Skocz do zawartości

Silniczek 2kg. ciągu


czaja18

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

pisz do Stośka z Nastika. Ma takie silniki Dualsky ale tanie to to raczej nie jest. Silnik może tak, ale żeby było 2 kg ciągu z pakietu 3S1P to na pakiet wydasz majątek.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

realne, tylko zwróć uwagę, że to ciąg maksymalny, zatem zapewne liczony dla max. prądu chwilowego tych 35 A. Czyli max. 15-20 sekund bedziesz miał w porywach te 1900 g może, a potem przegrzejesz silnik... Licząc napęd, raczej przewidujesz pełne obciażenie dla pracy ciągłej. Ten silnik to tak pi razy drzwi bedzie dawał z 1300 g ciągu max przy pracy ciągłej i śmigle też pi razy drzwi np APC 11x5,5

 

Ale silnik to pikuś. Patrz ile kosztuje pakiet do akrobatki. Polecam zestaw z Nastika z postu Tomka - jest naprawde dobry.

 

Akrobata prawdziwego tanio nie zelektryfikujesz...

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego silnika z allegro to ma on moc jakieś 350W czyli klasa spalinek 0.10-0.15 więc zastanawiam się jakim cudem to może wygenerować 1900g ciągu. Chyba że tylko przez 15 sekund a potem kaplica.

 

Zdając się na doświadczenie wygląda mi na to że oferujący źle przedstawił dane pisząc "ciąg: 1000-1900g".

 

W tej klasie silników o tej mocy i rozmiarze powinno być "przeznaczony do modeli 1000-1900g" przy czym 1000g to akrobat a 1900g jakiś szybolek o marnym wznoszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie .Często spotykam się że na allegro myląciąg z możliwym modelem.

Czyli jak napisał Stosiek .Ciagu 1000(akrobat do 1kg) ale już trenerek czy szybol prawie 2 kg też na żesach polata.

Ja jeśli nie wiem co to za silnik to patrze na mase ok.100 gram wagi silnika na 1kg ciągu.

Oczywiście jest to totalne przybliżenie ale dzięki niemu szybko można się zorientować co silnik potrafi.

Dodam tylko że 100 gramowy Dulski od Stośka na 3 celac daje 950 g ciągu i się nie piecze czyli ze 1200 g pewnie na 15s bym wycisną .Tylko że prądy wtedy idą jak głupie w górę .

Trzeba to wziąść pod uwagę ,że silnik na max osiągach jest nieekonomiczny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat bumerang :wink:

Nie ma niestety prostej metody na dobór napędu do modelu :cry: Teoretycznie można by przyjąć zasadę:

dla modeli 3D - ciąg = 1,5 - 2 x masa modelu

akrobaty - 1

warbirdy - 0,8 - 1

trenerki, slowflyer-y - min. 0,5

I gdyby tylko o to chodziło, to sprawa jest banalnie prosta. Mówimy tu o ciągu statycznym. W locie to wygląda już nieco inaczej :cry: Pozostaje jednak jeszcze kwestia równie ważna - pitch speed. Dla akrobatów zależność pomiędzy prędkością strumienia a minimalną prędkością lotu poziomego powinna wynosić od 2 - 2,5. Jest to proste do wyliczenia pod warunkiem, że znamy obroty silnika przy danym śmigle. Wówczas ciąg statyczny silnika może być równy 1/3 masy modelu.

I jak się to ma do tego co wyżej napisałem :?:

Chyba pozostaje MotoCalc jedynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sądzę, że silnik na poziomie 350W wystarczy, ja w swojej formosie o wadze ok. 900g miałem swój silnik o mocy ok. 350W - śmigło GWSHD 12*8, 34A na postoju z pakietu 3S i latała tak jak na tym filmiku loty w górach formosą II silnik zamontowany to mini LRK z tabeli wyniki pomiarów silników

polecałbym silnik np. AXI2814/12T lub DULASKY3536-6T. do tego pakiet dulasky 3S 2250mAh 12C do tego regulator dulasky 40A . całość ok. 600zł

 

dodane później

 

Warto zauważyć, że AXI, GWS, TowerPro, Keda podają w nazwie po kolei średnicę statora, grubosść statora i ilość zwoi a Dulasky średnicę zewnętrzną i długość silnika i ilość zwoi. Ja osobiście wolę oznaczenia z AXI itp, bo mówią mi jakie może mieć możliwości silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.