Skocz do zawartości

Michal4x4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór raz jeszcze,

Zastanawialem się długo nad nast modelikiem ( i ciągle mam w głowie nowe tematy), było dużo jak zwykle wahań, ale tak się złożyło że kolega Maciej wspomniał ze chce budować Tigera gumówkę i jakoś od tego się zaczęło... przypomnialem sobie że mam plany zestawu Hackera, ktorego przed laty nie udał9 mi się skleić, a skala i oddanie sylwetki jest tam mzd b fajne; no i pomyślałem że obrobina klasyki nie zaszkodzi, a jeszcze jeden latacz na wiosnę się przyda, a w międzyczasie będę kreślił planiki nast modelu a to chwilę zajmie.

Na razie zrobiłem tylko boki kadłuba i żeberka, model chcę lekko umakietowić ale bez przesady żeby nie paść w detalach.

Siliniczek eflite 250, 2s, SK, SW i lotki.

A malowanie mam wybrane od pierwszej chwili po decyzji budowy! ;)

Cdn.

Pzdr,

M

Tiger_Moth_-_Shuttleworth_Military_Pageant_(11754343216).jpg

800px-De_Havilland_DH82A_Tiger_Moth_‘K2585’_(G-ANKT)_(41284285282).jpg

0157346.jpg

SHUT 1931 TIGERMOTHB.jpeg

h_shuttleworth_collection_tiger_moth_k2585_scheme_details_on_the_airfix_workbench_blog.jpg

g_shuttleworth_collection_tiger_moth_k2585_scheme_details_on_the_airfix_workbench_blog.jpg

20200116_174607.jpg

20200116_174744.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dobry wieczór,

Zacząłem klejenie gornych płatów; profil skrzydła jest wklęsło-wypukły, zatem z obawy przed powtórką z napinania papieru na wklęsłościach Macchi dałem 3 dźwigary nie ze względu na wytrzymalość ale żeby zmniejszyć ryzyko odklejenia się papieru od zeber na odcinkach wklęsłych; tak też robiłem w Nieuporcie i podziałało, ale może to i nie jest konieczne jeśli solidnie papierek do każdego żeberka od dołu się przyklei.

Postanowiłem dać też półżeberka, roboty masę (bo jest ich mnóstwo) ale jeszcze tego nie trenowałem to zobaczę jak wyjdzie. Nie wiem jeszcze jak je będę montował, ale coś wymyślę. Na razie tyle, idę kleić dalej.cdn.

Pzdr,

M

20200118_194843.jpg

20200118_194926.jpg

20200118_195026.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mnie się też podobają, ale najbardziej podoba mi się to malowanie w szachownice i właśnie dla niego zrezygnowałem ze swojej zasady niebudowania  klasyków:) 

Z budową idzie jakoś. Tu bez żadnych ekstrawagancji, tylko z tymi półzeberkami mam kłopot ( przeglądarka netowa na hasło "riblets in micro rc planes" podała mi przepisy na żeberka - serio!). Będę knuł. Cdn.

Pzdr,

M

20200120_211417.jpg

20200119_173824.jpg

20200119_173853.jpg

20200120_211422.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chcialem go kupić, ale dosłownie garści $$ mi zabrakło;(

Trochę się zawiesiłem nad ustaleniem pozycji serw, ale w końcu zdecydowałem dla bezpieczeństwa upchać wszystko z przodu; chciałbym aby napędy linkowe "wychodziły" z kadłuba jak w oryginale, nie wiem czy się to nie będzie haczyć, ale sprobuję.

Super ze na stronie Ton8ego Clarka jest mnóstwo zdjęc tego samolotu i można wszystkie detale sobie zobaczyć.

Cdn,

Pzdr,

M

20200122_204046.jpg

20200122_204117.jpg

Tiger-Moth-G-ANNI-T-6953-19.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, fajnie że się odezwałeś! Dziś siedziałem ile mogłem w piwnicy, ale wiele do pokazania nie mam:( dużo kombinowałem z napędem lotek i przymiarki do napędu bowdenami zrobiłem alecchyba opory będą za duże i zrobię napęd torsyjny, ale tym razem osią będzie drut 0.8mm; zobaczymy jak wyjdzie; cdn.

Pzdr,

M

20200123_163737.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam tego że zainteresowanie takimi maluchami jest dla mnie coraz większe.Dla tego obserwuję to co budujesz

a model nie jest taki łatwy i zakładam że gotowy będzie wyglądał ja makieta.

 

Ne jestem pewny ale czy to taki silnik ma być w modelu?

61bmt25CcdL._AC_SX466_.jpg.bea9fe18d11e04d0e68b99d0db8dea65.jpg

 

Podaj coś na temat wyposażenia.Jakie serwa,regulator.

PS. Ten zielony podkład pod panele na zdjęciu po wyżej to tylko szablon do uformowania balsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Michal4x4 napisał:

 Dziś siedziałem ile mogłem w piwnicy, ale wiele do pokazania nie mam:( dużo kombinowałem z napędem lotek i przymiarki do napędu bowdenami zrobiłem alecchyba opory będą za duże i zrobię napęd torsyjny, ale tym razem osią będzie drut 0.8mm; zobaczymy jak wyjdzie; cdn.

Zawsze możesz dać bowdena o większej średnicy (np. zewnętrzną koszulkę). Powinno to zmniejszyć opory, niestety odbędzie się to kosztem powstania luzów, ale to tak jak zawsze - coś za coś ;)

I tak moim zdaniem będzie to rozwiązanie  sztywniejsze niż napęd torsyjny na pręcie 0,8 mm. Między dźwignią, a mocowaniem do lotki pręt będzie miał jakieś 10 -15 cm (tak na oko), a to całkiem spory odcinek do skręcania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Cześć,

Wyposażenie mam takie:

- micro rx podróbka jakaś kompatybilna z hitec'iem ( na zdj),

- regulator "jakiś" 6 lub 10A w zależności od silnika,

- silnik: jeśli m9del wyjdzie lekko chcę dać odpowiednik park'a 180 (na zdj, noname, znany też chyba jako suppo 1104), jeśli wyjdzie cięzki (powiedzmy ponad 120g) to dam park'a 250 l7b jego zamiennik suppo (tez na zdj. do kupienia w gammodel),

- serwa, noname'y, kupuję je w ikar.rc; to są ponoć serwa gws opisywane jako nano, waga chyba ca.2g (są na zdjęciach wyżej i w relacji z wz iii i buffalo)

 

Lotki:

Tu dużo by pisać, same rozterki!:( rozumiem dokładnie co mowisz, i napęd torsyjny wybrałem jako tzw.mniejsze zło; przeciw bowdenom były wyniki"testów" - na moje oko (rękę) za duże były opory, a chirurgia konieczna do przeprowadzenia krzywego bowdena w b delikatnym i wąskim (mam do dyspozycji 6 mm wysokości  w najwyższym punkcie zebra) płacie też mnie zniechęciła(gdyby nie to ostatnie to chyba bym się zdecydował);

Napędzik torsyjny z drutu 0.8 "prxetestowałem" i wygląda że będzie ok; niestety jak wiesz nie ma jak tego sprawdzić zanim sie całości nie zmontuje; trudno, bez ryzyka nie ma zabawy jak mówią;

Pzdr,

M

20200124_181341.jpg

20200124_181341.jpg

Screenshot_20200124-181535_Google.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

Dotychczasowy urobek ma juz prawie 30g:( 

Zdaje się że ten pomysł z połzeberkami to slaby jest, no ale już połowę wyciąłem i nagłowiłem.nad montażem więc będą (chyba że przy wklejaniu szlag mnie trafi); 

W półwręgach kadłuba wkleiłem malutkie odcinki rurek plast żeby ułatwić montaż zastrzałów. W nast tyg walka z lotkami, zobaczymy jak to wyjdzie.cdn.

Pzdr,

M

Ps. coś mi fotki nie wchodzą:( spróbuję później

20200126_185630.jpg

20200126_185734.jpg

20200126_185910.jpg

Edytowane przez Michal4x4
Dodanie zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

Cały majdan półzeberkowy zrobiony, uff. Mam nadzieję, że teraz będxie trochę z górki.

Ponieważ ten modelik nie ma silnika gwiazdowego, postanowiłem zamiast mąk z cylindrami zrobić otwierane drzwiczki do kabin (niecwiem czy zrobię wszystkie, ale coś będzie). Cdn.

Pzdr.

M

20200128_184718.jpg

20200128_183353.jpg

20200128_183317.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

Dziś panel łączący dolne płaty i "trzymający" serwo lotek. Nie wiem czy to tak ostatecznie będzie jak na zdjęciach, ale idea jest taka żeby gotowe płaty przykleić do tego łacznika, ustawić popychacze lotek i całość dopiero wkleic do kadłuba który z boków będzie miał nacięcia na dźwigary i oś lotek. Ma być też dostęp i możliwość wymiany serwa lotek od spodu kadłuba. Się zobaczy czy się uda. Cdn.

Pzdr,

M

20200130_194938.jpg

20200130_195646.jpg

20200130_195357.jpg

20200130_195320.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.