC_0034.JPG

DSC_0050.JPG

DSC_0052.JPG

• Dzięki 1

Tak jak w temacie SZD 55, FB jako strona firmy to takie sobie rozwiazanie.  Wielu ludzi nie ma FB i robi sie ich coraz wiecej. 

• Upvote 1

Bardzo ładna konstrukcja tylko czy masa tego modelu patrząc na użyte profile nie powinna być minimum 15kg ?. Proszę napiszcie jaki jest kąt zaklinowania skrzydło statecznik. Słaby ze mnie teoretyk ale takie wartości pomagają przewidzieć charakterystykę modelu ;)

Andrzeju takie czasy ale nie trzeba mieć Facebook’a by otworzyć link https://www.facebook.com/SKRCScale/

Pozdrawiam 

Paweł

• Upvote 1

Czasy są takie, że informacje o swoich usługach trzeba mieć tam, gdzie są klienci a nie tam gdzie jest najpopularniej ? Choć w sumie oprócz nr telefonu więcej informacji na FB niż w tym wątku nie znajdziemy.

Mając stronę na FB to jakbyś miał stoisko w markecie. Nie od Ciebie zależy w jakich godzinach będzie otwarte i co możesz na nim mieć oraz zgłaszasz (automatem) kto Cię odwiedził i w jakim celu .

Mając własną stronę na własnym serwerze to Ty w większej mierze decydujesz o wszystkim.

Model piękny, lotnisko również GRATULACJE

Optymalna masa to ok13 kg, nie ma problemu dociążyć model do 15 kg. Kąt zaklinowania skrzydło statecznik 1,5 stopnia. W stateczniku poziomym jest gniazdo na statecznik pionowy - można dodawać podkładki do regulacji kąta.

Widziałem wiele waszych prac zresztą kadłub do mego Ventusa mam przez was wykonany. Wieżę że pokażecie  zdjęcia swoich prac a jest co pokazać ku ucieszę naszych forumowiczów. A na razie wielkie gratulacje jesteście bardzo skromni ale wielcy. 

Pozdrawiam Władek

Mają czym się pochwalić. Osobiście najbardziej podoba mi się GP 14 Velo, tylko ta cena. Cóż, trzeba zacząć zbierać do skarbonki, bo mam chrapkę na ten model. 

1 godzinę temu, S&K RC Scale Models napisał:

Optymalna masa to ok13 kg, nie ma problemu dociążyć model do 15 kg. Kąt zaklinowania skrzydło statecznik 1,5 stopnia. W stateczniku poziomym jest gniazdo na statecznik pionowy - można dodawać podkładki do regulacji kąta.

Dziękuję za odpowiedź mam nadzieję że będzie okazja zobaczyć model w locie.

Film jest prywatny, nie obejrzymy 

Świetna relacja. film już dostępny :)

zdjecia z powietrza to prawdziwy popis.

Gratulacje - przepiękny model

Model piękny.

Trzeba będzie świnkę skarbonkę rozbić :)

Jacuś i Zbyniu wielkie gratulację za piękny model. Jeszcze większe za projekt szybowca do latania amatorskiego, o nie dzida na Alpy czy szalony kojot na płaski teren, Już sobie wyobrażam jak dostojnie i spokojnie prowadzi się wasze najnowsze dziecko przy takim profilu. Wiem i już się cieszę że będę go podziwiał na zboczach Jeżowa sudeckiego podczas wielkiego pikniku modelarskiego w czerwcu na który już się zapowiada wielu świetnych modelarzy z całego kraju i nie tylko. Brak tradycyjnego pikniku na górze Żar powoduje duże zainteresowanie Jeżowem. Wiem że koledzy przyjadą z dużą ekipą Zielono Górską ekipą gdzie będą piękne holowniki i inne fajne modele Oj będzie się działo Powodzenia i pozdrowienia Władek 

Skromy dłubacz od Ventusa,  Selecta Nyjosa Relaksa 

Szybowiec petarda bez dwóch zdań.

Władziu no powiem Ci że zareklamowałeś imprezę lotniczą bardzo fajnie. Trzeba się zastanowić. Tym bardziej że z Żaru nici na długie lata.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.