Jump to content
Adam P.

Wyciek haseł przez pfmrc?

Recommended Posts

Dostałem od chroma informację, że wyciekły moje hasła z kilku portali. Najstarszy wyciek to pfmrc 26 dni temu. Przed chwilą 4 inne portale gdzie używałem tego samego maila i hasła(więc mogły być chyba skutkiem wycieku z pfmrc a nie jakimś niezależnym atakiem). Był jakiś atak na forum czy google przesadza i można to zignorować?

Cześć

Możesz mi podesłać na priv więcej informacji? 

Z naszej strony raczej nic nie powinno się wydarzyć, połączenia są szyfrowane a forum jest na bieżąco aktualizowane. 

ps nigdy nie używaj jednego hasła do kilku miejsc 

To może nie być wyciek hasła z pfmrc. Chrome sprawdza czy takiego hasła nie ma w bazie "wyciekniętych" haseł. Hasło może byś skompromitowane gdzieś indziej a Ty masz takie samo hasło jak koleś z Australii.

Artykuł omawia temat, z komentarzami.

https://spidersweb.pl/2019/10/google-chrome-hasla.html

• Upvote 1

Takie komunikaty się zdarzają, to jest efekt stosowanie albo słabego hasła albo przez długi czas tego samego. Jest też możliwość, że ktoś się pomylił i próbował logować Twoim loginem. Dlaczego u innych się nie pojawiają podobne komunikaty choć mają po kilka lat takie somo słabe hasło tego nie wiem, ale już kilka osób mi przesłało komunikaty googla o naruszeniu haseł z prośbą o zmianę (lub włamaniu na konto i żądaniu zmiany). Ja to traktuje bardzo ostrożnie i z dużym wyczuciem ponieważ nie wiem czy nie jest to próba wyłudzenia hasła.  

• Upvote 1

Proponuje zmienić przeglądarke np.na firefoxa czy opere.Chrome ma to do siebie ze google próbuje przechwycić jak najwięcej naszych danych.Po co nie wiem ale tak jest.

• Upvote 2

6 godzin temu, Grzesiek napisał:

Proponuje zmienić przeglądarke np.na firefoxa czy opere.Chrome ma to do siebie ze google próbuje przechwycić jak najwięcej naszych danych.Po co noe wiem ale tak jest.

Akurat z tego co czytałem to rozwiązanie w firefox było już dużo wcześniej niż w chrome.

18 godzin temu, qpa napisał:

Możesz mi podesłać na priv więcej informacji? 

W sumie jedyne co mam to komunikat z chrome i strona w ustawieniach:
has.jpg.6c1f77cf49c2bc88a5116101962f2570.jpg

18 godzin temu, qpa napisał:

ps nigdy nie używaj jednego hasła do kilku miejsc 

7 godzin temu, Konrad_P napisał:

Takie komunikaty się zdarzają, to jest efekt stosowanie albo słabego hasła albo przez długi czas tego samego.

No właśnie wszystkie te "wycieknięte" to mało istotne portale gdzie mam słabe hasło i na większość tych kont nie zaglądałem od xx lat, do ważniejszych portali jak banki, poczta, fb itd mam silniejsze hasła.