Skocz do zawartości

Budżetowa kamera do auta FPV


Granacik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że Młodej spodobała się jazda autkiem, i to najlepiej w goglach, postanowiłem naszą platformę FPV na kołach lekko podrasować. W tej chwili jest zamontowana kamera która była fabrycznie dodawana do drona Eachine Tyro79. Dramat. W dzień albo prześwietla albo czarnica. Najlepiej jest tak po zajściu słońca za horyzont jak już się szarówka robi. Rozdzielczość też kiepska. Tak więc szukam niezadrogiej kamery gdzie nie będzie trzeba się domyślać co się widzi.

 

Jeszcze pytanko o zakłócenia. W autku jest szczotka. No i jak silnik pracuje to się pojawiają zakłócenia. Oczywiście im większa odległość tym bardziej dokuczają. Jak to skutecznie można wyfiltrować? Są niby jakieś kondensatory na silniku ale chyba nie dają rady. Czy z bezszczotką będzie mniejszy problem? Zasilanie to oddzielny pakiet 2s. Tx Boscam 32ch 320mW 5.8GHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej, hmm wiesz co latam Tyro79 i tak się składa, że z tą kamerką, o której piszesz - jakaś superowa to ona nie jest, ale żeby od razu dramat to bym nie powiedział - może dlatego, że nigdy w pomieszczeniu na niej nie latałem.
Z czystym sumieniem mogę polecić Ci "RunCam Nano 2 1/3" 700TVL CMOS". Mam od około 2 tygodni i latam whoopem po mieszkaniu - jak dla mnie i jak na analog rewelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dronie wady tej kamery może są mniej odczuwalne. W aucie widok jest z perspektywy żaby czyli dość mocno i stale skierowany w górę. Przy ładnej słonecznej pogodzie, nawet mając słońce za plecami, obraz jest przepalony od jasnego nieba. Tak jak pisałem ta kamera najlepiej spisuje się przy nie za dużej i stałej jasności. Ale w oczekiwaniu na jakąkolwiek odpowiedz poczytałem sobie tu i tam. A, że warto słuchać mądrych ludzi, bezapelacyjnie takim jest Patryk S., sugerując się jego ostatnimi wyborami zakupiłem dwie kamerki ze stajni Caddx: Ratel i na próbę EOS Turbo v2. I to był strzał w 10. Ratel - brzytwa, ale szkoda go telepać w samochodzie, będzie latał, za to EOS mimo, że ciuteczkę dużemu bratu ustępuje to do auta RE WE LA CJA. :) Zwłaszcza za te pieniądze. Dodatkowo dzięki małym wymiarom łatwiej go zabudować tak by był porządnie zabezpieczony przed uszkodzeniem w radzie dzwona.

Także temat kamer uważam za wyczerpany.

Została jeszcze kwestia zakłóceń ale po zmianie kamery i anteny nadawczej trochę się polepszyło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.