Skocz do zawartości

Guma modelarska - gdzie szukać?


Marcin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję trochę gumy do strzelania piankowego edf zamiast wyrzutu z ręki (bezpieczniej będzie i wygodniej). Gdzie tego szukać i ile mniej więcej musiałbym mieć? 

Edf 70tka Habu z Parkzone więc waga niewielka, jakieś 1100g może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
1 godzinę temu, Marcin napisał:

Potrzebuję trochę gumy do strzelania piankowego edf zamiast wyrzutu z ręki (bezpieczniej będzie i wygodniej). Gdzie tego szukać i ile mniej więcej musiałbym mieć? 

Edf 70tka Habu z Parkzone więc waga niewielka, jakieś 1100g może.

https://www.google.com/search?q=guma+modelarska&oq=guma+modelarska&aqs=chrome..69i57j0l5j69i60l2.9381j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta guma to nieporozumienie...

Bardzo słabo się naciąga i  nie oddaje energi tak jak guma/rurka silikonowa.

Równie dobrze mógłbyś kupić kilka metrów gumki do majtek i efekt ten sam.

W sumie model masz lekki i nieduży to pewnie dasz radę strzelić ale to jednak nie to co choćby 3-4 m gumy silikonowej.

Daj ogłoszenie na giełdzie, może ktoś ma jakieś zapasy gumy lub zbędny hol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał i tutaj się mylisz. Gumy w oplocie mają "krótką" sprężystość, ale oddają ją bardziej intensywnie od gum "rurek" W tym przypadku do edfa może być takie rozwiązanie w sam raz.

Zresztą wolę holować jotkę gumą w oplocie niż silikonową, bo ta pierwsza daje "kopa" przy starcie, a potem żyłka pracuje. Silikonowa (niebieska z hk) oddaje cały czas "mierną" siłę i efekt gorszy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zgodzę się jak najbardziej.

W oplocie to taki szybki strzał , silikonowa ciągnie długo i liniowo .

Czy z silikonowej mierny efekt ? Tu bym mocno polemizował pamiętajac co się działo jak bawiliśmy się w strzelanie z holu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym powyższe potwierdził. Strzelałem lekkie szybowce coś ponad 200 g z gumy silikonowej fi 5-6 mm ( rurka czerwona )  połączonej z żyłką i szły ładnie stabilnie i wysoko. Większe szybowce ( tylko szybowce widziałem ) koło 1 kg strzelali gumą o większej średnicy ale nie pamiętam może z 10 mm to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelałem 2kg szybowce z niebieskiej i "dupa" W oplocie lepsza.

 

To tyle jeżeli mamy polemizować.

 

Do edfa niebieska będzie ok.

12 godzin temu, Shock napisał:

A zgodzę się jak najbardziej.

W oplocie to taki szybki strzał , silikonowa ciągnie długo i liniowo .

Czy z silikonowej mierny efekt ? Tu bym mocno polemizował pamiętajac co się działo jak bawiliśmy się w strzelanie z holu.

Przypominam, że piszę o gumie niebieskiej z hk, a nie ogólnie o "silikonowej gumie" 

 

Są różne o różnej "mocy" więc nie wrzucam wszystkiego do jednego wora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Guma już u mnie, teraz w sumie głupia kwestia - 

 

jak połączyć mocno i konkretnie gumę z żyłką? I z drugiej strony jak zaczepić do końcówki gumy jakieś kółko, żeby potem śledziem w ziemi to zamocować?  Jakby ktoś miał jakieś fajne foto jak to ma zrobione, to chętnie skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyłka? Może cienki sznurek-linka

Ja mam tak. Karabinek do przyczepiania do kotwy do ziemi.

20200615_181048.thumb.jpg.be353045562e4f3231f0d7308cba4d28.jpg

Z drugiej strony mniejszy karabinek do połączenia ze sznurkiem.

20200615_181127.thumb.jpg.65060aaa8a0d447bd09b49aaf519d53f.jpg

 

Dodatkowo na  sznurku kawałek szmatki (podkoszulka)

Na końcu koło od kluczy, Nie robiłem zdjęcia bo oczywiste :) ze o coś trzeba zahaczyć.

 

 

Do ziemi wkręcam coś takiego 

image.thumb.png.1053588b851d2070632e178b2946fb92.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Warto odświeżyć temat, bo skończyło się na tym:

 

https://www.emc-vega.de/de/hochstart/megarubber-sets/bungeestart/bungeeset-scale

 

Konkretnie przygotowana guma. Do tego dorobiłem sobie pedał do startowania z nogi.

Mam tylko jeden problem - lotnisko z którego korzystam to bardzo zbita ziemia (hałda górnicza) - 5cm trawy a potem kamienie itp. W rezultacie czasami tracę 20minut na znalezienie dobrego miejsca, żeby się wkręcić. 

Myślę nad opcją B czyli prętami wbijanymi w grunt. Plan jest taki - pręt gwintowany M8 albo pełny stalowy 8mm, naostrzyć z jednej strony, z drugiej dać nakrętkę jako miejsce do pobijania. Dobijam do samej ziemi wcześniej łapiąc tuż przy gruncie karabinkiem gumę. 

Tylko jak to potem wyciągać z ziemi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.