Jump to content
czarobest

Problem z kolorem czcionki

Recommended Posts

Chciałbym poprosić o pomoc z kolorem czcionki w temacie który ostatnio stworzyłem, miałem tam drobne problemy i musiałem trochę edytować. Przez to, że kopiowałem treść z tego posta kopiowała się ona z formatowaniem, chciałem aby zachować sobie wielkość czcionki z tym, że tekst miał zły kolor więc zmieniłem go na auto. Jednak jak zauważyłem auto ustawia tekst na kolor dobrany do motywu, także edytując to na ciemnym tekst jest biały i później niewidoczny na trybie jasnym. To samo w drugą stronę. Obecnie zmieniłem kolor na odcień szarości aby był widoczny na obu motywach jednakże nie jest to idealne rozwiązanie, bo na ciemnym lepszy byłby jaśniejszy tekst. Dlatego też miałbym prośbę aby zmienić ten kolor na domyślny. 

Wiem, że trochę tam namieszałem, ale to przez spoilery które trochę mi się popsuły i nie mogłem nawet usuwać ich pojedynczo z siebie (bo były zagnieżdżone). W tej wersji forum nie ma niestety możliwości podglądu kodu tekstu i mogę tylko korzystać z paska nad tekstem który nie daje pełni możliwości, a może dało by się usunąć wtedy znaczniki od koloru. Więc to też taka sugestia przy okazji, że fajnie by było jeśli opcja edycji kodu byłaby dostępna (o ile to technicznie możliwe) - choć może tylko ja tak mieszam i robię problemy - to przepraszam  :).

Chodzi o ten temat:

Czarek nie kapuje.

W tym temacie co go dołączyłeś wszystko jest prawie dobrze. Pokaż lub dokładnie określ w którym miejscu wg Ciebie jest coś nie tak.

Chodzi mi o kolor czcionki w zależności od motywu. Normalnie na ciemnym czcionka jest biała i dobrze kontrastuje, a obecnie mogę ustawić na stałe jeden kolor który jest i na ciemnym i na jasnym stąd musiałem ustawić taki pomiędzy żeby było widać i na białym i na ciemnym, ale na ciemnym moim zdaniem lepiej byłoby gdyby był taki jak zawsze czyli biały :).

Tutaj jak widać mój post na białym tle:

image.png.b266406726fe7561e3f841f004c9c978.png

Tutaj normalny post np. z tego tematu:

image.png.c7801b82b3b130aff2a31d978b8f1a1b.png

I tu jeszcze nie ma tragedii, ale tutaj mój post na ciemnym tle:
image.png.e2b7484483e5c598aca566831c6d2a26.png

I normalnie działający post na ciemnym motywie:
image.png.fa9debf73de209a6b99f3aab4f99a693.png

Wiem marudzę, ale oryginalnie jest czytelniej, a nie mogę do takiego stanu powrócić, bo jak mówiłem tryb auto ustawia w zależności od motywu w którym dokonuje edycji i potem w drugim nie widać :P.

Tu nie chodzi o marudzenie tylko o to że moim zdaniem coś musiałeś sobie namieszać.

Twoje posty i w tym wątku i w tym zbiorczym wyświetlają się poprawnie w zależności od rodzaju motywu. Na jasnym domyślnym czcionka domyślna jest czarna a jak przełączę na motyw ciemny jaskrawo biała.

Moim zdaniem niepotrzebnie zmieniałeś kolor czcionki z domyślnego.

Przywróć jak się da na kolor domyślny (spróbuj wczytać od nowa dany styl może to pomoże) i spróbuj coś napisać a ja sprawdzę czy to widać w oby stylach.

Tak, w tamtym poście namieszałem :P, jak pisałem, to przez skopiowanie z własnego posta z zapisanym formatowaniem, myślałem, że zmiana koloru czcionki na automatyczny (bo nie chciałem kopiować bez formatowania ze względu rozmiarów czcionek które chciałem zachować) przywróci to domyślnie ale ona robi wszystko tak że jak jestem teraz na ciemnym (tutaj będzie zmieniony tekst na auto: testowy tekst ) to robi czcionkę na biało i nie widać jej na białym. Właśnie chętnie przywróciłbym domyślny ale nie ma tutaj takiej opcji: 

EDIT: Dobra tutaj zadziałało normalnie, ale dam uciąć głowę że tam tak nie było 😐, zaraz sprawdzę i tam ponownie.

image.png.70932e4b3919e75b99f7e99a8446ae20.png

EDIT2: zmieniłem u siebie i jest teraz w połowie dobrze. Bo tam powinien być tekst:

image.png.202c0f3f2ad26cd6b1e73411384c9652.png

20 minut temu, czarobest napisał:

ale dam uciąć głowę że tam tak nie było 😐

:D

4 minuty temu, Konrad_P napisał:

:D

Ale dalej jest źle jak w EDIT2 kiedy zmieniłem na auto. Może tutaj bardziej widać że tam tekst jest
image.png.c8a1e903b0feb527bad6ebadfc3fc617.png

No jest problem faktycznie. Inaczej silnik zachowuje się podczas pisania nowego posta a zupełnie inaczej przy edycji już napisanego. Musze pogadać z Kubą ale nie wróżę sukcesu.

To co napisze jest straszne bo się narobiłeś ale chyba trzeba byłoby ten wątek napisać jeszcze raz od nowa.

Tak też na początku myślałem, dziękuję w każdym razie za pomoc :) i zobaczymy jak to będzie. Generalnie ustawione na szaro da się czytać, ale trochę mnie denerwuje :P.

5 godzin temu, sbogdan1 napisał:

Pliki cooki  warto od czasu do czasu usunąć, na pewno nie zaszkodzi.

Gdyby to było to to nie byłoby tematu, sprawdzałem na różnych przeglądarkach i urządzeniach, swoją drogą Twój post co prawda jest czytelny ale zobacz co robi forum na ciemnym motywie którego używam (jak sądzę pogrubiłeś czcionkę albo kopiowałeś, a tutaj jest ona czarna z tym, że dodało się białe tło - moim zdaniem kiepsko to działa 😐, choć tutaj da się odczytać, a u mnie nie :P.)

image.png.0c70269af08d2b0359ef5acb2df1bb8c.png

Tak z ciekawości zapodałem sobie ciemny kolor. 

Pliki cooki -  tu są pisane , poniżej kopiowane 

Pliki cooki
Wychodziło by na to że jest problem z ciemnym motywem

image.png.ff1375e40dfc2664b1417cb9d7ba98d9.png

Tak Pliki cooki a tutaj skopiowałem od Ciebie będąc na ciemnym (zobaczę co się stanie :P EDIT: no i na jasnym jest z tłem, u siebie później chciałem przywrócić na auto, ale o auto już pisałem parę postów wyżej), bo podobnie zrobiłem tam u siebie i popsułem :P.
A na temat paru bugów w ciemnym motywie już kiedyś na początku zmiany pisałem tutaj 🙃 
https://pfmrc.eu/topic/82847-aktualizacja-forum-122019/?do=findComment&comment=772649