Jump to content
Sign in to follow this  
romsonic

Komuno wróć

Recommended Posts

10 godzin temu, kulfon250 napisał:

Czy jak działacz związków zawodowych, nagle stał się właścicielem ogromnej drukarni

albo firmy transportowej, prawda ?🤣

45 minut temu, d9Jacek napisał:

Czy jak działacz związków zawodowych, nagle stał się właścicielem ogromnej drukarni

albo firmy transportowej, prawda ?🤣

Nie widze w tym nic zlego, jak kraj/firma upada, kupuje sie jej resztki za grosze.  Kilku moich kolegow, jeszcze z RPA, kupilo w Polsce w latach 90-tych wiele maszyn do obrobki metali, tartak i domy doslownie za grosze. 

Chyba, ze sa to jakis domowki do biezacych politykow etc o ktorych nie mam pojecia.

2 godziny temu, Andrzej Klos napisał:

Nie widze w tym nic zlego

Andrzeju,

ja tez nie widzę w tym, nic złego, ale może KOledzy z Wrocławia  napiszą coś na temat Władeczka...

i żeby była jasnośc ...absolutnie nie tęsknię za komuną...oczywiście  umowna komuną , bo komuny nigdy nie  zbudowano  z wyjątkiem K.P i Kambodży

W dniu 22.12.2020 o 19:38, mr.jaro napisał:

Milionow? A nie pomyliles sie o kilka zer?

Fakt, pomyliłem, chodziło o mld. ☺️ .

W dniu 23.12.2020 o 09:28, Andrzej Klos napisał:

Nie widze w tym nic zlego, jak kraj/firma upada, kupuje sie jej resztki za grosze.

No tak, ale jak najnowocześniejszą w Europie(wtedy) walcownię rur sprzedaje się za cenę działki, a huty Mittalowi wiedząc, że idzie hossa na stal, to ktoś za to chyba powinien stanąć pod murem... spacer.png

• Upvote 2

3 minuty temu, RomanJ4 napisał:

powinien stanąć pod murem...

...muru juz tez nie ma.....sprzedany...dostalismy trochę szczawiu i czapkę mirabelek....a aa  ..przepraszam ...poklepano nas po ramieniu🤣

• Haha 1

Godzinę temu, d9Jacek napisał:

...muru juz tez nie ma.....sprzedany...dostalismy trochę szczawiu i czapkę mirabelek....a aa  ..przepraszam ...poklepano nas po ramieniu🤣

Doskonale, zupelnie jak Catch 22 (Paragraf 22).  Robota Milo! 

...wszystko poszło na konto syndykatu Andrzeju.. ale ja i tak najbadziej lubię " dziwke z Rzymu noszącą zółte majtki "

a dla przypomnienia...

......

Nie kupuję jajek na Malcie – wyznał z wyrazem lekkiego, skrywanego rozbawienia i był to jedyny przykład odstępstwa od trzeźwej rzeczowości, jaki Yossarian kiedykolwiek u niego zaobserwował. – Kupuję je na Sycylii po cencie sztuka i przerzucam potajemnie na Maltę po cztery i pół centa, żeby podbić cenę do siedmiu centów za sztukę, kiedy kupcy przyjadą po nie na Maltę.
– Dlaczego ludzie przyjeżdżają po jajka na Maltę, gdzie są takie drogie?
– Bo zawsze tak robili.
– Dlaczego nie jeżdżą po jajka na Sycylię?
– Bo nigdy tego nie robili.
– Teraz naprawdę nie rozumiem. Dlaczego nie sprzedajesz w takim razie swoim stołówkom jajek po siedem centów, tylko po pięć centów?
– Bo wtedy nie byłbym im potrzebny. Każdy potrafi kupić jajka, które kosztują siedem centów, po siedem centów.
– Dlaczego więc stołówki nie pominą ciebie i nie kupią jajek bezpośrednio od ciebie na Malcie po cztery i ćwierć centa?
– Bo im nie sprzedam.
– Dlaczego?
– Bo wtedy miałbym mniejsze możliwości zarobku. A tak przynajmniej zarabiam trochę jako pośrednik.
– Więc jednak masz coś z tego dla siebie – zauważył Yossarian.
– Oczywiście, że tak. Ale wszystko to idzie na rzecz syndykatu. I każdy ma udział w zyskach.

W 2012 roku, w ramach jednego z artykułów na moim blogu, postanowiłam podsumować przychód państwa z prywatyzacji.

Od 1989 do 2010 roku, z tytułu prywatyzacji, wpłynęło w postaci przychodu około 130 mld pln.
Kwota mniej więcej takiej samej wysokości, (pozyskana w bieżącym roku z emisji celowych obligacji) ma pójść w PL na »walkę z kowidem«.

ŹRÓDŁA (doceniam osoby dociekliwe):

1. PRYWATYZACJA PRZYCHÓD
    Link z jakiego korzystałam kilka lat temu do podliczenia dochodów z prywatyzacji, kieruje obecnie donikąd:
    http://prywatyzacja.msp.gov.pl/portal/pr/60/Przychody_z_prywatyzacji.html
    Na szczęście jednak, można skorzystać z WayBackMachine:
    https://web.archive.org/web/20120128181211/http://prywatyzacja.msp.gov.pl/portal/pr/60/Przychody_z_prywatyzacji.html
  2. KOWID FINANSOWANIE
    W PL cały temat kowidu finansowany jest poza budżetem. W Banku Gospodarstwa Krajowego utworzono w marcu 2020, Fundusz Przeciwdziałania COVID-19.
    W jego ramach emitowane są obligacje (mają w nazwie akronim FPC).
    Spis wyemitowanych obligacji dostępny jest pod adresem:
    https://www.bgk.pl/dla-klienta/relacje-inwestorskie/emisje-obligacji-bgk/obligacje-na-rzecz-funduszu-przeciwdzialania-covid-19/

Książka o czasach przełomu:

http://otworzksiazke.pl/images/ksiazki/transformacja_gospodarki_polskiej/transformacja_gospodarki_polskiej.pdf

Statystyki:

file:///C:/Users/Dell/Downloads/oz_polska_1989-2014.pdf

7 555 przesiębiorstw poddanych prywatyzacji

4 740 600 ha ziemii zadysponowanej

Leśne podchody:

http://www.forest-monitor.com/pl/wyciekly-tajne-tasmy-dotyczace-prywatyzacji-lasow-panstwowych/

https://strajk.eu/lasy-panstwowe-jednak-do-prywatyzacji/

Ogółem wygląda nieźle, komunikacja wzrosła kilkukrotnie. Konsumpcja głównie w sektorze RTV i AGD też. Produkcja spadła jakby o połowę, ale gospodarka prywatna ma się lepiej. PKB w skali EU wygląda średnio, dobrobyt średnio. Rolnictwo ciągle się boryka. O zadłużeniu ani słowa.. znaczy żyjemy za cudze. No i statystyki sprzed 6-7 lat...

Tylko reset może nas uratować, albo hr Potocki, który zamieni kursy walut miejscami.

Byliśmy w gospodarce bezdotykowej, jesteśmy w bezobjawowej.

• Upvote 1

Jedyny powód dla którego tęsknię za komuną to to że byłem siurem i miałem zero obowiązków , ale nie kuzwa chciało się dorosnąć .

• Haha 3

O, widze, ze jestes z Olsztyna, Marku. Ja kiedys mieszkalem w Olsztynie.

• Upvote 1

9 godzin temu, mr.jaro napisał:

O, widze, ze jestes z Olsztyna, Marku. Ja kiedys mieszkalem w Olsztynie.

Z jakiej dzielnicy ?

Stare Miasto, potem Osiedle Mazurskie.

W mlodosci uczeszczalem wraz z niezyjacym juz Andrzejem Bryska do modelarni prowadzonej przez Tadeusza Wolbeka, ktora to wowczas znajdowala sie w klubie oficerskim na ulicy Zamkowej. Wiele lat pozniej znajomy opowiadal mi, jak Wolbek wozil zaglowka turystow po Sniardwach i zasypial przy sterze.

Ja chłopak z Zatorza jak i Andrzej .Razem z nim chodziliśmy do jednej modelarni od 77 do 2006, a także ją wspólnie prowadziliśmy , no ale nasze drogi się rozeszły i  trochę póżniej Andrzej odszedł .

Jeśli odwiedzasz Olsztyn to mamy lotnisko modelarskie w Nagladach ,zapraszam choć teraz to wiadomo dupa,dupa .

Kiedys odwiedzilem Andrzeja w modelarni na ulicy Jagiellonskiej. Robil wrazenie, ze ma sie dobrze. Krotko potem dowiedzialem sie tutaj na forum, ze nigdy wiecej go nie spotkam...

Dziekuje. Wiem, ze macie lotnisko w Nagladach. Ale kiedy tam zajrze, tego nie wiem, gdyz do Olsztyna jezdze stosunkowo rzadko i moj pobyt ogranicza sie wowczas jedynie do kilku dni. Czas ten jest wypelniony obowiazkiem odwiedzania rodziny i najblizszych przyjaciol, wiec na co innego raczej go brakuje. Oboje z zona jestesmy szczesliwi, gdy uda nam sie choc na pare godzin potajemnie wyrwac z rodzinnych "usciskow", by moc troche powloczyc sie po starowce wspominajac dawne czasy, albo poplywac lodka po Krzywym. :)

• Upvote 1

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.