Jump to content
jędrek

Curare 60

Recommended Posts

16 godzin temu, ksdl napisał:

Andrzej na bank miał jeszcze w swojej karierze kontakt z takimi serwami Krafta, LWP ich używało w tamtym czasie.

To prawda🙂, trochę ich przeszło przez moje ręce, ale nie latałem na Krafcie. Oprócz liniowych serw Krafta były też obrotowe, gdzieś jeszcze mam orczyki od nich. Zdecydowana większość Kraftów z którymi miałem do czynienia miała częstotliwość 72 MHz, był to w swoim czasie import ze Stanów.

23 godziny temu, Nielot napisał:

Webra też miała takie serwa liniowe, modele z tamtych lat były pod takie serwa konstruowane. Jednym słowy "oryginalny" sewomechanizm i model lat ubiegłych.

Na żółtym Webrapropie też latałem🙂

Niebieskie serwa do żółtego Webrapropa miały takie fikuśne sprężynowe mocowania.

A co do Curare to jest ponadczasowa, cały czas są oferowane zestawy, nawet o zgrozo 🙂 wersje "ekologiczne" (elektryczne).

Znalazłem oryginalny inverter impulsu (w oryginalnym opakowaniu🙂) i serwo Kraft. Ostatnie koło zębate napędzające suwaki ma "wyjście " na zewnątrz w postaci sześciokąta. Na ten sześciokąt nakładało się orczyk zabezpieczany wkrętem i było serwo obrotowe🙂

54.thumb.JPG.c4c146d16cb2079be8767dcdc9d5bca6.JPG

55.thumb.JPG.1eb7ef63a9b467782e41ef25e12e7ace.JPG

Też  kiedyś, przerobiłem kable w moich serwach , dolutowałem uniwersalne wtyczki w dwóch a w trzecim jest oryginalny .

Te serw, chodzą w typowych aparaturach, lecz ich nie używam ze względu na jakość, dzisiejszych serw z metalowymi trybami.

Ale musze powiedzieć, ze serwa  Webraprop  jak na tamte, czasy były bardzo udane i konstrukcyjnie przemyślane .

DSCN9980.JPG

Artur a czy w tych servach oprócz kabla (wtyczki )coś jeszcze trzeba przerabiać aby działały z futabą ff9.Jeśli tak to proszę ppwiedz co

4 godziny temu, Grzesiek napisał:

Artur a czy w tych servach oprócz kabla (wtyczki )coś jeszcze trzeba przerabiać aby działały z futabą ff9.Jeśli tak to proszę ppwiedz co

Bardzo proszę .

Aparatura Webrapropo 4/6, taka jaką ja miałem , ma modulację sygnału proporcjonalną (FM)

I te serwa przystosowane do FM i  nie trzeba nic przerabiać wewnątrz .

po prostu zmienić kabel oraz wtyczkę na dzisiejsze standardowe gniazda i będzie OK

Przerabiałem to około 10 lat temu, wtedy próbowałem to na starej  Futabie FC-18 i działało .

4 minuty temu, Artur Lis napisał:

Bardzo proszę .

Aparatura Webrapropo 4/6, taka jaką ja miałem , ma modulację sygnału proporcjonalną (FM)

I te serwa przystosowane do FM i  nie trzeba nic przerabiać wewnątrz .

po prostu zmienić kabel oraz wtyczkę na dzisiejsze standardowe gniazda i będzie OK

Przerabiałem to około 10 lat temu, wtedy próbowałem to na starej  Futabie FC-18 i działało .

Tu nie chodzi o modulację a o impuls. Być może Webraprop miał już impuls dodatni i dlatego serwa współpracują ze współczesnymi aparaturami bez przeróbek.

Z popularnych starych marek serw tylko Varioprop obsługiwany był przez "-" impulsy, pozostałe były obsługiwane "+" a najważniejsze by mogły współpracować ze współczesnymi aparaturami to to by były podłączane na 3 a nie 4 przewodach (aczkolwiek i to też da się ogarnąć jak ktoś bardzo chce zbudować oldtimera).

Tak jak pisałem wcześniej nawet dostosowanie Variopropa jest proste. 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.