Skocz do zawartości

Mój pierwszy testowy przelot z kamerką na pokładzie samolotu RC


AKocjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Proszę o poradę,  jak najefektywniej montować kamerę na modelach z piankowym pokryciem w sposób zapewniający sztywne i bezpieczne mocowanie. Szczególnie chodzi mi o szybsze modele EDF czy warbirdy. Zależy mi również na tym, żeby nie popsuć modelów wystającymi na stałe uchwytami ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Różne kolory rzepów są, jako tako można dobrać do kolorystyki modelu. Albo żeby kolorystyka nie straciła, tą część rzepa z haczykami, twardszą można delikatnie pomalować ( ja zawsze przyklejam do modelu na UHU, a miękką do kamery bez malowania ). Z Twoich modeli najlepszy jest do tego Phantom bo śmigło nie będzie mieliło przed obiektywem. W Phantomie pod spodem ( może jeszcze drugim zabezpieczyć poprzecznie żeby nie odpadła przy przeciążeniach dodatnich ) pod sc. Albo na grzbiecie nad sc.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, AKocjan napisał:

Pytanie czy rzep wytrzyma przy prędkościach powyżej 120 km?

Nie wiem czy wytrzyma 120 przy przeciążeniach. Jak mam zamiar trochę ostrzej polatać to zabezpieczam dodatkowo poprzecznie rzepem albo linką na haczyki. To też zależy czy kamera ciężka. Gdzieś na jakimś filmie mierzyłeś siłę ciągu silnika Spita. Może rzep z kamerką tak się da przetestować? Tyle ile g zamierzasz wyciągnąć pomnóż przez to i teścik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maxiiii
 

W dniu 6.12.2020 o 17:33, maxiiii napisał:

Fajny ten film ze śmigłem wirującym centralnie na środku. A nie można jej było wrzucić na skrzydło? I nie jest to pytanie mające na celu rozpoczęcie dyskusji o właściwościach aerodynamicznych skrzydła z zawieszoną kamerą vs bez kamery.

celowo umieściłem kamerę tak żeby model był również widoczny.  Umieszczenie jej na skrzydle jest możliwe. 

@robertusstabilizacja tylko cyfrowa chyba. Ciekawy te filtry.

W dniu 6.12.2020 o 18:40, robertus napisał:

Ta kamera chyba nie ma stabilizacji, ze stabilizacją miałbyś coś takiego.

@grzegor najgorsze przeciążenie ujemne w osi Z samolotu. Pytanie ile G jestem w stanie wycisnąć xd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2020 o 22:19, maxiiii napisał:

Na kamerce jest rzep 1,5cm na 1,5 cm i trzyma.

 

Marek, jak juz sam stwierdziles, trzyma na gladkiej, chromowanej, metalowej powierzchni. A jak sie to ma do niekoniecznie gladkiej, byc moze pomalowanej farbka o niezbyt duzej przyczepnosci powierzchni styropianu? Obawiam sie, ze tego nie da sie calkowicie przeniesc na warunki modelarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem o rzepie bo takie było pytanie. Akurat ten ze zdjęcia ma najmocniejszy klej z tych które znam. To był przykład ile może wytrzymać tak mała powierzchnia połączenia. Przy malowaniu emalią bardziej martwił bym się czy po oderwaniu rzepa nie odpadnie emalia.:)

W modelu zastosowałbym bardziej niezawodny środek mocowania jakim jest gumka recepturka. Nie znam bezpieczniejszego środka mocowania. :) 

Zawsze można wydrukować jakiś mały gimbal . Nawet taki jednoosiowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.