Jump to content
AKocjan

Freewing F-4 Phantom II

Recommended Posts

Ja to bym proponował naukę latania na FPV raczej na tańszej konstrukcji niż ten piękny F-4 ;) 

Bez analizy filmu tylko iść na żywioł ... najgorsze początki i uczucie machania głową w lewo w prawo żeby popatrzeć co jest z boku (długo z tym walczyłem) :P ... wiadomo że można celować w headtracking i to w modelach samolotów raczej rewelacyjna sprawa, z pewnością dużo ułatwi sam pilotaż i rozeznanie w powietrzu. Ja latam na quadach więc nie mam sensu tego montować bo quadem mogę wyhamować i zawisnąć i obrócić się dokoła. Ale lot takim na FPV musi być bajera ;)

Mega wypas...! jak na razie marzenia ale może w już niedługo wejdę na ten poziom.

Ale jak widać trzeba mieć dobry sprzęt, bo zakłócenia dość często się pojawiają na ekranie...

Dzisiaj udało się wykorzystać dobre warunki pogodowe pomiędzy przelotnymi opadami deszczu (brak wiatru / turbulencji) do wykonania lotów modelem F-4 Phantom. Dokonałem kilka regulacji, co wpłynęło pozytywnie na pilotaż modelu 😉
(oczywiście jak zawsze latam bez stabilizatora)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By robertus
      Tak, wiem, znowu dwudziesty dziewiąty...ale jak kiedyś wspomniałem moje następnych kilka modeli będzie z szachownicami.
      Wiele osób robiło już 29tkę. Niepokonanym mistrzem dla mnie jest kolega Rosomak a ostatnio i model Marcelizora mi się bardzo podobał.
      Na razie siedzę w sketchupie i rysuję.

Rozmiar jeszcze nie ustalony, ale raczej z tych większych, coś około 100cm rozpiętości.
      Materiał depron i inne pianki.

Plany w poście tutaj
    • By paulusr
      Life in plastic is fantastic vol.2.
      Jestem w trakcie druku F86 z 3Dlabprint. Powiększyłem go w slicerze do 135%. Wychodzi 2x2m. Wydruk z Pla na polu 300x300x400 mm z ustawieniami pod prusę. Moja drukarka to X1Sidewinder. Wydruki są zadowalające. Ciężar kadłuba 2 kg. Celuję w 8 kg do lotu ale przy takiej powierzchni nośnej 9 też nie bedzie problemem.

• By robertus
      Rysuje się
      W tym wątku pokażę jak krok po kroku projektuje a potem buduje model i ulatniam.
      To taki serial na siedzenie w domu w związku z covidem.

Plany są w poście, ale proponuję zapoznać się z zawartością wcześniej, aby je zrozumieć.
    • By robertus
      Co by nie śmiecić Viperowi w wątku zakładam  swój własny o budowie F-16 od JePe.
      Wymiary modelu to 145 dł i 101 rozpiętości co przekłada sie na skalę ok 1:10.

Obaj  kupiliśmy pianki od JePe, ja spróbuję zrobić model w wersji super light.
      Dlaczego? Bo gdzie bym nie spytał i kogo to wszyscy mówią, że trzeba go napędzać EDF90mm i 6S albo i więcej, więc nie byłbym sobą, gdybym nie przyjął wyzwania.
      Zamierzam napędzać go z 4S i EDF70mm, a czy mi się uda to zobaczymy.

Ostatnio brak czasu na modelarstwo, pomyślałem sobie że kupię kit i go uzbroję, będzie szybciej. Byłem też ciekawy ile ważą takie puste modele.
      No i kupiłem F-16 pod wpływem Vipera i jego wątku.

Kit zawiera wszystko co potrzebne, ja z wiadomych względów nie będę używał podwozia, nie będzie podwieszeń, może będą rakiety na końcówkach skrzydeł, ale to się zobaczy.
      Poważyłem pianki i wyszło mi w wersji minimum 850gram.

Zacząłem sie przyglądać i doszedłem do wniosku, ze strasznie dużo mięsa EPP jest w tym kicie.
      Wziąłem lutownicę i zacząłem wycinać tu i ówdzie, zwracając uwagę, żeby nie przedobrzyć. Tak na przykład ze ścianki 3cm zrobiła się 1cm nadal będąc sztywną.
      Dla przykładu
      przed
      Po

I tak po parę gramów tu i ówdzie i z 850g zrobiło się 700g.
    • By robertus
      Powoli rozkminiam temat MiGa-23.

Założenia mam takie: edf 70mm, zasilanie 4S, zmienna geometria skrzydeł, chowane podwozie, sterowanie elevon plus lotki.

Prace w sketchupie trwają.

W tej chwili najważniejsze problemy to podwozie i zmienna geometria.
      Co do drugiego to wymyśliłem sobie, że zamiast robić sterowanie jak w Su-22 to może spróbuję zrobić coś podobnego
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.