Jump to content

Recommended Posts

To se ne vrati?  Ani ustrój ani ilość imprez modelarskich a szkoda - znaczy się imprez szkoda?

• Haha 1

To się nie musi wracać, to ciągle jest tylko kasa jest pompwana gdzie indziej. Kiedyś modelarstwo było strategicznym celem związanym z obronnością kraju. Z modelarzy wyrastali piloci i inżynierowie.

• Upvote 2
  • Dzięki 1

Piotrek, poniekąd masz rację, do tego trzeba by było wyłączyć internet,  zrobić 2 programy w TV i przywrócić telefony tylko do dzwonienia. Utopia, świat?.

W kalendarzu dominują zawody tylko kilku powtarzalnych klas. Organizowane w kilku miejscach w kraju w ten sam weekend - a właściwie w niedziele. Nadmiar imprez też szkodzi.

Za tamtą komuną z wielu względów nie tęsknie, a że teraz jest jak jest , to tylko nasza wina. Dzieci już nie szukają już tego typu zabaw, a wielu dorosłym sie nie chce. Kiedyś było zdecydowanie mniej innych rozrywek. Jeden kanał TV, w kinach filmy o wojnie, centrum handlowym był sklep na osiedlu w którym wtedy nawet była coca cola, ale z lodami to już był problem, no i zabawki w sklepach były takie sobie. Więc zbudowanie dobie zabawki to było coś. A zbudowanie zabawki lepszej niż miał kolega to były jeszcze większe coś :D

I z ciekawostek dla tych co nie wiedzą -  75 roku  pracowało sie i uczyło również w soboty :) Więc dlatego w kalendarzu zawody są  zasady niedzielne.

W sumie państwo wtedy też było zadłużone po uszy i dawało z tego co nie było ich, ale sporo środków szło na uciech dla ludzi - chociażby modelarnie, czy dojazdy na zawody i ich organizowanie. I dotyczyło to ogólnie sportu i rekreacji. Teraz jesteśmy pazerni na kasę i jesteśmy szczęśliwi że państwo daje nam  różne programy "plus" wprost do łapy ... bo przecież sie należy... Cel i efekt w obu przypadkach był zbliżony - było/jest fajnie, to nie ma co narzekać! Przecież było/jest fajnie - bo wszystko mieliśmy/mamy. A jak w to nie wierzyliśmy/nie wierzymy to wystarczy włączyć TVP ?

Ogólnie pisanie "komuno wróć", jest do dupy i nie ma żadnego sensu... Wszyscy mieli wszystko, a tak po prawdzie nic nie mieli. bo to wszystko nie było ich.

Jedynie pozostały fajne wspomnienia z dzieciństwa, bo wszyscy robili to samo, rozumieli się bez słów, bawili się razem na podwórku od południa do wieczora i rodzicie nie przeszkadzali. Latem piękne i ciepłe wakacje czy to na kolonii, biwaku, u wujka lub u ciotki. W zimie każda górka nasza była, bo się ich nie posypywało nawet jeśli były na drodze, a i śnieg był że hoho. LOK był niedaleko od domu. Piękne i rozległe łąki gdzie można było puszczać baloniki, samolociki i rakiety. I nikomu to nie przeszkadzało. Tylko te wspomnienia i tak są wypaczone ułudą, cudowności i bezproblemowości ówczesnego świata...

• Upvote 3

12 godzin temu, romsonic napisał:

Chyba nie mowisz tego powaznie!

56 minut temu, mecenas napisał:

Piotrek, poniekąd masz rację, do tego trzeba by było wyłączyć internet,  zrobić 2 programy w TV i przywrócić telefony tylko do dzwonienia. Utopia, świat?.

A takze aparature RC Pilot, 2 kanaly tzn jeden kanal w lewo a drugi w prawo, nieproporcjonalne oczywiscie

Przynajmniej w Pilocie 2 miałeś wybór - albo w lewo albo w prawo?

I dało się,a ile radochy było nie wspomnę?.

23 minuty temu, Uszek napisał:

Przynajmniej w Pilocie 2 miałeś wybór - albo w lewo albo w prawo?

Radocha to była nawet jak zestaw Bolek i Lolek na skarpie za blokiem poleciał :)

Albo jak się balsa w końcu w CSH pojawiła dla niezrzeszonych...

Coś koledzy na forum pisali, że balsy zaczyna brakować....;)

Wchodzimy do Ery Wodnika, ma być nowy system, w którym ma być lepiej, jak nigdy wcześniej.

Mirek- jak? Przecież już jest tak dobrze, że lepiej nie może!

Jak mówił mój instruktor spadochronowy

"Skoki były za darmo i seks bezpieczny" ;)

Przede wszystkim żal tych licznych klubów i modelarni praktycznie w każdym mieście które zlikwidowano.

• Upvote 1

Coś mi się wydaje, że panowie strasznie tęsknią .... za młodością.;)

W dniu 4.12.2020 o 08:46, Uszek napisał:

To se ne vrati?

Jestem podobnego zdania.

11 godzin temu, Ares napisał:

Przede wszystkim żal tych licznych klubów i modelarni praktycznie w każdym mieście które zlikwidowano.

To prawda za grosze, spędzaliśmy całe dnie na modelarni w Domu Kultury. To był magiczny okres...

No pewnie to raczej tęsknota za młodością. Lepsze chyba jednak te aparatury proporcjonalne ?.

• Upvote 1

Przepraszam jeśli kogoś z modelarzy wkurzyłem tytułem.To w dużym cudzysłowie i sarkastycznie być miało. Po prostu znalazłem na strychu czasopisma modelarz ,które przeżyły ze mną od czasów młodości i przeglądając natknąłem się na obfite programy imprez . Tęsknota za młodością ? Tak .Pamiętam Jaskółki na holu,czy puszczane z małych wzniesień ,a potem  była Sowa z balsą w organizmie,Wicherek 10 [do dziś lata] . Dziś mamy technologię ,dostępność i wielu z nas stać na to wszystko.Tylko kogo nie stać,to znaczy  nie być ,ale mam  wrażenie że nasze hobby się kurczy. Staje się niszowym zajęciem czynionym w niewielkich ,oddzielnych enklawach .Ot do takich refleksji skłoniły mnie dawne czasopisma w tym kalendarz imprez.

• Upvote 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.