Skocz do zawartości

budowa latawca


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam che zbudować latawiec ale nie mogę dostać pergaminu tak słyszałem ze najlepszy do budowy latawca ?? Czym mogę go zastąpić taki pergamin ?? mile widziane play porady itp (będą + )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pergamin to chyba cale lata temu sie uzywalo :shock:

Teraz najlepiej uzyc czegos a'la ripstopnylon.

Napisz jakiego latawca chcesz budowac-bedzie latwiej cos doradzic - chodz ja specjalista od budowy nie jestem :lol: jak chce polatac to biore gotowca.

I daj spokoj z tymi plusami :roll:

Ludzie pomagaja bo chca, a nie dlatego, ze plusa dostana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks zapytaj się w aptece o koc ratunkowy.

 

Ta folia poliestrowa jest pokryta metalem są różne kolory, nadaje się idealnie na budowę balonów na ogrzane powietrze, bo jest bardzo lekka. Latawiec z takim pokryciem będzie nie do zdarcia.

 

Dlaczego akurat Hyde Park?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KS jak bys miał problem z folia to daj znać, Moge ci cos załatwić.

mam folie OPP która nadaje sie nawet do oklejania modeli ma dokładnie takie same właściwości co profesjonalna folia do oklejania tylko nie ma kleju.

OPP 0,004 i 0,002mm 32g/m2 i 16g/m2.

Taka co napisałem wyżej metalizowaną jak w coca coli light,

PE jest bardzo mocna na uszkodzenia mechaniczne i rozciągiwa.

I PET 0.0012 mm.

PS jak by ktos chciał okleić model folią przezroczysta to dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie można z listewek i papieru pakunkowego. Do tego przydałoby się jeszcze trochę sznurka (dratwy) i klej do papieru.

 

Mniej tradycyjnie: można zamiast papieru wykorzystać jakąś folię - np. z takich jednorazowych obrusów, byle nie była podklejona jakimś papierem czy czymś tam innym, i skleić taśmą samoprzylepną.

 

Można też uszyć z ortalionu albo najlepiej z ripstop'u.

 

 

 

Latawiec uszyty z ortalionu może wyglądać na przykład tak:

 

delta4m1.jpg

 

A wykonany z obrusów foliowych, sklejony taśmą samoprzylepną na szkielecie z bambusowych tyczek, na przykład tak:

 

Foliowy_Hargrave01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.