Skocz do zawartości

Aeronaut Classic sport boat - napęd


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, postanowiłem zrobić mała przerwę w budowie samolotow i kupiłem zestaw motorówki firmy Aeronaut Classic na nadchodzące zimowe wieczory. Producent zaleca silnik szczotkowy klasy 400. Chciał bym jednak zastosować bezszczotke, myślałem o outrunnerze - 1250-1400kv. Zależy mi żeby model trochę szybciej pływał niż na szczotce ale nie chce przesadzić bo zdaje sobie sprawę ze panewki na wale mogą nie wytrzymać dużych obrotów.


Czy ten przedział kv będzie ok?

 

Jaki dobrać regulator - samochodowy czy lotniczy?


Ile Amp? Producent nie przewiduje płaszcza wodnego do chłodzenia elektroniki.

 

Załączam zdjęcie z Google. Artur 

1E8774D2-6E19-40F8-86F8-5694B928DC99.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy zadać sobie pytanie jakim napięciem chcesz zasilać swój model . Obroty które podałeś to tak na 6 cel lipo są optymalne . Nie podałeś nic, długości tego kadłuba , jego masy do pływania , szerokości i tego ile masz miejsca na śrubę pod kadłubem . Jeżeli oryginalnie pływa to na silniku klasy 400 to pewnie kręci śrubka 22-25 mm bo ja bym taką założył oczywiście metalową. Zdecydowanie wolał bym w ten model wsadzić małego innrunnera średnicy 21-28 mm długości ze 30 i obrotach 3500-4000 na 1 v napięcia . Zasilić to z 2-3 cel i śrubę kupić jakaś od klasy mini eco . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, długość kadłuba ok 55cm. Pakiet lipo 2s 5500mah. Kupiłem silnik outrunner 1300kv 2830 300W, planuje zamontować śrubę 3 łopatowa 35mm. Jak to widzisz? Mam tez 35mm dwu łopatkowa i ten sam wymiar „x”. Czy ten silnik który zaproponowałeś nie ma za dużo kv? Wał i śruba w zestawie niestety są tandetne, zamontuje 4/8mm i sprzęgło kłowe. Jeśli ten silnik był by ok to jakiej mocy zastosować regiel? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ależ zdaje sobie z tego sprawę i pisałem od razu ze to nie ma być żaden demon prędkości. Chciałem zastąpić mało efektywna szczotkę czymś co mi się nie ugotuje. :) chciał bym uzyskać efekt jak na tym filmie(siedzi tam silnik 1250kv 500W) https://youtu.be/NPt7nCtQ6Bc

 

 


 

 

Pytanie -zamówić taki sam silnik czy wystarczy ten co pisałem wyżej 1300kv 300W i czy ten rozmiar śruby będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300W silnik wystarczy w zupełności. W danych silnika podają max pobór prądu więc regulator musi być na więcej amperów, z naddatkiem żeby się nie grzał za bardzo. Model powinien być lekki. 550 mAh to już waży. Czy taki potrzebny? Podziel mAh przez średni pobór prądu, wyjdzie czas pływania. Coś mi się wydaje, że wagowo wyjdzie lepiej 3S od 2S przy tym samym czasie pływania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.