Jump to content
Kicior

Pompa próżniowa

Recommended Posts

Nie mam jakiś wyśrubowanych wymagań.

Stwierdziłem, że jeśli zredukuję ciśnienie o połowę od standardowego, to rezultat będzie lepszy niż tylko kiedy przesączę węgiel i tak zostawię.

W dniu 14.03.2020 o 21:46, Konrad_P napisał:

Wojtek ale takie ekscesy:D to przy półprofesjonalne lub profesjonalnej produkcji elementów.

Taśma po naszemu nazywa się butylowa i potwierdzam jest rewelacyjna. Tyle, że kosztuje x razy więcej niż zwykły pospolity akryl. Na jeden czy dwa elementy nie ma co się szarpać na taką taśmę.  

Na allegro można kupić za 18zl 25m taśmy butylowej. 10mm szerokości na 2mm grubości 

Jeśli masz garażową sprężarkę(nawet taką tanią marketową), to wystarczy podłączyć wężyk pod ssanie (pomijając filtr, ale zalecane byłoby wpiąć trójnik z jakimś zaworkiem którym da się regulować siłę podciśnienia) i też będzie Ok.

• Upvote 1

Niestety u mnie brak takowej... 
Idę więc w kierunku lodówkowej + butla turystyczna.

Najtrudniej z tego wszystkiego jest znaleźć redukcję z 3/8 lewy gwint na 1/4 prawy.

Ale jest jakieś światełko w tunelu...

redukcja -market budowlany i końcówka z choinką. Jako dorywcze użycie do innych łączysz wężykami  . Zwykłe  przezroczyste wężyki się średnio  nadają -pod próżnia się zapadną/spłaszcza i nie będzie przepływu. Ewentualnie jakieś mała średnica i grubsza ścianka.  Wężyk 6mm ze ścianka1mm nawet taki typowy od paliwa powinien dać rade.

Przezroczysty   10mm średnicy już się zaplaszcza.  Choć ja próbowałem na wysokiej próżni / profesjoonalnej pompie próżniowej (nie przy laminowaniu po prostu używam pomp zawodowo)  

-lub węże raczej sztywne od  gazu lub acetylenu.  Nie ma potrzeby redukcji, skrętek itp. Chyba, że zamierzasz używać pompy często -to warto na porządnie. A tak prowizora i do przodu.

Ja mam łatwiej -w razie potrzeb rurki miedziane, palnik i wszystko mogę połączyć...

A widzisz... czyli i tak na prosto się da.

Pomyślałem, że może ta pompa przyda się na dłużej, więc od razu zacząłem wyszukiwać reduktory, nyple, etc, żeby podłączyć to trwale.

Coś takiego:

Kosztuje ok. 100 PLN (a może ktoś z Was ma gotowy na zbyciu?)

Znalazłem dodatkowo taką redukcję bezpośrednio z butli 3./8 lewy gwint na 1/4 prawy gwint , za ok 30 PLN
Każdy taki element jest jednak drogi i całość kosztów szybko rośnie.

Wakuometr.jpg

Ale zrobię...

Andrzej w budowie nie pomogę bo to nie moja bajka:), ale jak już zaczniesz robić foremnik i laminować to wal śmiało, pomogę dobrać jak by co tkaninę i co tam będziesz potrzebował jeszcze przedyskutować.

Witam

Do łączenia podciśnienia doskonale nadają się przemysłowe przewody poliuretanowe. Są dostępne w każdym sklepie z pneumatyką. 6x1 jest wystarczający,  przy pompie z agregatu ze względu na małą wydajność sprawdza się również 4. Wersje budżetowe są tylko nieco droższe od zwykłych wężyków. Są wystarczająco elastyczne i trwałe. Do tego za kilka PLN za sztukę dostaniesz dowolne szybkozłączki, redukcje, nieco droższe są zawory. System jest absolutnie szczelny i bardzo łatwy w łączeniu. Nadają się również do nadciśnienia, przewód wytrzyma kilkanaście bar. Jeżeli potrzeba taniej to na aukcjach można trafić osprzęt przemysłowy z demontażu, tyle że tam najczęściej są systemy calowe i trudniej dopasować przewód.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.