Jump to content
Paweł Praus

Koronawirus

Recommended Posts

9 minut temu, idfx napisał:

Przy populacji USA wychodzi, ze we Wloszech jest juz okolo 500.000 przypadkow .. grubo, w UK okolo 85000, z czego smiertelnosc ogromna w porownaniu z USA .. to jest ciekawe, ale i nie dziwne bo paracetamol jednak nie na wszystko sie nada .....

Bo tylko to potrafią podać bez konsekwencji

27 minut temu, Konrad_P napisał:

A nie przyszło ci do głowy, że w naszym kraju pierwszy zanotowany przypadek był dopiero 3 marca.

przyszło. pisałem, że jestesmy 3 tygodnie za włochami...         😕    mamy przyrost,  tym niemniej krzywa jeszcze się nie łamie do pionu...     może kwestia , że wirus później do nas dotarł, a może choć trochę udało się go spowolnić...

dziś w mieście pusto, do sklepów kolejki małe i z odstępami -jednak nadal są  jednostki które mają wszystko w ****

Płacę ja sobie za mięso a następny odpycha mnie łokciami od kasy i gada co mu ma zważyć sprzedawca właśnie pobierający zapłatę...   na grzecznie ale stanowczo zwróconą uwagę o odstęp - "oj tam oj tam" -na mniej grzecznie zareagował... może dlatego, że byłem o głowę wyższy i jakieś 60kg cięższy...  

w kolejkach nadal grupki "kumoszek" 65+ które muszą w kupie pogadać...   ogonek 10 pojedynczych ludzi i w środku 5-6 pań rozprawiających o wszystkim -w tym "jakie te ludzie bojące są a jakie nieuprzejme -przecież ona tylko chciała wejść /wcisnąć się   jako dodatkowa osoba  ... a sprzedawca wyprosił, że tylko dwie osoby w środku "

Niestety czym człowiek staje się mądrzejszy tym bardziej  bezmyślny ,a broń staje się bardziej wyrafinowana kiedyś trzeba było armii ludzi  armat czołgów samolotów ,teraz wystarczy kilku debili jedno laboratorium i świat przewraca się na głowie . Jak bedziemy dalej tak robić i myśleć to ktoś nas może postawi w kolejnej gablocie obok dinozaurów ludzi pierwotnych i podpisze homoidiotus  . Jeśli wyjdziemy z tego wszystkiego z życiem i zostanie jeszcze jakaś  część  ludzi którzy przetrwają tą zarazę  trzeba z tego wyciągnąć odpowiednie  wnioski , Bo ten kolejny raz może być dla ludzi na ziemi ostatnim i modlę się żebyśmy tego my  nasze dzieci i dzieci naszych dzieci nie doczekały . 

14 minut temu, mikrus193 napisał:

Bo tylko to potrafią podać bez konsekwencji

heh .. konsekwencji dla nich, nie dla uszkodzenia watroby, gdzie w UK z kolei jest bardzo wysoki wskaznik. Faszeruja tym kazdego i ciagle, nawet na zlamanie kregoslupa bo ciezko RTG zrobic. 

Co smieszne, w zeszlym tygodniu poszedlem kupic na wszelki wypadek paracetamol, sklepy zamykaja to wzialem 4 opakowania na nieokreslona przyszlosc. Sprzedawca mi odmowil, powolal sie na wytyczne rzadu. Stwierdzil, ze paracetamol jest niebezpieczny dla zdrowia i moge zakupic tylko 2 opakowania. Myslalem, ze padne ze smiechu. Zapytalem sie, czy sprzeda mi 50 butelek wodki i 50 paczek papierosow. Przytaknal, ze tak i nawet nie zrozumial o co mi chodzi.

Na odchodne, zapytalem czy moge wrocic za 10 minut i kupic kolejne 2 opakowania, glupio sie zasmial i nie wiedzial co ma odpowiedziec. Tak to wszystko madrze tu dziala

Wazne, ze prewencja dziala ... zamieniaja wlasnie lotnisko w Birmingham na kostnice dla 12.000 osob. 

• Haha 1

Nawiązując do gospodarki. W zeszłym tygodniu u mnie wywalili 200 kontraktorów. W szwedzkim oddziale ok 1500.  Nas na UoP na razie nie ruszają, ale dwójka moich znajomych z zespołu z dnia na dzień została bez żadnego dochodu, a kredyt spłacać trzeba.

W kwietniu mieli wypłacić premię za zeszły rok. Na razie jednak nikt tego tematu nie porusza :D

1 minutę temu, latacz napisał:

pisałem, że jestesmy 3 tygodnie za włochami...

Wiem, wiem jestem humanista więc liczenie to pewnie moja słaba strona ale mi wychodzi prawie 5 tygodni a nie 3 no ale proszę wziąć naprawdę poprawką na moje wykształcenie.;)

4 minuty temu, latacz napisał:

dziś w mieście pusto, do sklepów kolejki małe i z odstępami -jednak nadal są  jednostki które mają wszystko w ****

Płacę ja sobie za mięso a następny odpycha mnie łokciami od kasy i gada co mu ma zważyć sprzedawca właśnie pobierający zapłatę...   na grzecznie ale stanowczo zwróconą uwagę o odstęp - "oj tam oj tam" -na mniej grzecznie zareagował... może dlatego, że byłem o głowę wyższy i jakieś 60kg cięższy...  

w kolejkach nadal grupki "kumoszek" 65+ które muszą w kupie pogadać...   ogonek 10 pojedynczych ludzi i w środku 5-6 pań rozprawiających o wszystkim -w tym "jakie te ludzie bojące są a jakie nieuprzejme -przecież ona tylko chciała wejść /wcisnąć się   jako dodatkowa osoba  ... a sprzedawca wyprosił, że tylko dwie osoby w środku "

No to to się z Tobą w 100% zgadzam i potwierdzam że we Wrocku wczoraj, sorry we czwartek jak byłem na co tygodniowych zakupach dokładnie widziałem podobne scenki rodzajowe. Nie dociera do ludzi właśnie tych mam wrażenie 65+ nic. 

Natura upomina się o równowagę. Zawsze gdy jakiś gatunek rozmnoży się ponad miarę pojawia się drapieżca nim żywiący. A czasem cała masa malutkich drapieżców...   potem "żywiciel"   staje się na tyle trudno dostępny,  że drapieżcy zdychają z głodu -i równowaga w przyrodzie powraca...   Czasem trzeba kilku  ingerencji przyrody... i  następne pokolenia szczurów, robali czy innego wiodącego gatunku  będą badać wykopaliska homoidiotus...

11 minut temu, Kamyczek_RC napisał:

Jak bedziemy dalej tak robić i myśleć to ktoś nas może postawi w kolejnej gablocie obok dinozaurów ludzi pierwotnych i podpisze homoidiotus

• Sad 1

Dzieki Robet, tez sie tam pilnuj, Ja z domu juz od tygodnia nie wychodze, na szczescie rzad szczodry 80% placi co jest dosyc uczciwe. 

ja mam tylko nadzieje, że mnie lub bliskich złapie dopiero jak ilość chorych  będzie na zjeździe i może już choć trochę służba zdrowia się ogarnie -np. będzie dostępna "naturalna" szczepionka/lek ostatniej szansy  -krew od ludzi którzy przezwyciężyli zarazę...   albo coś może wymyśla...    uchować się kilka miesięcy...

11 minut temu, Konrad_P napisał:

Wiem, wiem jestem humanista więc liczenie to pewnie moja słaba strona ale mi wychodzi prawie 5 tygodni a nie 3

Konrad -ja biorę poprawkę, że prawdopodobnie wirus do Polski trafił dość wcześnie i nie tyle początek epidemii  jest 5 tyg  opóźniony co pierwsze testy i pierwsze potwierdzenie późno wykonano...   więc nie jestesmy aż tak zapóźnieni. Gonimy europę -szkoda, że w tej dziedzinie...

Trochę mniej poważnie. 

Biorąc pod uwagę datę publikacji filmiku (22 lutego) to autorzy przewidzieli przyszłość:

A tutaj na temat kwarantanny:

• Haha 1

15 godzin temu, a74BACK napisał:

... a W Murmańsku mają 12 nowych przypadków i mogą jeździć na sankach:

https://vk.com/i.murmansk?z=photo-45728473_457338011%2Fwall-45728473_1622380

Nawet bałwany się zabezpieczają !

https://vk.com/i.murmansk?z=photo-45728473_457338006%2Falbum-45728473_00%2Frev

Piotrze,

co TY robisz ?? przecież to  jest polskie Forum Modelarskie a TY  takie wiadomości podajesz i w dodatku cyrylicą🇷🇺 napisane😎😎😎...."alergia na....." + koronawirus  (и страшно и смешно вместе как секс с медведем🤣 )  😷😷 to przecież mieszanka wybuchowa

• Like 1

Za starych czasów to się mówiło, że trzeba się uczyć języków wrogów. z niemieckiego już nic nie pamiętam, ale rosyjskiego trochę ponimaju.

• Upvote 1

Niektórzy się "gotują" jak widzą cyrylicę, bo dla nich to "chińskie znaczki". Ja niestety też bardzo dużo zapomniałem.

Heh .. czyzby tak zbijano nasze statystyki ? Wiek 79 lat, koronawirus i umiera w szpitalu. Jednak nikt nie potrafi udowodnic, ze przez to umarl bo mial inne choroby. Niezle .. dla ministerstwa to standardowy przypadek bo to normalne, ze w tym wieku statystycznie i tak nie powinien juz zyc .. 

https://warszawa.onet.pl/koronawirus-nie-zyje-79-latek-dlaczego-informacji-nie-ma-w-raporcie-mz/eqpcwpb

Hehehe to był magazyn ! Piękne kolorowe obrazki, szalone niepraktyczne pomysły, ale fajnie się to oglądało !

13 minut temu, a74BACK napisał:

Piękne kolorowe obrazki, szalone niepraktyczne pomysły, ale fajnie się to oglądało !

ad1.  róznie  z tym bywało ale generalnie tak

ad2 noooo nie, duzo praktycznych było

ad3 zgoda , oglądało i czytało też

ps.

ale generalnie ich tzw sajty mają bardzo wysoki poziom merytoryczny i trzymaja go od bardzo dawna

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.