Jump to content
AKocjan

F-4 Phantom II lądowanie w krzakach

Recommended Posts

Piękna analiza, a w skrócie, zbyt mała prędkość podejścia, reszta wtórna. Zadzierając dziób model nie tylko nie wyszedł z przeciągnięcia, ale jeszcze je pogłębił. EDF to nie akrobat i ma opóźnienie w reakcji na ruch przepustnicy :)

A na marginesie, piękny model, dobrze że nic się nie stało, gratuluję :)

• Like 1

Zbyt płaskie podejście i pogłębiony zakręt, zdążyłem zażegnać zagrożenie, później brakło wysokości, nie doszło do wtórnego przeciągnięcia ponieważ skupiłem się na utrzymaniu stałego kąta natarcia (aby nie przekroczyć krytycznego) - niestety brakło wysokości ;) 

Arku nie możesz pisać o zbyt płaskim lub zbyt zadartym podejściem.Przyjmij to  na klatę jak modelarz>

To nie było podejście,  to była MASAKRA. A w Twojej analizie zgadzam się tylko z twierdzeniem o braku prędkości.

Cieszy że tak piękny model nadal cały . I inaczej planuj podejście do przyziemienia.

W dniu 29.01.2020 o 21:35, wacek.matuszak napisał:

Arku nie możesz pisać o zbyt płaskim lub zbyt zadartym podejściem.Przyjmij to  na klatę jak modelarz>

To nie było podejście,  to była MASAKRA. A w Twojej analizie zgadzam się tylko z twierdzeniem o braku prędkości.

Cieszy że tak piękny model nadal cały . I inaczej planuj podejście do przyziemienia.

Płaskie podejście - czyli pod zbyt małym kątem, samolot wyposażony w klapy i chowane podwozie dzięki sporym oporom aerodynamicznym może schodzić do lądowania pod znacznie większym kątem. Łatwiej wtedy zapanować nad prędkością, poza tym na końcu zacząłem zacieśniać zakręt, narażając model na przeciągnięcie. (pierwsze jego symptomy już się pojawiły). Model cały bo ogólnie dobrze nim latam i ogarnąłem temat minimalizując szkody. Przeważnie ląduję tak :D :

Trochę pecha, trochę szczęścia.  Bilans na zero.

Dobrze latasz

Gratulacje.

Ha ha, fajny film i ha ha bo na szczęście nic się nie stało. Teraz będziesz się starannie przykładał do każdego podejścia ;-) Takie doświadczenia są fajne, bo skutecznie zapobiegają podobnym w przyszłości, a nauka szczęśliwie nic nie kosztowała. 

• Upvote 1

W dniu 2.02.2020 o 21:16, wacek.matuszak napisał:

No gratulację . Piękny model i piękne podejście i lądowanie.

@wacek.matuszak dziękuję,to mój pierwszy model EDF, nabieram dopiero doświadczenia  ;) 

W dniu 2.02.2020 o 21:56, stema napisał:

Trochę pecha, trochę szczęścia.  Bilans na zero.

Dobrze latasz

Gratulacje.

@stema dziękuję, jeszcze dużo brakuje do pełnego sukcesu ;) 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.