Skocz do zawartości

Kill switch połączony przez osobny BEC


dimmus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W modelu chce zasilać serwa przez powerbox przy napięciu 7,4V. Mam kill switch na 6V. Power box z odbiornikiem połączony przez s.bus. Czy jak podłączę killSw przez osobny BEC z osobnego zasilania, a tylko jeden przewód sygnałowy poprowadzę z powerboxa to będzie to działać?

Ewentualnie jak można sensownie rozwiązać kill swich w tym przypadku?

10e11b8ff071ae035a137567978304a4.jpg

Nie bardzo mogę znaleźć kill swich na 7,4V w rozsądnych pieniądzach, nie bardzo także uśmiecha mi się tak na prawdę kupowanie nowego.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie sprawdzałem takiego połączenia, bo też mi się wydaje że KS musiałbym połączyć minus i sygnał. W sumie BEC mogę zasilić z PB.
A ten przełącznik montuje się na kable zasilające zapłon? Przepraszam za laickie pytania, ale model kupiłem z zamontowanym silnikiem i zapłonem i nawet nie patrzyłem (jeszcze) jak zapłon jest podłączony.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przełączni włącza prąd do zapłonu z innego pakietu  (zasilanie zapłonu jest rozdzielone od zasilania sterowania KS) , tym bec-iem zasilasz tylko sterowanie KS  . Ale w Twoim przypadku jest bardzo proste rozwiązanie (widziałem w innym temacie jaki posiadasz PB ) tam masz rozdzielone ustawienie zasilania odbiornika i serw , więc ustaw 5V na odbiornik i KS podłącz bezpośrednio do odbiornika i po problemie .

PS

Na twoim schemacie jest jednożyłowe połączenie PB z odbiornikiem ale tam będą trzy żyły bo  potrzeba podać też zasilanie .   

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że w moim PB tak można default_smile.png. Dzięki za oświecenie. Chyba jednak przeczytam dokładnie instrukcję do niego.

Z połączeniem PB i odbiornika na rysunku uproscilem, wiem że są zasilanie i sygnał ;).

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, motfil napisał:

 Ale w Twoim przypadku jest bardzo proste rozwiązanie (widziałem w innym temacie jaki posiadasz PB ) tam masz rozdzielone ustawienie zasilania odbiornika i serw , więc ustaw 5V na odbiornik i KS podłącz bezpośrednio do odbiornika i po problemie .

 

A gdzie masz taką funkcję w PB competition SRS?  nie ma takiej funkcji, własnie przeklikalem całego (chyba że a nie wiem gdzie to proszę mnie poprawić) . mam v26, już jest co prawda v28 ale nie dodali takiej opcji jeszcze. możesz ustalić tylko ogólne napięcie jakie wychodzi z PB. 

 

Z tym sygnałem to sam robiłem tak, wiec sprawdzone info podaję. Co prawda nie Killstwitch a moduł do zapalania świec dymnych na 6v i również zasiliłem go przez bec zewnętrzny i tylko żółty kabelek do PB. Działa.

 

Dołóż 50e do KillSwitcha z PB  na 7.4. Nie ma co oszczędzacz w modelarstwie bo to się mści.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości pewnie kupię kill switch od PowerBoxSystem, ale na razie chcę ulotnić model zanim sezon na dobre się zacznie, a niestety sytuacja finansowa u mnie w pracy nie wygląda za ciekawie, więc puki co chciałbym jak najmniejszym nakładem ulotnić model, ale także bez zbytniego kupowania czegoś co w przyszłości i tak wymienię, bo to takie wyrzucanie $$ w błoto.

Na razie chyba faktycznie podłączę KS przez dodatkowy BEC przez PB.

W pierwszym poście myślałem o podłączeniu zasilania do BEC z pakietu zapłonu.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z modelmax podwójnie regulowane napięcie wyjściowe dla odbiorników i serwomechanizmów jeślim tego tam nie ma to szkoda 1500 zł bo takie zasilanie można zrobić na listwie .A jeśli chodzi o sterowanie KS jednym przewodem bez odniesienia to dalej w to wątpię niech wypowiedzą się elektronicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przeglądam manual do competition i nie jest napisane jakie jest napięcie na odbiornik. Znalazłem tylko że przy podłączeniu odbiornika trzeba najpierw ustawić jego typ, bo Spektrum działa na 3,3V i inne ustawienie spowoduje uszkodzenie odbiorników(satelit). Czyli linia zasilania odbiornika chyba jest odseparowana, więc zmierzę napięcie na odbiornik, jest szansa że będzie 5 lub 6V. Dam znać co ustaliłem.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.