Jump to content
zalesvw

Obrotomierz zegarowy

Recommended Posts

Cześć! 

Udało mi się zakupić obrotomierz zegarowy. Fajny przyrząd i dokładny... Ale, jak zwykle "ale" musi być. Mój niemiecki nie jest na tyle dobry żeby ot tak rozkminić instrukcję i pewnie zajmie mi to sporo czasu.

Może ktoś będzie dobry i przetłumaczy najważniejsze punkty instrukcji dotyczące użytkowania, odczytów wskazań itp :) ?? 

To ze trzeba obrócić głowiczkę celem nastawienia parametrów pomiaru już rozkminiłem ;)

Pozdro :)

20200919_101309.jpg

20200919_101326.jpg

20200919_101334.jpg

20200919_101350.jpg

20200919_101401.jpg

Pierwsza odpowiedź i w formie pytania...

Wszystkich jak popadnie, co za różnica ?? Czy to dwutakt, czy czterotakt, czy elektryk, chyba każdy można sprawdzić ? Czy nie można ? 

2 godziny temu, zalesvw napisał:

Udało mi się zakupić obrotomierz zegarowy.

Mam taki sam, też do pomiarów za pomocą sprzężenia mechanicznego. Muszę sprawdzić czy może mam do niego instrukcję(nie pamiętam), jeśli będzie PL to Ci prześlę..

Ten guziczek z boku służy do zatrzymania wskazówki w czasie pomiaru....

Polska instrukcja mile widziana :)

A w jakim celu zatrzymuję się wskazówkę w trakcie pomiaru? Czy nie jest tak że gdy pomiar się zakończy to automatycznie wskazówka się zatrzyma na danej wartości, a guziczkiem zeruje się mechanizm?

Pierwsza odpowiedź i w formie pytania...
Wszystkich jak popadnie, co za różnica ?? Czy to dwutakt, czy czterotakt, czy elektryk, chyba każdy można sprawdzić ? Czy nie można ? 
Mozna tylko on stawia opór czyli zaniza, pomijalne w dużych silnikach ale w małych to juz moze byc problem.

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Myślę że wystarczy przyłożyć z wyczuciem, nie tak żeby całość puściła soki i będzie ok. sam mechanizm wydaje się mieć znikome opory działania.

My tu gadu gadu, a konkretów brak jak na razie...

Mialem taki obrotomierz, zawsze do wskazań potrzebował energii a przycisk jak pamietam służył do kasowania i zatrzymywania. Nic wiecej.

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.