Skocz do zawartości

PZL-110 Koliber 2 m


Rekomendowane odpowiedzi

Po Wildze czas na Kolibra.  Tak samo jak przy budowie Wilgi korzystam tylko z wydrukowanych na A4 planów i rzutów z neta.

Wręgi wycięte i centralna część kadłuba zaczęta. Do ukończenia modelu sporo czasu ale już zastanawiam się które z malowań widocznych na zdjęciach wybrać ? Do czerwono- białego Kolibra z aeroklubu rzeszowskiego mam sentyment bo miałem okazję go pilotowć dzięki uprzejmości kolegi pilota. Jakiś spotter zrobił nam nawet zdjęcie jak kołowaliśmy na stojanke w aeroklubie częstochowskim.

Niebiesko- biały na którym na co dzień szkolą się studenci z Politechniki Rzeszowskiej ma z kolei malowanie, które bardziej mi się podoba. No nic, czas pokaże co wybiorę.

 

IMG_20200125_154230_1024x587.jpg

IMG_20200125_154202.jpg

IMG_20200125_154137.jpg

d1dd87d352c3f081dca4d3210be19c5a.jpg

05f7449b32388879cf848f8959ee17a4.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże jest fajne a pilotaż to sama przyjemność. Dużo wcześniej latałem mniejszymi ale tak powyżej 1.5 m zaczyna się inne latanie, takie dostojne, przypominające to duże lotnictwo i dające więcej frajdy. Oczywiście pod warunkiem że się nie przesadzi z obciążeniem powierzchni. No zaraziłem się po prostu.?

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe odkrycie z Castoramy, obustronnie gładki materiał firmy Diall do ocieplenia ścian jak podaje etykieta. Nigdy nie miałem w ręku modelarskiego depronu ale to jest rewelacyjne, sztywne a za razem dość tolerancyjne na zginanie. Cena 64zł za paczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć trzymam kciuki za budowę co do pianki to pędzę do casto sprawdzić co i jak,  skoro to Castorama sprzedaje to można bedzie raczej kupic na sztuki.

Przyda się bo nie ukrywam też mam chęć na coś dużego ale taniego w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doklejone kolejne elementy szkieletu Kolibra. Mam te plany na A4 , o których pisał Wiktor i trochę z nich korzystam. Trochę bo są pod spalinę a ja i tak zawsze robię po swojemu. Najważniejsze że są tam wręgi to połowa sukcesu. 

 

 

IMG_20200128_194837.jpg

IMG_20200128_194857.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2020 o 07:22, szirokez napisał:

Nowe odkrycie z Castoramy, obustronnie gładki materiał firmy Diall do ocieplenia ścian jak podaje etykieta. Nigdy nie miałem w ręku modelarskiego depronu ale to jest rewelacyjne, sztywne a za razem dość tolerancyjne na zginanie. Cena 64zł za paczkę

Witam !

, czy chodzi o ten materiał ?

XPS_6mmDial.jpg

Fajnie Ci to idzie.

W jaką masę startową celujesz i jaki napęd zamierzasz zastosować ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jeden z materiałów którego używam do budowy. Generalnie używam wszystkiego co uznam za stosowne co widać w konstrukcji modelu byle lekko wyszło ?. Obecnie waga kadłuba i usterzenia to 800 g a celuję w 4 kg. Jako napęd posłużyć ma silnik z aliexpres jak na foto.

IMG_20200227_171336.jpg

 

IMG_20200301_124047.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.