Jump to content
enter1978

EXTRA 300 K.S 2,7m amatorska budowa modelu

Recommended Posts

9 godzin temu, Cybuch napisał:

Tę opcję mam dostępną z nadajnika.

Ja też i co z tego... dalej twierdzę że PB jest warty swojej ceny i potrzebny w dużych modelach. W 2.2m mam AR 9200, w 2.7m AR 12320 a w 3.1m PB.  Z mojego punktu widzenia bezpiecznie dla mnie moich dzieci i wszystkich na lotnisku, reszta zależy od pilota i splotu niesprzyjających okoliczności które mam nadzieję nie nastąpią.

• Like 1

Nie za długo model który wniosłem na czas oczekiwania na blat zabawił na warsztacie , nawet nic nie zrobiłem przy tym modelu i nagle telefon że blat do odbioru.

Więc model wrócił na stojak i poczeka na tą swoją kabinkę, ja już mam na czym pracować z extrą więc wracamy do zabawy.

Ten nowy kamień to szał , wypolerowany że po części można się w nim przyjrzeć jak w lustrze ,  zdjęty prosto z obrabiarki więc jest prosty że strzelać z niego można.

I o to chodziło , na takim od początku chciałem budować , wymiary ma troszkę z zapasem więc jest szyty na miarę tej extry 300 KS.

Ciężki jak cholera ale na takim podłożu nie ma opcji na krzywy model, no i nie zapłaciłem za niego ani złotówki, kolega nie chciał pieniędzy:).

Na zdjęciu kadłub na nowym blacie, a na drugim zdjęciu część ogonowa jak przylega , i to bez żadnego obciążania itp , leży płasko i ani drgnie , i przylega idealnie na całej długości kadłuba nie ma najmniejszej szparki.

Żeby nie było że mi gdzieś ogon uciekł.

spacer.png

spacer.png

A teraz idę zeszlifować listwy i posklejać je w całość  :)

• Upvote 2

8 godzin temu, Graffi_25 napisał:

Ja też i co z tego... dalej twierdzę że PB jest warty swojej ceny i potrzebny w dużych modelach. W 2.2m mam AR 9200, w 2.7m AR 12320 a w 3.1m PB.  Z mojego punktu widzenia bezpiecznie dla mnie moich dzieci i wszystkich na lotnisku, reszta zależy od pilota i splotu niesprzyjających okoliczności które mam nadzieję nie nastąpią.

Morze jestem nie douczony albo nieświadomy tego co robię jak napisał Rafał,ale nikt nie potrafi podać konkretów o konieczności stosowania tego urządzenia.Nie

twierdzę , że stosowanie PB jest czymś złym , ale czy warto płacić 1000 zł..
Skoro techniczny problem centrowania serw został wyjaśniony to co jeszcze PB ma tak magicznego co dba o nasze i innych bezpieczeństwo. Ja o tym nie wiem

,proszę o uświadomienie mnie.
Marcin wspominał , że dba o bezpieczeństwo rodziny itp , OK ,Mało kto dba o podstawę bezpiecznego latania ,latania w strefie. To jest podstawa bezpiecznego

latania.Tego PB nam nie zapewni.Marcin , Lataj w strefi a wszyscy będą bezpieczni.Koledzy jak myślicie , że ci mistrzowie latają na tym samym co my.🤣🙄

• Upvote 1

Ja tam się zdecydowałem na power box bo wszystko się rozbija w moim przypadku o 500zł.

Ale rozumiem dlaczego Irek jest przeciwnikiem , przypadkiem natknąłem się gdzieś na temat zawodności tego typu urządzeń , akurat Power box był bardzo pozytywnie komentowany jako kompletnie niezawodny , ale wyłapałem takie zdjęcie co zrobił taki elektroniczny wspomagacz nie pamiętam marki ale było to droższe urządzenie od power box system.

Nie wiem czy zdjęcie da się dobrze powiększyć aby było widać co się stało z lotkami i sterami wysokości , model został unicestwiony.

spacer.png

36 minut temu, enter1978 napisał:

Ja tam się zdecydowałem na power box bo wszystko się rozbija w moim przypadku o 500zł.

Ale rozumiem dlaczego Irek jest przeciwnikiem , przypadkiem natknąłem się gdzieś na temat zawodności tego typu urządzeń , akurat Power box był bardzo pozytywnie komentowany jako kompletnie niezawodny , ale wyłapałem takie zdjęcie co zrobił taki elektroniczny wspomagacz nie pamiętam marki ale było to droższe urządzenie od power box system.

Nie wiem czy zdjęcie da się dobrze powiększyć aby było widać co się stało z lotkami i sterami wysokości , model został unicestwiony.

spacer.png

Osobiście uważam , że im miej elektroniki tym lepiej . Pamiętajmy , że latamy na silnikach , które generują potężne drgania a wszystko jest lutowane cyną bezołowiową. Dzięki 😬😬😬

49 minut temu, enter1978 napisał:

spacer.png

Jak masz nadajnik z ,którego jesteś w stanie wycentrować serwa to masz wszystko ogarnięte. Ten PB jest zbędny .Wystarczy jak zastosujesz ten wynalazek zwany płytką i 1000 zł. w kieszeni.

Wiesiek, buduj dalej bo ta dyskusja o PB jest zabawna i jałowa...

Przed Tobą kupa pracy i raczej skup się na dokładności, czystości wykonania modelu...

Model nie jest mały a w miarę powstawania będzie cieszył coraz bardziej aczkolwiek z czasem nastapi przyzwyczajenie do wielkości ...😉

• Upvote 1

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.