Jump to content
Sign in to follow this  
bupir

Wariometr frsky

Recommended Posts

Mam pytanie do użytkowników,czy to działa ?Czy dla początkującego szybownika zakup tego czujnika ma sens?

13 minut temu, bupir napisał:

Mam pytanie do użytkowników,czy to działa ?Czy dla początkującego szybownika zakup tego czujnika ma sens?

Działa i jest pomocne (szczególnie dla początkujących) gdy chcesz łapać termikę. Dodatkowo masz informację na jakiej jesteś w danej chwili wysokości, co pozwoli być w zgodzie z przepisami (jeśli tego potrzebujesz)

Wersja polecana przeze mnie to odbiornik z wbudowanym wario/altimetrem(G-RX8) - taniej, niezawodniej i lżej niż osobny moduł

Dzięki za odpowiedź.Jeszcze jedno pytanie.Używam nadajnika FS z modułem Frsky DJT i odbiornika D8R-xp czy jest możliwość ogarniecia  danych z czujnika w formie akustycznej ?

nie wiem co oznacza nadajnik FS, ale widzę problem z DJT/D8R-XP . Ta para obsługuje tylko czujniki analogowe(starszego typu) i by podłączyć wario analogowe potrzebny jest dodatkowo hub czujników(nie mam pojęcia jak z dostępnością obecnie).

Nie wiem czy opłaca się iść w tę stronę(jeśli miał byś wszystko teraz kupować)

Może sensowniej jest przejść na moduł XJT i odbiorniki z sbus albo wręcz z wbudowanym w odbiornik wario/altimetrem?

FS- Fly-sky  9x TH.Dzieki za info.Mam odpowiedź na postawione pytanie i za to lubię forum.😀

Mam, używam, fajne jest,

Tylko trzeba na logical switchach dorobić strefy nieczułości i stałą czasową noszenia i duszenia. Bez tego jest to zbyt narowiste.

Witam

Wariometr z s-portem jako jedyny  czujników może współpracować z systemem analogowym i cyfrowym telemetrii. Przynajmniej według informacji na stronie choćby polskiego dealera.

Nie próbowałem tego robić w tą stronę, czyli używać wariometru jako przetwornika z  telemetrii cyfrowej na analogową. Sprawdzałem tylko w drugą stronę czyli podłączając analogowy czujnik poboru prądu przez wariometr do systemu cyfrowego i działało.

Na pewno wariometr ma wejście i wyjście sygnału analogowego telemetrii.

Pozdrawiam

Edit

Sprawdziłem w instrukcji, jest sposób podłączenia wariometru do odbiornika D8R bez użycia huba. W moim wario kupionym ładnych kilka lat temu były też przewody.

Potwierdzam, że można podłączyć poprzez złącze analogowe . Układ działa a w zestawie z vario jest kabelek i instrukcja jak to zrobić. Mam tak podłączone i jest wszystko OK.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.