Jump to content
Fiteq

Problem z konfiguracją nadajnika w librepilot

Recommended Posts

Witam, 

mam problem z konfiguracją nadajnika hk-t6a v2 (odbiornik hk-tr6a) w programie librepilot. Zacząłem budowę mojego pierwszego drona, kontroler lotu bez problemu skonfigurowałem, ale przy konfiguracji nadajnika jest już problem. Program nie wykrywa „pitch” i „yaw” i nie wiem co może to powodować. Trzeci dzień próbuje wymyślić co jest nie tak, niestety bez skutku. Prosiłbym Was o pomoc. 

Specyfikacja:

CC3D evo

f450 rama

silniki emax 2213 i esc rctimer 20A 

aparatura hobbyking hk-t6a v2, odbiornik hk-tr6a 

Masz problem z konfiguracją nadajnika w programie T6config bo nadajnik w nim się konfiguruje ?

Zbudowałem pierwszy quadcopter i skonfigurowałem kontroler lotu w librepilot, potem program zaproponował konfiguracje nadajnika i tu pojawia sie problem. Librepilot nie wykrywa ruchów pitch i yaw i nie wiem co może być przyczyną tego. 

Czy może być to spowodowane zła konfiguracją w t6config? Czytałem sporo na temat mojej przypadłości, ale nie wiele sie dowiedziałem. Dodam, że kupiłem nadajnik i odbiornik używane i wcześniej aparatura była używana w łódce zanętowej. 

Sam nadajnik jest konfigurowany przez T6config. Tam robisz ustawienia i przypisujesz przełączniki i masz podgląd czy to wszystko działa

Librepilot nie wykrywa ruchów pitch i yaw-  jaki element nadajnika ma uaktywnić te ruchy ?

W tym nadajniku masz 4 kanały standardowo na drążkach a dwa dodatkowe na potencjometrze lub przełączniku. Jeżeli to radio było w łódce dwusilnikowej to może mieć włączony mixer do sterowania silnikami. Bez podłączenia nadajnika do kompa to wróżenie z fusów.

Podepnij serwo do odbiornika po kolei od 1 do 6 kanału i sprawdź jaki element nadajnika uruchamia serwo.

t6config.jpg

Dziękuje za odpowiedź, niestety nie mam żadnego serwo w domu ani kabla do aparatury, czytałem, że można zrobić taki przewód i potrzeba konwerter usb to ttl? Mógłby Pan rozjaśnić mi ten temat? 

Niestety na każdej stronie jakiej patrzyłem jest produkt niedostępny ?

U mnie na stronie jest dostępny. Mam jeszcze kilka sztuk.

Jak mógłbym kupić u Pana taki kabel? Bo na stronie nie ma możliwości kupna ( chyba że nie widzę). 

Już doczytałem na stronie, napisałem maila w sprawie kabla. 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By przemo
      Cześć. Witam wszystkich po dość sporej przerwie w obecności na forum ... jak to bywa w życiu, priorytety się zmieniają, więc pewien czas musi upłynąć, żeby znowu priorytety się zmieniły  ... przyszedł czas na coś nowego i padło na quadrocpotera 250. Po przez steam zakupiłem symulator FPV Frerrider (koszt coś 21 PLN) i coś powoli uczę paluchy do machania gajgami na aparaturze ... latania nie nauczy ale z pewnością pokarze który drążek do czego służy i jak może się zachować quad. 
      Wracając do budowy ... w moim przypadku same nowości ... nie jestem dość rozgarnięty w kwestii elektroniki ale sądzę, że dam radę sobie polutować FC z resztą rzeczy ... jak nie to znaczy że się myliłem  Im głębiej w lasy tym coraz więcej niewiadomych  i pytań się pojawia ale najpierw co nie co w sprawie budowanego quada.

Rama: iFlight XL5 V3 240 mm true X FPV
      silniki: emax RS2205 2300 kv
      ESC: emax  30 A Blheli
      FC: Omnibus F4 z wbudowany PDB link do FC
      Pakiet: do celowo 4S 1500 najmniej 45 C, ale na sam początek 3S 1800 mah (takie mam na takim spróbuje unieść quada o ile mi będzie to dane  )
      śmigła: Dalprop 5040x3

Co FPV póki co nie myślę ... ogarnę latanie przy nodze i finansowo się odkuje będziemy myśleć. 
      Parę zdjęć:

Rama

Tyle co udało mi się ogarnąć, obecnie czekam na FC

Posiadam aparature Turnigy 9XR z modułem nadawczym turnigy DSSS, chciałbym kupić odbiornik, mniejszy i żeby ogarnął sterowanie quada na tym jednym kablu ... co mi polecicie ?
      Przyznam że pewne kwestie to dla mnie czarna magia ale może z waszą pomocą uda się to jakoś ogarnąć   Piszę jako żółtodziób w tej kwestii więc proszę o wyrozumiałość 

Pozdrawiam przemo 

• By SATAMAX
      Cześć!

Zapraszam wszystkich modelarzy oraz początkujących do naszego sklepu modelarskiego. Mamy w ofercie między innymi: auta rc, drony, samoloty zdalnie sterowane, akcesoria modelarskie, materiały do budowy, modele do sklejania oraz wiele innych. 

Budujemy też pakiety z ogniw  Li-Ion18650 do łodzi zanętowych, rowerów elektrycznych, skuterów elektrycznych, deskorolek i wielu innych gdzie można używać ogniw Li-Ion. 

W razie trudności ze znalezieniem na stronie konkretnego produktu, prosimy o wiadomość e-mail: satamaxstore@gmail.com - POMOŻEMY JAK UMIEMY

Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz do odwiedzenia naszego sklepu:

ul. Przędzalniana 90, 93-114 Łódź
    • By Johnu312
      Witam, 

Postanowiłem zbudować drona o przekątnej ramy 50cm. Użyłem do niego następujących rzeczy:

Rama: produkcja własna sklejka 4mm

Silniki:  https://abc-rc.pl/product-pol-9055-Silnik-drona-2312-CW-920KV-2-4S-200W-do-DJI-Phanton-F450-F550-S500-S550.html
                  https://abc-rc.pl/product-pol-9054-Silnik-drona-2312-CCW-920KV-2-4S-200W-do-DJI-Phanton-F450-F550-S500-S550.html

ESC: http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/WYPOSAZENIE-RC/REGULATORY/REDOX-REG-30A.html

FC: https://abc-rc.pl/product-pol-7160-Kontroler-lotu-Naze32-REV6-6DOF-32bit-procesor.html

Bateria: https://hobbyking.com/en_us/zippy-compact-4500mah-3s-40c-lipo-pack.html

Śmigła :10x4,5  https://abc-rc.pl/product-pol-4439-Smigla-TAROT-10x4-5-10x4-5R-pomarancz-1045-TL2710-05.html

Całość razem z osprzętem FPV waży 1050 gramów. Wszystko skręciłem, zlutowałem i skonfigurowałem FC, zgodnie z poradnikami na YT (Flite Test). 
      Niestety miałem problemy z zainstalowaniem firmware przez Cleanflight, więc na FC mam zainstalowane oprogramowanie 1.14.

Problem pojawia się przy starcie, albowiem quadcopter zamiast się wznosić wywraca się do góry nogami, bo lewe śmigła szybciej się kręcą (https://www.youtube.com/watch?v=_YjNDDxItqs&feature=youtu.be).
      Myślałem, że może być to spowodowane wyważeniem, lecz z tym jest wszystko ok.

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi z czego wynika problem i jak go rozwiązać, czy może wynikać on z starego oprogramowania?

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Ponieważ zdjęcie się nie wstawia, to tu wstawiam link: https://drive.google.com/open?id=1v40j_XpL6azJJRveaj0HwEyUEnWEYNXj

• By waldemar59
      Mam  do  czynienia  ze  sklepem   modelarskim   z  Sosnowca  Pana  Piotra
      Kopeckiego  RC4MAX.
      Sklep  ten ( www.rc4max.com )  prowadzi  sprzedaż  także  poprzez  Allegro.
      Na  Allegro   zakupiłem   w  marcu  2018 r. od  rc4max  kamerkę  płytkową
      FPV  720x480  0,008  lux   za 94,50  zł  wybraną  z  pośród  innych  jego  ofert
      na  podobne  kamerki.
      W  opisie  aukcji  Allegro   sprzedawca  ten  podaje,  że  kamerka jest  wysokiej  
      jakości,  daje  bardzo  dobry obraz  nawet w  trudnych  warunkach oświetleniowych
      ale  nie  podał  poziomu szumów  ani  producenta. Okazało  się,  że  kamerka  daje
      fatalnej  jakości  obraz, niewyraźny,  zamazany  a  w  trudniejszych  warunkach
      oświetleniowych  obraz  jest  potwornie  zaszumiony. Ponadto okazało  się
      że  jest  to  chińszczyzna  i  to  bardzo  tandetna .  Napisałem  do
      rc4max,  że  jakość  kamery  jest  niezgodna  z  opisem  w  aukcji  i  że zwracam
      przedmiot  co  zrobiłem,  wysłałem  mu  w  sprawną ,  działającą    kamerę  
      z  powrotem.  Uszkodziłem  tylko  trochę przewodzik  od  kamerki w  związku
      z  koniecznością   podłączenia  do  rejestratora  ale kabelek  ten  jest   
      odłączany   i  jest  wart   tylko  KILKA  zł.  Sklep  rc4max  sam  zresztą  ma
      w  swojej ofercie  sprzedaży  takie  kabelki  za  kilka  złotych.
      A  teraz  opiszę  co  zrobił  Pan  Kopecki,  właściciel  sklepu.
      Otóż  napisał  mi, że  z  powodu  tego  kabelka  wartość  kamerki  musi  ulec
      obniżeniu  i  że  nie  zwróci  mi  kwoty  zakupu  94,50  zł  tylko  on  sobie  wyceni
      kamerkę  i  zwróci  mi  obniżoną  wartość. I  rzeczywyście  WYCENIŁ...
      kamerę  na   8  zł   (  słownie    osiem  złotych )  i   napisał  ,  że  tyle  mi  zwróci.
      Jego  wycena   kamerki jest  rażąco  niewspółmierna  do  rzeczywistej
      jej  wartości,  uwzględniając  uszkodzony  kabelek  za  kilka  zł  wartość
      kamerki  jest  rzędu 70-80  zł,  sprzedawca   ewidentnie  naruszył  przepis
      o  współmiernym  do  zaistniałej  wady  obniżeniu  wartości. Wycena  dokonana
      jednostronnie  przez właściciela  sklepu  jest   tym  samym  też  zupełnie
      niefachowa  i  tendencyna, zakrawa  to na  kpiny.  
      A  PONADTO   napisał  mi  jeszcze  szereg  bredni  i  niedorzeczności  ,
      sformułował  oszczercze  zarzuty  pod  moim  adresem,  że  uszkodziłem
      kamerkę,  czyli  w  sumie  twierdzi  kłamliwie,  że  odesłałem  mu  kamerę
      uszkodzoną.  Oto  co  wymyślił  Pan  Kopecki:
      Po  pierwsze  stwierdził ,  że odesłana  mu  kamerka  nosi  ślady  ciał  obcych
      a  konkretnie  ziemii...(!)
      Po  drugie  kamerka  jest  pokryta  zielonym  nalotem  i  nosi  ślady  działania  wody...(!)_
      Po  trzecie  stwierdził,  że  kamerka  nosi  ślady  uderzeń  mechanicznych  i  że  układ
      scalony  jest    ubity....(!)
      Potem  jeszcze  mi  napisał  ,  ze  kamerka  nosi  ślady  elektrolizy...
      Fałszywość  tych  zarzutów  jest  ewidentna, bo  sugeruje,  że  ja  kamerkę
      musiałem  posypywać  ziemią  czy  zakopać  w  ziemii,  następnie
      musiałem  ją  polewać  wodą  czy  wrzucić  np.  do  akwarium  na  dłuższy
      czas  oraz  dodatkowo  jeszcze  musiałem  uderzać  w  nią  młotkiem  czy
      rzucać  nia  o  ziemię.  Kamerka  była  preznaczona  do  monitoringu
      stacjonarnego  a  nie  do  instalacji  na  zabawkach  typu  na  przyklad  dron.
      Te  wymysły  mają  uzasadniać  jego  wycenę  zwróconej  kamerki  na  8  zł.
      Ponadto  pokazał,  że  nie  da  się  z  nim  wogóle  dyskutować,  że  jest
      arogancki  i  bezczelny.  
      Zażądałem  od  niego  zwrotu  tylko  60  zł  za  kamerkę  plus  10  zł  zwrotu
      kosztów  przesyłki co  całkowicie  zignorował.
      Minęło  już  sporo  czasu  od  zwrotu  a  Pan  Kopecki,  jego  sklep  ŻADNYCH
      pieniędzy  mi  nie  zwrócił,  najwyraźniej  zamierza  mnie  okraść,  taki  jest
      jego  wyraźny  cel,  nie  chce  zwrócić  pieniędzy  za  zwrócony towar
      i  de  fakto  żadnych  pieniędzy  za  zwrócony  towar  mi  nie  oddał!
      (  nawet  tych  8  złotych ).
      Obecnie  na  allegro  jest  otwarta  dyskusja  w  tej  sprawie  ale  allegro  tu
      raczej  nie  pomoże  ale  są  inne  instytucje  oraz    sąd.
      Serdecznie  odradzam  tego  sprzedawcę,  ten  sklep.  Sklep  ten  ma
      zresztą  wiele  negatywnych  opinii  na  różnych  portalach,  stronach
      internetowych,  np.  związanych  z  modelarstwem  a  także  na  stronach
      z  opiniami  o  sprzedawcach  i  datują  się  one  od  ok.  2011  roku!
      Opinie  te  stwierdzają,  że  sklep  rc4max  ma  falalne  podejście  do
      klientów,  po  prostu  klientów  lekceważy  i  ma  za  nic, nierzadko
      odmawia  prawa  do  reklamacji  i  zwrotów,  nie  zwraca  pieniędzy
      za  zwrócony  towar.  Ponadto  zwala  na  klientów  winę  za  wszelkie
      wady  i  usterki  sprzedanego  towaru  pomawiając  ich  o  niefachowość
      niewłaściwe  obchodzenie  się  z przedmiotem,  uszkodzenie towaru.
      Opinie  te  potwierdzają  i  są  zgodne   z  moją  powyższą opinią.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.