Jump to content
Irek M

DLE 30 kłopot z zassaniem paliwa

Recommended Posts

Wszystko jest jak należy, membrana cała, nie ma na niej niczego niepokojącego. Niebieski odcień to jakaś gra świateł.

Irek, chcialem zamiescic instukcje dla DLE 30 z zalecanymi rozmiarami smigiel, ale jakos nie idzie, wiec pisze:

18x8, 18x10 19x8 20x8

Tego bym sie trzymal.

Edit:

Problem z zalacznikami rozwiazany, wiec dodaje instrukcje.

DLE 30 Manual.pdf

Wiem, że zdecydowanie lepiej sprawdzić to w praktyce, ale może da to jakiś ogląd na śmigła. Z mojego doświadczenia daje to całkiem niezłe wyniki, choć ja sprawdzałem tylko przy maluchach :).

Najpierw tutaj: http://www.godolloairport.hu/calc/strc_eng/index.htm

A potem tutaj: http://www.godolloairport.hu/calc/opc_eng/index.html

Witaj Irku.Czy udało się wyregulować DLE i może coś polatałeś?

Pozdrawiam.

Ale silnik zaczął chodzić idealnie - tak mi się wydaje - gdy znowu zamontowałem oryginalny gaźnik z zestawu. Odpalałem jeszcze z dwa razy ale nie pisałem bo nie było już o czym. Następny lot dopiero we wrześniu. Wolę by doświadczona osoba sprawdziła wszystko w locie zanim ja zasiądę za sterami ? Teraz poprawiam wady i drobne uszkodzenia. Muszę też wymienić zbiornik na większy.

Ten ostatni problem z odpaleniem to chyba temperatura tamtego dnia bo nie powtórzyło się już na szczęście ?

• Dzięki 1

No to powrót problemów niestety...

Dziś próbowałem znowu odpalić po miesiącu parkowania. Tym razem założyłem piękne śmigło Graupner 22x8 G-Sonic PRO. Na samym początku odpalił i pracował kilkanaście sekund na najmniejszych obrotach. Praca była nierówna jakby za małe obroty, otwierając przepustnicę gasł. Potem to już tylko 1 lub 2 sekundy pracy.

Dopiero gdy spakowałem się przypomniałem sobie, że gdy zmieniałem śmigła to podobnie działo się. Zauważyłem też chyba dziwną tendencję; nie mogłem buzia ściągnąć paliwa wężykiem zasilającym ale gdy bardzo uniosłem ogon to paliwo przelewało się z wężyka. Więc spróbowałem odpalać gdy ogon uniesiony wysoko ale to nic nie dało. Następnie zasilałem silnik wprost z kanisterka stojącego wyżej na stole. Teraz to paliwo prawie jak z kranu przelewało się ale silnik tylko na króciutko zapalał przy każdym rozruchu.

Gdybym wziął ze sobą śmigło 20" to sprawdziłbym od razu czy to winą większego śmigła czy cos z przewodem dolotowym ale co? Może przekrój rurek mosiężnych za mały(?). A miało być tak pięknie ...:-)

wyraźnie nie działa papka paliwa .Sprawdzi szczelności karteru. (uszczelnienie cylinder - karter , uszczelnienie przy gaźniku , i przy łożyskach ) 

Ale nie wiem co mogłoby się stać przez ten miesiąc. Przecież ostatni mój wpis sprzed miesiąca to właściwie zachwyt jak extra chodzi. Czy dobrze mówię, że zmieniając śmigło trzeba i L H troszkę pokręcić? to pomagało wcześniej. Myślałem, że dziś to tylko formalność by posłuchać jak pracuje na nowym większym śmigle.

zmiana śmigła z odpaleniem nie powinno nic zmienić , nie wchodził by na wysokie obroty.

No właśnie o tym pisałem, że po pierwszym odpaleniu gdy działał kilkanaście może więcej sekund próbowałem wejść na wysokie obroty ale spadały. Tak się już działo na początku sierpnia i wtedy delikatnie podkręcałem któraś ze śrubek... 

Ale dziś nie wyszukujmy teorii spiskowych bo już wiem co się stało ? spadł wężyk wewnątrz zbiornika. dlatego nie mogłem zassać paliwa jak wcześniej to robiłem, dlatego też po przechyleniu modelu paliwo zaczęło przelewać się przez wężyk. Od zabaw z kanisterkiem wyżej widzę, że świeca zalana chociaż już przy kręceniu śmigłem pomyślałem o tym bo tak dziwnie "chlipało". Tak więc to nie mogło się udać - polecany wężyk z zoologicznego spadł :-). Teraz zaczekam aż przyjdzie "normalny" modelarski silikon.

Tylko silikon do benzyny się nie nadaje. Musi być wężyk do benzyny.

Ale kolega Artur ma zapłon opóźniony 🙂 Na początku września model odbył kolejne loty co widać na materiałach filmowych. Oczywiście wszystkie rurki wymienione na żółte silikonowe do benzyny.

• Haha 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.