Skocz do zawartości

Jaki odbiornik do szybowca do 200zł?


mnich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W najbliższym czasie będę kupował nowy odbiornik. Latam spaliniakami (motoszybowce, FF), w przyszłości może jakiś szybowiec.

Aparatura to MX-12 i do niej mam odbiornik R700 (był w zestawie)

Na tą chwilę chcę kupić hitec`a elektron 6.

Co byście proponowali? Zależy mi na dobrym zasięgu i niezawodności (zakłócenia).

Chcę przeznaczyć ok 200 zł.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Latam na tym nadajniku (Graupner MX-12) i mam do niego takie odbiorniki: oryginalny z zestawu R700, Jeti Rex 7 w wersji MPD, Jeti Rex 5 MPD (wszystko z Nastika). Działaja wszystkie wyśmienicie. Na REX 7 MPD latam na zboczu dużymi modelami (latałem do granicy widoczności modelu). Akurat ufam bezgranicznie Rexom, bo nigdy sie na nich nie zawiodłem.

 

Edit: co do zasięgu to nie dajmy się zwariować - model już z niecałego km to kropka na niebie, nie mówiąc już o 1,5 km czy więcej.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C17 i C19 :) Ostatnimi czasy mam nawet SMC19 Sprawują się znakomicie :D

 

Graupner ma jedną tajemnice sukcesu. Silny nadajnik i selektywne odbirniki, więc szansa na zakłucenia jest 50% mniejsza niż w Hickach.

 

Dodam zę idąc tym tropem i potwierdzone jest przez kilka znajomych mi osób najlepszy zestaw to nadjnik Graupnera i odbiornik Hicka, ponieważ Hicek ma nadajniki małem mocy to pordukuje bardzo czułe odbironiki.

 

 

druga rzecz to jakość wykonania wystarczy wziąć w ręke odbirniki obu firm i jakoś widać gołum okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graupnery sa wiadomo - OK. Tylko ceny... Ja zaś nie mam dobrych wspomnień z przeszłosci co do Hiteca, bo kiedyś jakość i niezawodność Hiteca pozostawiała wiele do życzenia, paru kolegów rozbiło modele z powodu zakłóceń, w tym i ja... (ale to były stare Hitec'ki, dziś jakby firma zmieniła swój wizerunek i jakość na duzy plus)

 

Natomiast duzo osób używa Rexów 5 i 7 MPD i naprawdę nie ma z nimi problemów. Ja na początku po prostu bałem się ich uzywać, ale po roku-dwóch nie miałem żadnych problemów i sa naprawdę bezawaryjne (przynajmniej w moim przypadku)

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i mój kolega Artur z kołobrzegu zauwazyliśmy że rex 5mpd jest podatny na zakłócenia.

 

Latamy dosyć nisko i na małej wysokości często model potfi tak od tak wycelować w glebę - jest to na tyle krótkie ,że udaje się go wyprowadzić opresji jednak w szybolu jest to nieuchronna strata wysokosci.

 

Na niby gorszym dobirniku i starym hitece featrher 7g nie mam takich problemów (mimo iż niepochlebne opinie o nim krążą)

 

Być może źle prowadzimy anteny - wychodzą z kadłuba i zwisają na 20cm luźno. Może wycelowanie anteną w model to powuduje.

 

Nic sensownego nam do głowy nie przychodzi i powiem że jesteśmy zawiedzeni tymi odbiornikami. Przez takie zachowanie ubiłem prwie nowego szybola 1,6m. Myślałem że to luzy na sterze wyskości - jednak to nie luzy.

 

Jak myślicie co może być przyczyną tych chwilowych pikowań w dół???

Macie podobne problemy z rexami 5. Powiem że z rexem 7mpd nie mam żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... hmmm trochę mnie zasmuciłeś Malin. A może ja nie mam problemów, bo po prostu nic mi nie zakłóca (tzn. akurat w moim otoczeniu nie ma źródła zakłóceń) ? a może Wy nad morzem macie jakieś nadajniki, które sieją albo coś ?

 

Wczesniej słyszałem i widziałem jak zakłóca się Rex 5 Plus, to to wiem. Ale z MPD nie miałem problemów jak na razie.

 

no ciekawe co z tym rexem 5. Ja też uzywam 7-ki i żadnych zakłóceń, ale 5-tka też jest ok.

 

Edit: antenę masz lux, własnie tak powinna zwisać dla najlepszego odbioru.

 

Tomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to wynik niskich lotów - dlg. Sam nie wiem ale ewidentnie ja na swoim rexie 5 to wyczułem , a Artur na swoim.

 

Latamy przy drodze niedaleko- może cewki aut sieją.

 

Latałem też na wydmie w pobliżu radarów i istotnie tam siało ostro , ale siało równo na rexie i hitecu. Więc to jednoznacznie wojsko zakłucało. Przestalismy tam latać po tym jak ubiłem tam z 10 kretów na plaży.

 

Dziwi mnie wlaśnie że z rex 7 - zero problemów i latałem 2,8m na granicy widzialności , a z rex 5 oboje mamy problemy z Arturem.

 

Hitec -niby lipa a cyka jak złoto i to strasznie dziwi.

Dodam że hitec ma antene 1m a rez 50cm. Jednak antena hiteca poprowadzona w węglowej rurce bobolinka (rurka oryginał arthobby) i żadnych zakłóceń nawet w miescie na stadionie nie ma.

 

Antena rexa wychodzi zaraz z kadłuba i przymocowana na zewnątrz jak pisąłem wyżej wiec zakłucenia od rurki nie mogą mieć wpływu (zresztą rurka z laminatu, a nie węgla bo model inny). Identycznie mam poprowadzoną antenę w rex 7 i cyka jak złoto.

 

Upatuje jeszcze może naszej winy w celowaniu anteną w model (malo zwracamy uwagę aby nie celowac w model ale w rzutach dlg jest na to malo czasu i skupiamy się na locie).

 

Jeśli możesz Tom przetestuj sewgo rexa5 na celowanie anteną w model i może wyciągniemy wtedy jakiś sensowne wnioski bo na razie to gdybamy tylko.

 

Dodam że ja mam mx12 nadajnik a Artur optica 6 hiteca więc to nie nadajniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak antena hiteca poprowadzona w węglowej rurce bobolinka

 

Maaaalin wyjmij antene z weglowej rurki (ani się zakłócenia do niej nie dostaną, ani sygnał z nadajnika, odlecisz dalej i glebizna)

 

A co do rexa to ja go piłuje na różne sposoby i działa jak złoto, powaga żadnego skoku w powietrzu, nic.

 

Tomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dwa odbiorniki Hitec HFD08RD latają w modelach spalinowych. Absolutnie żadnych problemów nigdy nie odnotowałem - polecam!. Na odbiorniku Sanwa RX-831 były problemy a winą była źle położona antena - po poprawieniu również spisuje się wyśmienicie. Najważniejsze to właśnie prawidłowo położona antena bez tego nawet najlepszy odbiornik staje się szmelcem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.