Skocz do zawartości

Uszkodzony tłok silnika ASP 52


sp2ukx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż. Stał się kłopot, który dopadł wreszcie i mnie. Latało się, latało i się urwało. Po rozpadzie łożyska w w/wym silniku pozostał zarysowany tłok. Pytanie mam takie czy ktoś mi doradzi skąd takowy zakupić lub może z innych marek silników da się dopasować. O dziwo tuleja jest ok. Właściwie tylko na tłoku poległem. Szukałem na znanych portalach chińskich i kicha. Za to znalazłem silniki podobne o nazwie FC ale części do nich i tak niema. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeszcze raz dziękuję. Jak widać problem nie jest łatwy do przeskoczenia. Kupno silnika nie jest tematem tego wątka. Przecież to nie rozwiązuje tego konkretnego problemu. Liczyłem, że da się coś dopasować z innych marek silników. Jeszcze raz dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z tym "męczeniem". Latam na tych silnikach od kilku lat i nigdy nie miałem z nimi  żadnego problemu. To pierwszy kłopot jaki mnie spotkał. Teraz też bym nie miał gdyby były dostępne części zamienne. Ale jak zapewne Wiesz fabryka zaprzestała produkcji. Taka sytuacja może dotyczyć każdego producenta i wtedy inni też będą się "męczyć". Łożyska były NGK czyli niby japońskie ( tak na nich było napisane). Rozważam licytację choć nigdy nie kupowałem na ebay (konto mam założone). Zobaczę jak się "rozwinie" sytuacja. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. 

Uff. Ale się rozpisałem. A jestem raczej czytaczem niż pisaczem. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Aby zakończyć temat. Silnik naprawiony. Dodatkowo była do wymiany panewka korbowodowa. Zakupiłem tokarnię, 100 sztuk różnych tlejek z fosforobrązu i wytoczyłem potrzebną 1 szt. ?. Wszystko ładnie spasowałem i jest git.

Ps. Ale tokarnia została. No cóż przyda się.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.