Jump to content
kuba r.

Elektryfikacja Bociana Oldgliders 3.6m

Recommended Posts

Moj Dualsky ma wyjście JST. U Ciebie jest żeński konektor? Ja bym i tak zmienił to na porządne konektory pozłacane.

Wtyk, nie gniazdo, czyli męski - wystający :D

To albo dziada? usuniesz i wepniesz babkę, albo lepiej to wymień na porządny konektor. 

XT60 - jak większość pakietów? :P przynajmniej nie będzie problemu jak będę chciał podpiąć inny pakiet :) 

Może być i ten, chociaż xt 60 i xt 90 są trudne do lutowania.

2 minuty temu, robas69 napisał:

chociaż xt 60 i xt 90 są trudne do lutowania.

???     pierwsze słyszę

-mocniejsza lutownica -transformatorowa 100W lub kolbowa i lutować szybko -a lutowana wtyczka MUSI być wpięta w gniazdo.

Ja w zależności od modelu mam takie regulatory napięcia:

20210324_125546.jpg

Chyba zrobię tak, że kupię poniższy pakiet do osobnego zasilania z UBECa - wagowo prawie się kalkuluje, bo obecnie mam do pakietu doklejone 'trochę' ołowiu, a prądu powinno wystarczyć na kilka godzin szybowania.

image.thumb.png.89c5bdad0e2d709e76d17ae7b2723ed3.png

Zastanawia mnie co zrobić z zasilaniem z regulatora, bo nie chcę ucinać kabla i zostawiać tylko przewód sygnałowy. Myślałem o krótkiej przedłużce, która będzie miała ucięty przewód minus, czy tam plus ;) Chyba, żeby wyjąć niepotrzebny przewód/przewody z wtyczki regulatora? Macie na to jakieś rozwiązania?

Kuba

34 minuty temu, kuba r. napisał:

Chyba, żeby wyjąć niepotrzebny przewód/przewody z wtyczki regulatora? Macie na to jakieś rozwiązania?

Ja właśnie tak robię. Trzeba wyjąć oczywiście przewód plusowy. Parę sekund roboty i sprawa załatwiona. Wyjęty przewód oczywiście trzeba/warto zaizolować.

Zrób jak Darek podpowiada. Wystarczy wyciągnąć z wtyczki przewód prądowy żeby odbiornik nie był podwójnie zasilany. Zastanów się czy usuwając ołów, który ma bardzo dużą gęstość wyważysz model tym akumulatorem. Akumulator przecież ma masę rozłożoną na całej długości. 

Ołów mam przyklejony do akumulatora w kostkach po 50g i jest rozłożony dość równomiernie na tym akumulatorze - dokładając drugi akumulator 2S mam zamiar 'przykleić' go dokładnie w miejscu ołowiu. Powinno zagrać :)

Bo długim leżakowaniu i czekaniu na pogodę+czas Bocian poleciał. Ostatecznie dałem osobne zasilanie serw/odbiornika i osobne silnika. Póki co wszystko wygląda w porządku :) Polatałem z godzinę i ładowarka dobiła trochę ponad 300mAh w pakiet odbiornika, więc te 2200mAh to na pół dnia latania ;) 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.