Jump to content
DjTommi

KA 4 skala 1:8 1,7m nowa drewniana zabawka

Recommended Posts

Witam.

Ci, którzy mnie znają wiedzą, że drewniane konstrukcje to nie moja bajka. Ci, którzy mnie nie znają właśnie się o tym dowiedzieli :)

Natomiast dość często bywam na modelarskich spotkaniach szybowników w Republice Czeskiej i tam pewne trendy w modelarstwie od lat są zapoczątkowywane. 

Od jakiegoś czasu czescy koledzy bawią się modelami szybowców w skali 1:8 i 1:10 holując się za styropianowymi małymi samolotami. Jak twierdzą sprawia im to wielką przyjemność możliwość latania zupełnie innymi skalami niż normalnie. 

Postanowiłem również przelecieć się taką konstrukcją w skali 1:8 i na tyle mi się to spodobało, że postanowiłem mieć taki model (bez lotu zapoznawczego na pewno bym tego nie kupił).

Konstrukcja jest cało drewniana balsowo-sklejkowa i bardzo prosta w montażu. Dodam tylko, że to był mój pierwszy model drewniany w życiu, który sam poskładałem. Oczywiście model od początku do końca zaprojektowany i wykonywany jest w Czechach. Tam koledzy już sobie robią zawody modeli w tej skali.

Kilku kolegów już zaraziłem tym projektem i jest szansa, że kilkanaście takich modeli będzie latało w przyszłym sezonie na pewno na śląsku.

Poniżej kilka zdjęć z budowy i obraz na konstrukcję modelu.

Jest i film z oblotu:

20200302_191718.jpg

20200302_191728.jpg

09.jpg

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

06.jpg

1.jpg

20200405_151304.jpg

20200307_064606.jpg

20200302_191740.jpg

• Upvote 3

20 godzin temu, kulfon250 napisał:

Witam, 

A kto to sprzedaje?

Ja.

Info priv.

Pozdrawiam

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.