Jump to content
Kamilos

Nowe przepisy w 2020 - co z tym zrobimy?

Recommended Posts

10 minut temu, grzegor napisał:

Wiem że to ma głębsze podłoże ale zajmowanie się tym to szkoda... PRL pamiętam trochę mniej niż Kolega ale z tego co pamiętam to aż tak cudownie nie było 😉, wolę teraz. Zachęcano do interesowania się lotnictwem bo potrzebował pilotów wojskowych, oczywiście po odpowiedniej selekcji i spektakularnych sukcesów na zawodach sportowych. Co nie zmienia faktu, że wiele obowiązuje jeszcze przepisów z tamtych czasów. A jeszcze gmatwa to się nowymi zamiast pewne rzeczy po prostu od nowa zapisać i prościej.

Całkowicie się z tym zgadzam i trzeba rozmawiać, aby ograniczenia były minimalne i niezbędne do zapewnienia rzeczywistego bezpieczeństwa, a nie iluzji. Dla przykładu: latanie na ścieżce podejścia lotniska - wysokie kary, bo to jest niebezpieczne, ale na polu u siebie?? Brakuje naukowych badań, które były by podstawą i dowodem do ograniczeń i przykro mi to pisać, ale dowody z badań zastąpiono urojeniami urzędników i ich znajomych. Taki jest dokładny obraz w skrócie obecnego stanu prawnego, ale to już było, wiele razy było o tym pisane. Potrzeba woli modelarzy i determinacji, aby ukrócić ten proceder tworzenia złego prawa w obszarze modelarstwa. Potrzeba nas więcej, ze świadomością i większą determinacją niż dotychczas!!!

5 minut temu, d9Jacek napisał:

niestety prawda

bo oni mają swoje lobby i to jest cel oraz kierunek

6 minut temu, zabat napisał:

...zastąpiono urojeniami...

Zajmowanie się urojeniami choć jest niewątpliwie ciekawą dziedziną lecz nie ten wątek 😉. I nie na sobotę rano 😉

1 minutę temu, grzegor napisał:

Zajmowanie się urojeniami choć jest niewątpliwie ciekawą dziedziną lecz nie ten wątek 😉. I nie na sobotę rano 😉

OK, ale bardziej chodziło o dowody w obszarze rzeczywistego bezpieczeństwa w lotnictwie (czyli lotniska, podejście, obszary lotów), a nie wbulwu sąsiada któremu coś przeleciało nad domem i który ma jedną myśl: zaraz mu coś spadnie i spowoduje katastrofę, eksplozję domu itd. Przerysowano problem, używając ludzkich fobii jako pretekstu. To jest dawno opisany "problem flagi" przed lokomobilem, jako mechanizmu wykorzystanego do zajęcia obszaru który od dawna użytkowali modelarze.

Tyle w temacie, albo aż tyle. Na więcej, jak założę wątek psychiatryczny na HP, w aspekcie nowych przepisów dronowych. :-)

• Upvote 1

No cóż tak zwany kapitalizm, bo to co w PL jest to ma tyle wspólnego z kapitalizmem co prostytutka z dziewictwem, jest systemem opartym o wartość pieniądza. Człowiek, o ile nie jest bogaty jest tam pomijalny.

Jak dodamy do tego "polityków" czyli pijawki żerujące na pracy innych, a wiadomo że wygrywają tam nie mądrzy i uczciwi tylko cwani bez zasad moralnych. Analizując to można zrozumieć te "nowe" przepisy. 

Zamiast karać januszy dronowych, co robimy, kręcimy lody, dla swoich.

Robimy zakaz i wysokie kary.

Do tego jakieś licencje by można było robić "szkolenia" za kasę i jest cacy.

A, że od pewnego czasu, od kwalifikacji, ważniejsze jest by był wierny, nawet jak kosmicznie mierny, to koło się zamyka...

Gdy dodamy do tego brak umiejętności zespołowego działania (ot taka nasza polska cecha, no chyba, że to zrzutka na flaszkę to co innego ;) ) i atrapę władz, czyli AP. 

To mamy obraz rzeczywistości.

Komuna nie była dobrym systemem, ale na swój sposób była dużo bardziej pro ludzka.

Były domy kultury, modelarnie, sekcje sportowe, pielęgniarki w szkołach i wiele innych rzeczy.

Dziś mamy składkę zdrowotną i konieczność mimo jej płacenia leczenia się prywatnie.

Masz kasę dasz radę, nie masz twój problem, tylko głosuj na nas...

Pamietam modelarnie która zabrała mnie z podwórka od kolesi z kropkami przy oczach, kosztowała niewiele, a nauczyła mnie bardzo dużo.

Pamiętam sekcję sportową, którą prowadziłem, w której miałem głównie dzieci z patologicznych rodzin, które pewnie też dzięki temu wyszły na prostą.

Dziś można o tym pomarzyć, bo nawet u krzyżowców, ostro dotowanych z budżetu, bóg zapłać oznacza dawaj kasę.

Ulało mi sorry, ale to pewnie wina Unii  ;) 

• Upvote 1
  • Dzięki 1

33 minuty temu, kulfon250 napisał:

Były domy kultury, modelarnie, sekcje sportowe, pielęgniarki w szkołach i wiele innych rzeczy.

Dziś mamy składkę zdrowotną i konieczność mimo jej płacenia leczenia się prywatnie.

34 minuty temu, kulfon250 napisał:

Ulało mi sorry

wszystko prawda, to jest to oczym piszemy w tym wątku  a również " komuno wróc"

cżeśc z nas widzi  jakie gigantyczne pieniądzę są  marnotrawione na  roznego typu audyty, szkolenia , instrukcje , biznes plany itd generalnie na biurokrację....Dwa lata temu wydano ponad 12 mln  ( kasa Unijna) na druk zielonych ulotek pt. Jak oszczędzac paliwo. Ulotki te rozdawano na stacjach paliw,  a tekst jaki tam był  rozsmieszał większośc kierowcow...12 mln  poszłoooooooooooo się je.........ć. Firmy  prowadżące szkolenia  będą bronic takich patologicznych układów  bo to dla nich  gigantyczne pieniądze płynące szerokim strumieniem z  kapuścianego miasta B

6 godzin temu, zabat napisał:

Dochodzi do takich absurdów, że w myśl prawa pół kilo depronik jest wg ustawodawcy bardziej niebezpieczny od karabinu podchmielonego patosa.

bo nasi tak zwani prominenci nie latają depronikami -za to latają z karabinami po polach  często pijani w sztok...

wielu tych patosów od mordowania zwierząt i strzelania do wszystkiego co się rusza ma mandaty i immunitety... wiec prawo stanowią "pod siebie"

Folwark Zwierzęcy           "wszystkie zwierzęta są równe ale...   "

* mandat w tym przypadku nie oznacza mandatu takiego jak np za przekroczenie prędkości...

Panowie, co jeszcze uzupełnić w zgłoszeniu lotu? Skąd wziąć dane do uzupełnienia informacji?

Screenshot_20210904-164506_DroneRadar.jpg

Tu jest instrukcja jakaś, jest tam o typach RPAS, pisze że transpondera nie trzeba wpisywać 🙂:

https://dronajmij.pl/check-in/

Typ RPAS
Określamy ustandaryzowanym skrótem czym latamy.
MR – Wielowirnikowiec (Multi Rotor) <– Wpisujemy MR w przypadku dronów
H – Śmigłowiec (Helicopter)
A – Samolot lub szybowiec (Aircraft)
AS – Sterowiec, Balon (Airship, Balloon)

Nadal trzeba zgłaszać każdy lot?

Nie ma gwiazdki to nie musisz wypełniać.. Ja w informacji dodatkowej piszę "model piankowy"

A jak wpisywać gdy np. planuje się zrobić około (tak zdarza mi się)  15 lotów, bo zgłaszanie każdego po kolei to byłaby juz bzdura nawet w kategorii Bareizmów :)

Robisz zgłoszenie raz i okno czasowe na całość. Nie popadajmy w paranoję.

Ja nie zgłaszam każdego lotu. Wpisuję czas np. 3h
W informacji dodatkowej podaję Szybowiec RC F5J

Wysłane z mojego SM-J701F przy użyciu Tapatalka

42 minuty temu, robertus napisał:

Robisz zgłoszenie raz i okno czasowe na całość. Nie popadajmy w paranoję.

Nie wpadam, zastanawiam się jak ten system by zadziałał, gdybyśmy wpisywali każdy lot ;)

Moze to jest metoda ;)

Nie idź tą drogą. Mało Ci przepisów, regulaminów, wytycznych?

46 minut temu, wojcio69 napisał:

Nie idź tą drogą. Mało Ci przepisów, regulaminów, wytycznych?

To był żart, a może forma strajku włoskiego, choć miałaby ona sens, gdyby ktoś się tym zajmował, a 10:1 że dane z DroneRadar służą idą tam gdzie Pan może Pana Majstra w d..ę pocałować i wężykiem :);)

• Haha 2

Wiele z tych zgłoszeń to... choć dzisiaj zgłaszałem 2x po 3h lotów i 2x dostałem SMS z potwierdzeniem zgłoszenia, a nie zawsze dostaję.

W dniu 4.09.2021 o 16:42, latacz napisał:

bo nasi tak zwani prominenci nie latają depronikami -za to latają z karabinami po polach  często pijani w sztok...

wielu tych patosów od mordowania zwierząt i strzelania do wszystkiego co się rusza ma mandaty i immunitety... wiec prawo stanowią "pod siebie"

Folwark Zwierzęcy           "wszystkie zwierzęta są równe ale...   "

* mandat w tym przypadku nie oznacza mandatu takiego jak np za przekroczenie prędkości...

Tu https://www.o2.pl/informacje/emerytowany-policjant-stanal-przed-sadem-jego-strzal-pozbawil-zycia-16-latka-6681595809242080a jest dowód na dyskryminację grypy społecznej modelarzy, bo inaczej patosy powinny być pozamykani w swoich ogrodzonych lasach oraz używać pato-radar, aby każdy wiedział, że w lesie jest niebezpiecznie. Wnioski pozostawiam czytającym oraz cdn.

W dniu 4.09.2021 o 18:42, kulfon250 napisał:

Nie wpadam, zastanawiam się jak ten system by zadziałał, gdybyśmy wpisywali każdy lot ;)

Moze to jest metoda ;)

Lobby j.w. to jest metoda.

Tu https://ksiazki.wp.pl/mordercy-i-gwalciciele-skazani-na-wakacje-tak-sie-resocjalizuje-w-norwegii-6685954366822912a macie przykład, że można inaczej, mimo że obszar jest trochę inny. Zamiast zamordyzmu zupełnie inne podejście jest skuteczniejsze, ale do tego trzeba mieć mózg.

"Mieszkańcom tego kraju udało się zachować zimną krew nawet po najstraszliwszym ataku w historii kraju. Po krwawej łaźni w 2011 roku, której dokonał prawicowy ekstremista Anders Breivik, premier kraju oświadczył: "Naszą odpowiedzią jest więcej demokracji, więcej otwartości i więcej człowieczeństwa". Takie reakcje często skłaniają do oskarżenia o odwracanie wzroku, o pójście na łatwiznę. Ale więcej demokracji, więcej otwartości i więcej człowieczeństwa to właśnie to, co jest trudne. Natomiast ostre słowa, odwet, zamykanie granic, zrzucanie bomb, dzielenie świata na dobrych i złych – to jest łatwe. To jest właśnie odwracanie wzroku."

hmmmm....polemizowałbym...Norwegia to słaby przykład z tą  "wolnościa i demokracją "

no ale to moja opinia

niektórym wolnośc myli się z anarchią...wolnośc  narzuca pewne samoograniczenia wynikające z poszanowania praw innych a anarchia  "to rubta co chceta  i nikt mi nie zabroni"

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.