Skocz do zawartości

Mocna ładowarka dwukanałowa z wbudowanym zasilaczem ?


maciej1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje zakup kolejnej ładowarki , mam obecnie Raytronica C14 ale pakietów przybywa ... większość pakietów 3s ale w planach również 6s

Chciałbym kupić mocną dwukanałową ładowarkę z wbudowanym zasilaczem (większość ładowarek potrzebuje osobnego zasilacza )  ładuje pakiety w różnych miejscach i targanie zasilacza ładowarki trochę kłopotliwe wolę coś kompaktowego .

 

Czytam opinie i mam mętlik w głowie ...

Proszę o polecenie sprawdzonego przez Was sprzętu - budżet do 1000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
19 minut temu, Marek_Spy napisał:

Co to znaczy mocna ?

W przypadku ładowarki chyba wiadomo co to znaczy ....

 

16 minut temu, zalesvw napisał:

no wole coś z zasilaczem choć w ostateczności ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raytronic c60 + zasilacz serwerowy. Mocne niestety wymagają zasilacza zewnętrznego.
Z C60 wyciagniesz 2x500W przy odpowiednim zasilaczu. Na lotnisku i tak ładujesz z akumulatora, a jak masz dostęp do 220V, to zabierzesz dodatkowo zasilacz, choć i tak pewnie w ten sposób będziesz ładował u siebie w domu, ewentualnie jak na halę pojedziesz, ale to wtedy pakieciki malutkie będziesz ze sobą zabierał.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to znaczy mocna 500W, 1000W ? Też się licz z tym że do wielkich mocy trzeba też odpowiedniej mocy zasilacz a więc nie wspólna obudowa, w Chinach jest ich mase kwestia decyzji a oprogramowanie praktycznie w każdej już jest podobne

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dimmus napisał:

Raytronic c60 + zasilacz serwerowy. Mocne niestety wymagają zasilacza zewnętrznego.
Z C60 wyciagniesz 2x500W przy odpowiednim zasilaczu.

 

Odpowiedni zasilacz serwerowy ? napisz coś więcej ...  C60 jest ok cenowo też przyzwoicie

3 minuty temu, Marek_Spy napisał:

Nie wiem co to znaczy mocna 500W, 1000W ? Też się licz z tym że do wielkich mocy trzeba też odpowiedniej mocy zasilacz a więc nie wspólna obudowa, w Chinach jest ich mase kwestia decyzji a oprogramowanie praktycznie w każdej już jest podobne

 

Próbujesz pomóc czy tą plątaniną nabijasz sobie posty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na forum ze 2 tematy o zasilaczach serwerowych, poszukaj, poczytaj. Po kurtce, za 50 zeta kupisz i przerobisz zasilacz serwerowy 12v, około 600W, można połączyć 2 i przy 24v spokojnie obsłużą rayteonica przy pełnej mocy ładowania.
Zwróć uwagę, że c60 obsługuje do 7s, jeżeli planujesz więcej, to albo będziesz kombinował przejściówki żeby ładować pakiet, albo inna ładowarka. Do 7s ładowarka jest wystarczająca. Ja dodatkowo ładuję równolegle, np 4 pakiety na jednym kanale, przy halówce zdarza się 6 na raz na jednym kanale. Jest o tym trochę na forum, wystarczy poszukać.
Kolega używa skyrcQ200 od ponad 2 lat i też jest zadowolony. Wszystko zależy od tego co i ile chcesz ładować.
Ja C60 mam chyba 4ty rok i dla mnie jest ok. Największe co miałem "na baterie" to Laser Extreme Flight 1,6m latał na 6s 3300mah, teraz mam większe ale benzynę.
Wszystko w zasadzie swoją ładowałem włącznie z akumulatorem w samochodzie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Marek_Spy napisał:

Usiłuje Marcin się dowiedzieć czego tak naprawdę szukasz bo widzę że nie bardzo wiesz. Trochę mam pojęcia o ładowarkach i nie kieruje się informacjami że u mnie dobrze chodzi.

 

Marcin? jaki Marcin ?

Gdybym sam wiedział jakiej ładowarki szukam to pytałbym na forum ????? no właśnie

 

Widzisz gdybyś czytał ze zrozumieniem  wiedziałbyś jakie mam imię ... i co jest tematem mojego zapytania ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Raytronic C60 jest ok co do wymagań ,tylko do tego trzeba odpowiedni zasilacz i koszta rosną .
https://rcforever.pl/product-pol-1606-Zasilacz-sieciowy-Power-X-80-Raytronic-C60-1000W.html
Wcale nie musi być drogi. Dlatego napisałem o zasilaczu serwerowym. Ja swój kupiłem za 35 zeta (uzywany)+ przesyłka. Daje 660W, chciałem kupować drugi żeby móc korzystać z pełnej mocy, ale mam ustawione ograniczenie na ładowarce 40A i nigdy takiego poboru nie osiągnąłem, więc odpuściłem drugi zasilacz.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wygląda podobnie do Raytronica C 60 a chyba jest tańsza. Trzeba tylko sprawdzić w opisie, czy są dołączone odpowiednie kabelki balansera https://www.lindinger.at/en/BATTERIES/CHARGERS-POWER-SUPPLIES/Chargers/POWER-PEAK-TWIN-EQ-BID-1000W-CHARGER/90121

 

PS. Ładowarki SkyRC o mocy do 200W miałem, były dobre ale wentylatorek za bardzo wył podczas pracy co było uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.