Jump to content
marcin133

Czy to koniec ery silników żarowych?

Recommended Posts

Damy radę przetrwać Panowie. 

A później oczywiście ci od elektryków przyjdą do nas podziwiać coś czego i tak nie zrozumieją, ale będą zachwyceni.

Cóż dla  niektórych postęp a dla innych old school się to nazywa...

• Upvote 1

Cześć,

mimo, że większość moich silników to elektryki i jestem wielkim fanem AXi to jednak prawdziwe modelarstwo to były dla mnie, ciężkie, solidne,  trochę kapryśne czasem, nieprzewidywalne ale zawsze z duszą - silniki spalinowe. O ile nie cierpię dźwięku 2 taktów, o tyle uwielbiam 4 takty! 

Gdyby było mnie stać miałbym w garażu Shelby Cobra 427. Ale póki co nie ma nawet garażu....

Mówiąc wprost te wszystkie dzisiejsze auta nadziane elektroniką, może i wygodne, bezpieczne, ale "puste"- bez polotu, klasy, duszy.

• Upvote 3

Novarossi zaprzestaje produkcji silników lotniczych i helikopterowych. Coraz ciekawiej ?

Rzeczywiście coraz ciekawiej. MASK gdzie jest taka informacja? Wchodziłem na ich stronę i nie zauważyłem. Pewnie przeoczyłem

Godzinę temu, MASK napisał:

Novarossi zaprzestaje produkcji silników lotniczych i helikopterowych. Coraz ciekawiej ?

Masz linka ? 

Oficjalnego linku nie widzę, to jest informacja od amerykańskiego dealera.
Swoją drogą pamiętam, jak ok 2 lata temu Planet Hobby sprzedawał silniki NR po cenach niższych niż "odpowiedniki" OS (piszę w cudzysłowie, bo to jak porównywać Toyotę z Maserati). 

Na ich stronie to na razie TAKIE cos znalazlem :  We inform our customers that NOVAROSSI WORLD S.r.l. it will remain closed from 12 until 30 March 2020 due to the health emergency due to coronavirus.

Niedlugo faktycznie spaliniaki beda w muzeach i na zlotach "dziadkow"  ☹️

Postęp Panowie, postęp... A tak na poważnie, nie wszystko spowodowane jest ochroną środowiska i normami hałasu. Wielu modelarzy nie buduje już modeli z wygody (i wielu innych powodów, ale to inny temat). Z tego samego względu wolą elektryka-podłączasz akku i lecisz. Potem do bagażnika bez czyszczenia i do domu. Ponadto nie każdy ma warunki na uprawianie tego hobby,wiele modeli leży na półkach w mieszkaniach. Przechowywanie modelu ubrudzonych paliwem jest chyba możliwe tylko na balkonie, zawsze jakiś zapach zostaje. Więc reasumując, IMHO wygoda wypiera silniczki,popyt maleje, a w ślad za tym podaż...

Jeden lubi drugi nie... W elektrykach nie ma tego dylematu, obsługa jest prostsza. I aby nie było... Nie mówię o sobie, tylko agreguje opinie, które co jakiś czas krążą na forum... Na zlotach widać kolegów, ktorzy męczą się z silnikami, nie potrafią dobrze wyregulować, etc. Z wygodą wygrywa wszystko. Dla młodych światem nie jest już komputer - laptop, tylko telefon. I nie chodzi o cenę, bo te są często droższe niż średniej jakości sprzęt. Chodzi właśnie i wygodę.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.