Jump to content
Sign in to follow this  
dimmus

Żywica na stół warsztatowy

Recommended Posts

Są połączone dwa 2,5-metrowe(1250x2500, docięte) arkusze doczołowo na styk.  Ale żeby brzegi arkuszy się nie zadzierały, to pomiędzy nie wbiłem i dobiłem gwoździki z dość szerokimi łebkami które dociągają oba skraje blachy do stołu, uprzednio układając blachę i mocując ściskami do blatu by się podczas wbijania gwoździ nie rozsunęły,. Łebki są zagłębione bo blacha jest dość podatna, i nie wystają ponad powierzchnię, przesuwający się  przedmiot nie haczy, a brak szczeliny miedzy brzegami nie gromadzi brudu(gwoździki same sobie zrobiły w niej otwory, dlatego trzeba skrępować przed wbijaniem)

blat.png.05f9d057ccc51bb2dea12473147fc17b.png

• Upvote 1

Blacha ocynk 0.5 mm jest w wałkach, w szerokościach 1 oraz 1.25 m i z nich jest cięta na arkusze, najczęściej długości 2m więc długość stołu nie stanowi problemu. Istotną kwestią jest to, że od dłuższego czasu ta blacha jest strasznie miękka, ma to pewno związek z jej importem.

Taki okuty stół przeżyje właściciela 😉

12 godzin temu, d9Jacek napisał:

ok,pomysł dobry... problem tylko w równomiernym  docisnięciu tej blachy do płyty OSB  bo jednak powierzchnia słuszna

Długi teowy liniał traserski do wyrównania blachy na stole a resztę zrobi grawitacja.  Żywicy będzie też znacznie mniej trzeba rozrobić bo potrzebna jest tak naprawdę tylko do wyrównania niedoskonałości płyty osb. 

Mam wrażenie, że budujecie stół dla ślusarza, nie dla modelarza.

Wszystko się,przyda jeszcze kowadło by się przydało🤣.

28 minut temu, a74BACK napisał:

• Upvote 1

Godzinę temu, a74BACK napisał:

Kolega Dimmus w jednym swoim poście napisał:

Cytat

Tylko to nie ma być stół do budowy modeli, tylko ogólnowarsztatowy. 

Swój pomysł na blat obmyśliłem na podstawie z wieloletniego doświadczenia przy pracach związanych z naprawą różnych urządzeń mechanicznych, najczęściej silników motocyklowych oraz z drobnymi działaniami metaloplastycznymi. Luźno leżąca blacha na stole z czasem się odkształca, tym bardziej im miększe, bardziej pracujące podłoże na której leży. W efekcie czego masz fale Dunaju a nie płaską, równą powierzchnię. Im grubszy i sztywniejszy blat tym lepiej. 

• Upvote 1

Godzinę temu, Granacik napisał:

Im grubszy i sztywniejszy blat tym lepiej. 

dokładnie tak

nie pręży , nie odbija , jest stabilny...imadło 50 kg też zamocujesz......no i kowadło

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.