Skocz do zawartości

Uzbrajanie modelu wg najlepszego pilota 3D na świecie


Rekomendowane odpowiedzi

Jase "theAce" Dussia,  najlepszy pilot RC na świecie  & Extreme Flight  pokazuje jak wg nich obchodzić się z modelem. Praktyczny poradnik, wiele wskazówek i rozwiązać :) wiadomo brandowy  i po angielsku, ale myślę że można coś podpatrzeć i się nauczyć. 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

Dzięki Maciek , fajny materiał , niesamowity pilot , nie wiem tylko jak to się stało że dopiero teraz zobaczyłem ten temat.

Kurcze a ja narzekam że serwa mnie dużo kosztują , ale jak sprawdziłem cenę serw które Jese stosuje to się jednak okazuje że moje serwa są jednak bardzo tanie i nie mam co narzekać;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, enter1978 napisał:

serwa mnie dużo kosztują , ale jak sprawdziłem cenę serw które Jese stosuje to się

;)

tylko on z tego żyje, a serw pewnie i tak nie kupuje tylko dostaje do promocji firmy która go sponsoruje.. tak więc nie ma co się przejmować.

Cały ten poradnik powstał by amatorzy kupowali te serwa :D jakich używa MŚ modeli 3D..

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa jak serwa - można dać każde inne, które spełnia wymogi :) A że akurat te są z motorkiem bezszczotkowym to może i wystarczą na kawał życia :) Ja na co dzień od kilku lat używam serw HBL (akurat nie tymi)  i chyba warto. Mają wiele zalet i jak na razie są pewne i niezniszczalne, mimo wielu bardzo różnych zdarzeń. Oczywiście mógłbym polecić każdemu...ale cenę trochę dziwną mają - to fakt :D Więc jeśli macie możliwości to wypróbujcie, a jak nie, to używajcie to co używacie.

 

Dla mnie akurat w tym materiale nie jest istotne, że w modelu są serwa MKS - istotne są praktyczne informacje jakie są przekazywane w tych filmikach. Do wykorzystania nie tylko w akrobatkach.

Układ tata - syn (jeden dobrze robi modele, drugi dobrze lata) jest bardzo popularny w modelarstwie i mimo pozorów tacy synowie też coś potrafią sami zrobić :) Jak muszą. Jak nie muszą to sobie tak stoją lub siedzą i patrzą.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że pokazał jak mu palce chodzą- to duże ułatwienie ;) Na Yt można ustawić prędkość odtwarzania 0,25, ale to i tak za szybko , nie mówiąc już o tym  co ci od śmigłowców wyczyniają z drągami. No cóż, "grać" można się nauczyć na każdym instrumencie , ale wirtuozami zostają nieliczni. Szacun dla takich gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też  jestem zdania że jak ktoś odkryje talent w danej dziedzinie to wszystko mu łatwiej przychodzi, takie życie. Jednak praca która trzeba włożyć żeby ten talent odkryć, a potem być w tym naprawdę dobrym odgrywa wielką rolę, ale notabene uważam, że nawet w jakimś stopniu i do pewnego momentu ten talent można wypracować poprzez ciężkie treningi i oddanie. Należy wspomnieć,  że ludzie którzy latają na poziomie takim zawodowym robią setki lotów (gdzieś kiedyś było napisane ze w przypadku Dussi to jest kolo 600 rocznie tylko 3d). Trzeba mieć czas możliwości i sprzęt żeby do tego poziomu dojść. Ja juz wiem, żeby latać dobrze, trzeba latać latać latać. I nie mówię tu o lataniu w prawo lewo, tylko konsekwentnie ćwiczyć figury i manewry a potem łączyć to w całość, a w końcu zaczyna wychodzić i jest ta satysfakcja z progresu :)

A jeśli chodzi o serwa itp i ich, to jest tak ze im więcej latasz tym bardziej widać że trzeba mieć lepsze serwa, model  silnik itp, bo bez tego nie ma progresu, a wszystko co jest dobre w modelarstwie kosztuje. Wszystko wiąże się z nalotem i nabitą łapą i kasa jaka możesz przeznaczyć na hobby :)

Z drugiej strony pakujemy mnóstwo kasy w te wyposażenie, a ktoś powie że nie wykorzystujemy go i można polecieć rownie dobrze na słabszym i też ma w jakimś stopniu rację, ale mając dobry sprzęt nie możemy nic zarzucić modelowi ze nas ogranicza. Ograniczają nas tylko nasze umiejętności i czas jaki to przeznaczyliśmy :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.