Jump to content
Therapy

Dzwon Raptorem 2000

Recommended Posts

Witam

Ja z innej beczki 

Czy można wiedzieć  gdzie w Radzyminie latasz?

Ja bym trochę bronił pilota. To stało się bardzo szybko, łatwo spanikować. Poza tym mógł być podmuch lekko z boku co wywołało korkociąg, bardzo realistyczny zresztą...

Dodanie gazu raczej nie pomogło. Zachowanie bardziej jak prawdziwy samolot niż model.

Czyli pilot musi oddać drążek i obroty powinny ustać, a potem wyprowadzić. No wiadomo lotkami też można pomóc ale w panice łatwo pogubić kierunki.

Ewentualnie jak jest nisko, można kręcić dalej przy zaciągniętym drążku do oporu (SW i SK) Trzeba by to wypróbować przy słabym wietrze. Możliwe, że model przejdzie w bardziej płaski korek i się nie rozbije.

Przyczynę widział bym w wyważeniu. Za bardzo z przodu SC. Tak, tak - z przodu. Do pewnego momentu poprawia to stateczność, ale jak za bardzo z przodu SC, to potem trzeba latać na większym kącie natarcia i łatwiej o korek.

9 godzin temu, Stanislaw napisał:

Witam

Ja z innej beczki 

Na końcu ul. Leśnej jest łąka 1x2 kilometry na zdjęciu widać tylko część. Trawa jest na bieżąco koszona. Można polatać z bocianami. Jestem tu jedyny więc cały teren do dyspozycji.

20200319_161123.jpg

Raptor zaliczył kolejną jeszcze ciekawszą kraksę. W powietrzu klasnęły skrzydła. Rurka po poprzednim dzwonie pewnie była osłabiona i pękła. Wyrwało wierzyczkę z silnikiem i odpadły lotki. Niestety nie ma nagrania. Kadłub  tworzywa jest cały, nie do rozbicia z pianki nie byłoby co zbierać. Model już odbudowany. Zawiasy na lotkach wierzyczka wzmocniona i mocowania skrzydeł na wykałaczki. Poza rurką w Raptorze jest jeszcze listewka łącząca skrzydła dałem dodatkowe wkręty. Nie widać nawet, że były jakieś przygody. Handlarz uznałby za bezwypadkowy.  

12 minut temu, grzegor napisał:

I właśnie dlatego jest tu tak jak jest.

Od jakiegoś czasu pracuję w Radzyminie i po pracy czasami bym polatał modelem wieczorem więcej napiszę

witam

szukam miejsca do latania  2- metrową spalinką która robi trochę hałasu  a potrzebuje  w miarę gładkiego pasa do lądowania.

Pozdrawiam

15 godzin temu, Stanislaw napisał:

witam

szukam miejsca do latania  2- metrową spalinką która robi trochę hałasu  a potrzebuje  w miarę gładkiego pasa do lądowania.

Pozdrawiam

Możesz spróbować trawa jest koszona a łąka równa. Możemy się tam spotkać byłoby miło.

15 godzin temu, Printer napisał:

Kraksa jak kraksa, ale że filmu nie było... To strata...?

To fakt film cenniejszy niż model...

Mam za to kraksę Alphą 1500 uczyłem się wtedy latać pierwszym większym modelem.

https://youtu.be/2ZBZVeMznHU

W dniu 27.04.2020 o 21:58, Stanislaw napisał:

Witam

Ja z innej beczki 

Pod Radzyminem z 5 km w Starym Kraszewie jest lotnisko. Takie "prawdziwe" raczej dla motolotnie ewentualnie samolotow Ultralight. Nie znam zasad kozystania ale może tam będzie można też polatać. Zwykle jest tam pusto. 

Screenshot_20200429-173914_Google.jpg

Niezła kraksa tą Alphą. Tak to bywa na początku, to jak jazda na rowerze, upadki się zdarzają.

To i ja się pochwalę, jedna z moich kraks... Od 3.00 podejście i zahaczenie, ale mało widoczne. Spalił się reg.

Ładny ten szybowiec. Dobrze, że bez strat. Spadł mi raz Vento 1800, wyrwał się silnik i  ukręcił przewody i zrobiło się zwarcie. Szedłem z 2 minuty po niego a silnik się telepał aż dym szedł. Jeszcze chwila i by się zapalił. 

No nieźle. Najgorzej chyba jak tracimy sterowność i spada gdzieś daleko... Zdarzało mi się...

W dniu 13.04.2020 o 13:23, Therapy napisał:

https://youtu.be/MjJCy_iJ6e

Wiało 4-6 m/s szybowałem sobie niemal w miejscu nagle przestalo wiać i model stracił silę nośną. Robilem to za nisko a Raptor jest cieżki wiec błyskawicznie spadł. Pękł pręt i wyrwało mocowania skrzydeł. Kadłub nietknięty - jednak Volantex ma solidne tworzywo. Już naprawiony.

Ostry zakręt - przeciągnięcie. Ster wysokości zaciągnięty "do góry" aż do momentu katastrofy, w następstwie czego samolot po przeciągnięciu wpadł w kora. Wystarczyło oddać  wysokość nic by się nie stało ;)

3 godziny temu, AKocjan napisał:

aż do momentu katastrofy

Bez przesady Arek , to tylko zwykle  zwykle pie..........cie !

3 godziny temu, AKocjan napisał:

Ster wysokości zaciągnięty "do góry" aż do momentu katastrofy,

a da się zaciągnąć w dół? ?

• Haha 1

Film z nitkami obrazujący przeciągnięcia m.in. w zakręcie:

W dniu 20.05.2020 o 22:11, cZyNo napisał:

a da się zaciągnąć w dół? ?

dodałem, żeby nie było wątpliwości

21 godzin temu, AKocjan napisał:

dodałem, żeby nie było wątpliwości

Oddany w DÓŁ.

Pozdrawiam ?

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.