Jump to content
Sign in to follow this  
Dziegiel

chipmunk electric dobór silnika

Recommended Posts

Dzień Dobry!

Proszę o pomoc w doborze silnika, śmigła, pakietu oraz regulatora do modelu:
http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/SAMOLOT-ZDALNIE-STEROWANY/Samoloty-elektryczne-ARF/FF-B004-Small-Chipmunk-Electric-kit.html
W instrukcji napisane jest, że silnik 1700 kv i nie ma więcej info. Model na gotowo ma ważyć 820g.

Wznowiłem aktywność w modelarstwie po 10 latach, nie będę od razu tym latał, bo się może to źle skończyć:P na początku wznowienie na trenerku typu zefir itp. + motoszybowiec. 

• Silnik elektryczny (1250 kV typu outrunner)
  • 25A regulator obrotów silnika
  • Pakiet zasilający (ok. 2100 mAh 11,1V, 20C)
  • 3 x Serwomechanizm typu micro
  • Śmigło: 10x6

Od siebie dodam, że ciąg silnika powinien być zbliżony do końcowej masy modelu, np. taki:

http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/SILNIKI-ELEKTRYCZNE/Silniki-Redox/REDOX-BL-12001100.html

chociaż akurat w tym sklepie większość silników jest niedostępna z powodu braków magazynowych.

Chodzi o to, że na stronie są inne informacje niż na dokumentacji producenta stąd moje pytanie. Na stronie sklepu jest 1250 kV, natomiast producent pisze 1700 kV. No i do tego jaki silnik ze względu na ciąg?

W dniu 13.08.2020 o 15:06, Dziegiel napisał:

Dzień Dobry!

Proszę o pomoc w doborze silnika, śmigła, pakietu oraz regulatora do modelu:
http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/SAMOLOT-ZDALNIE-STEROWANY/Samoloty-elektryczne-ARF/FF-B004-Small-Chipmunk-Electric-kit.html
W instrukcji napisane jest, że silnik 1700 kv i nie ma więcej info. Model na gotowo ma ważyć 820g.

Wznowiłem aktywność w modelarstwie po 10 latach, nie będę od razu tym latał, bo się może to źle skończyć:P na początku wznowienie na trenerku typu zefir itp. + motoszybowiec. 

Właśnie kończę budować ten model. W swoim egzemplarzu zastosowałem silnik

https://www.rc4max.com/silnik_bezszczotkowy_emax_gt2215_10,1427,27211.html

Pytanie do autora postu; Masz może gdzieś pod ręką instrukcję? Chodzi mi o wartość środka ciężkości. Zgubiłem instrukcję i nie pamiętam ile wynosiła ta odległość.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By luke13
      Witam,

Chciałbym prosić o radę w doborze silnika do modelu Easy Star II.
      W zestawie dodawany jest silnik PERMAX BL-O 2830-1100 (kv 1100, moc max 235W, I max 18, waga 52g).
      Ja posiadam zestaw bez wyposażenia, próbuję dobrać podobny silnik. Znalazłem kilka zbliżonych:

DUALSKY XM2830EA-10 (kv 1095, moc max 179W, I max 16.2, waga 57)

DUALSKY XM2830EA-9 (kv 1210, moc max 200W, I max 18, waga 57g)

Silnik COBRA 2213/18 (kv 1350, moc max 220W, I max 20, waga 61g)

RAY C2830/09 (kv 1300, moc max 210W, I max 20, waga 60g

RAY C2830/15 (kv 750, moc max 210W, I max 20, waga 60g

Foxy 2213/20 (kv 1080, moc max 180W, I max 17, waga 55g

Prosiłbym o sugestie, który nich byłby najlepszy? A może coś zupełnie innego? Jest to mój pierwszy model po zabawie na symulatorze.

Pozdrawiam
      Łukasz
    • By Pitstrel
      Witam szanownych kolegów modelarzy. Postanowiłem  zakupić model szybowca Condor FLYFLY HOBBY (3m rozpiętości waga 2kg) i chcę go zelektryfikować. Z uwagi na koszty chcę się dowiedzieć czy silnik REDOX 1200/1100 -  1200gr ciągu na śmigle 10x5 da rade wynieść ten model ( slinik oraz regulator 30 A posiadam ,a śmigło i pakiet bedę kupował). A może zastosować inne śmigło,  jaki pakiet polecacie? Mam jeszcze jedno pytanie  wg opisu model wymaga 5 mini serw - jakie polecacie (z niższej półki cenowej). z góry dziękuję za porady.
    • By pauletto007
      Cześć!
      Jak w temacie.
      Mam model trenerka-górnopłata Kastor 120 znany z naszego forum. Do tej pory przeżył 6-7 wypadków i przez to po remontach z początkowej wagi 1200g waży dziś jakieś 1450g. Model ma 1200mm rozpiętości. Waga napędu elektrycznego w modelu (silnik, regulator i pakiet) to 410g. Chciałbym przejść na silnik spalinowy. Z tym co mam nie mogę już bezpiecznie zrobić pętli... Chciałbym też mieć troszkę zapas mocy, bo w zimie latam z nartami, ale też być może będę chciał zbudować pływaki. Jaka pojemność silniczka do tego modelu będzie dobra?
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.