Jump to content
enter1978

Nie znam nazw figur ale chciał bym to opanować

Recommended Posts

Mam kolejne pytanie do Maćka jak i innych pilotów 3D którzy latają modelami 2,7m.

Jako że mam już latający model 2,7m chciał bym sobie ustawić ten model pod jakieś akrobacyjne latanie ale nie za bardzo wiem jak się za to zabrać, aby model leciał w danej sytuacji jak najlepiej.

W nadajniku mam dwa tryby lotu i na razie na tym chciał bym pozostać .

Zależy mi na tym aby model łatwo kręcił knife speed edge , i to model kręci ale tak na połowie mocy silnika , jak dam mniejszą moc silnika to model traci chęci do kręcenia się i wychodzi z figury i tu nie wiem czy tak ma być , ale wiem że do tej figury są potrzebne odpowiednie wychylenia i nie na każdych ustawieniach model sie zakręci.

No i zależy mi na crankshawt-cie , a tego to model wykonać nie chce w ogóle więc myślę że czegoś mam za mało albo za dużo , a najprawdopodobniej wszystko mam nie tak ustawione.

Podali byście wychylenia w stopniach ? ile do czego mają się wychylać lotki , ile kierunek a ile wysokości.

Mój model z racji że mam kierunek na jednym serwie i bałem się żeby to serwo gdzieś nie odleciało albo się poddało , mam nie za duże wychylenia steru kierunku i to może być problem bo moje większe wychylenia to połowa możliwości jakie kierunek może się wychylić.

No ale model już kilka godzin przelatał nic się nie odkręciło i nie urwało więc myślę że można mu dołożyć wychyleń jeśli są potrzebne.

Ale dobrze by było znać wartości co gdzie ile ma się wychylać.

17 godzin temu, enter1978 napisał:

Zależy mi na tym aby model łatwo kręcił knife speed edge ,

Knife edge spin, się ta figura nazywa.

Ogólnie w rozmiarze 104" wychylenia lotki 37-38°do góry, do do dołu jeden mniej. Kierunek i wysokość na maxa ile można.  Jeśli tylko 2 tryby lotu to jedne oczywiście jak wyżej ( do krecenia figur 3d) a drugie mniejsze wychylenia to spokojniejszego latania.

Ja się uczyłem na filmikach z yt odwzorowania ruchów drążków następnie ćwiczyłem na symulatorze, a potem starałem się to przenosić na model. Każdy model potrzebuje innych wychyleń do danych figur. Aby się udało trzeba  latać próbować-patrzyć-powtarzać. Do tej pory mi raz wyjdzie raz nie wyjdzie figura.

Sekwencja ruchów, prędkość modelu oraz wychylenia sterów  i operowanie gazem.

Także najszybciej załapiesz na tutorialach z yt po ruchach drążków. 

Jeśli w knife edge spin Ci model wypada to za mało gazu ( gazem trzeba operować od 50% do 100% a nie trzymać w jednym miejscu), lub za dużo kierunku, wysokość cały czas na max, lotki w neutrum +-.

Tu na końcu filmiku masz crankshaft.

Dzięki za odpowiedź.

Tak przypuszczałem że model ma za małe wychylenia , nawet przejście do zawisu jest za spokojne i nim model ustawi sie w pozycji nabierze 10 metrów wysokości.

Muszę się przestawić z modelu 2.2m , model 2.2m nie ma takiej dynamiki , jest o wiele spokojniejszy , nawet że by chcieć to nie jest w stanie z taką dynamiką , szybkością zakręcić np beczki.

Mnie to troche przestraszyło i ograniczyłem wychylenia aby zbliżyć zachowanie i dynamikę extry 2,7 do Mx-a 2,2m.

I tym sposobem ograniczyłem cały model że nie ma chęci do niektórych fikołków się nawet złożyć.

Poprawię swój błąd , ustawię go pod 3D i trzeba sie będzie z nim oswoić i wlatać w model.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.