Skocz do zawartości

Silikon od żarowych silników w benzynowych


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam szybkie pytanie, co się stanie gdy przewód silikonowy od paliwa żarowego wstawię do układu benzynowego. Oczywiste jest , że wężyk spęcznieje i tak się stało. Ale w niczym to nie przeszkadza, przecież nie rozpuści się.  Czy jest jakąś inną stroną, o której nie pomyślałem? Zapytacie dlaczego zwykły, a nie do benzyny, bo taki łatwiej dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzięki za odpowiedź. Właśnie trochę się bałem co będzie potem. Po 5 godz. wygląda OK ? Ale w zoologicznym ten igielit jako co znaczy do czego mam szukać. Bo nie powiem, że chciałbym wężyk do benzyny ?

W sumie to mam też silikonowy do benzyny ale czarny. Ten do silnika wolałbym jednak przezroczysty. Stary, który był w zbiorniku 11 lat też jest cały ale nie chciałbym już takiej używki wkładać do nowego zbiornika ale tu spokojnie mogę włożyć czarny.

Zoologiczny dziś jeszcze się znajdzie tak samo apteka. Ciekawe czy mają takie wężyki w Obi na dziale kosiarek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc, sklepy i apteka obskoczone ? Z apteki zrezygnowałem; jakieś 50cm przewodzik silikonowy do cewnika o nie znanej średnicy wewn. - zewnętrzna spora - 30zł/sztuka. W zoologicznym zwykły wężyk do poidełka za 4,5zł. silikon to nie jest ale jest miększy niż zwykły przewód benzynowy z motoryzacyjnego. moczy się w benzynie prawie godzinę i nie widać by pęczniał. W tym samym czasie inny silikon - już nie wiedziałem jak to on ? zaczął pęcznieć. Więc w sumie mam już wszystko do instalacji gdybym chciał się uprzeć na jutrzejsze kolejne odpalanie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wężyk silikonowy po paru dniach zacznie się w benzynie kruszyć  , małe opiłki zatkają w gaźniku filterek  .

te wężyki z kroplówek mocno z twardnieją  , nadają się na przelew.

Drogie wężyki są ,ale nie twardnieją   .Nie radzę w tym miejscu szukać oszczędności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - "rurek" do kroplówki akurat nie mieli. Zwykłym wężykiem zrobiłem odpowietrzenie. Do zasilania silnika użyłem dotychczasowego silikonowego wężyka  - oczywiście do benzyny. Miękki z zoologicznego poszedł do wnętrza zbiornika.

Sam zbiornik w stosunku do poprzedniego jest ułożony kilka cm wyżej co pewnie ułatwi zaciąganie paliwa. Jutro sprawdzam ?

Dodam tylko, że to wszystko w Nieuporcie 11 z silnikiem DLE 30. O perypetiach czasowych rozpisywałem się w innym temacie ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten igielitowy to sie na dupę nadaje.Najlepsze są wężyki Tygon,do których Tomek wrzucił link.I nie radzę Ci kombinować z wynalazkami różnymi bo się może źle skończyć..Mimo ze na razie będzie ok to za niedługo takie wężyki mogą zesztywnieć i są jak drut.Trudno,trzeba odżałować i kupić Tygona.Jest gruby i elastyczny i mocny.Instalacja paliwowa ma być na tip top.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, przecież pisałem, że potrzebowałem na szybko z dnia na dzień. Stało się jak stało. mamy nowy tydzień i nowe możliwości ? Zaraz sprawię sobie piękny żółciutki przewodzik ? Ale dziwi mnie dlaczego zsunął się w zbiorniku. Gdy nakładałem go wczoraj by sprawdzić jak ciasno/luźno pasuje to wciskałem z oporem i z takim samym ściągałem. ale w środowisku beznyny może minimalnie zwiększał średnicę.

 

E D I T

Dopiero teraz okazało się, że to co napisałem w niedzielę nie wysłałem... Dziś założyłem już Żółty Tygon. Pierwsze co dało się zauważyć to to jak przyjemnie paliwo wędruje w wężyku z każdym obrotem. Nie wiem co się stało ale wcześniej trudno było utrzymać paliwo by nie opadało do zbiornika. Niestety złamałem nowiutkie śmigiełko 22x8 Graupner Sonic. Moja wina bo źle zaczepiłem linkę przytrzymującą model. niestety musiałem długo regulować śrubkami L i H by silnik pracował na niskich i wysokich obrotach.

Nie dodałem, że tym razem założyłem śmigło APC 20x10W. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ten wężyk żółty od podkaszarki jest niezły ale miałem takie co po roku użytkowania robiły się twarde i pękały.

Te ze sklepów modelarskich są jednak lepsze.

Jak przeszedłem na czarne od wtrysków wszystkie problemy się skończyły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.