Jump to content
Sign in to follow this  
romsonic

Komuno wróć

Recommended Posts

10 godzin temu, kulfon250 napisał:

Czy jak działacz związków zawodowych, nagle stał się właścicielem ogromnej drukarni

albo firmy transportowej, prawda ??

45 minut temu, d9Jacek napisał:

Czy jak działacz związków zawodowych, nagle stał się właścicielem ogromnej drukarni

albo firmy transportowej, prawda ??

Nie widze w tym nic zlego, jak kraj/firma upada, kupuje sie jej resztki za grosze.  Kilku moich kolegow, jeszcze z RPA, kupilo w Polsce w latach 90-tych wiele maszyn do obrobki metali, tartak i domy doslownie za grosze. 

Chyba, ze sa to jakis domowki do biezacych politykow etc o ktorych nie mam pojecia.

2 godziny temu, Andrzej Klos napisał:

Nie widze w tym nic zlego

Andrzeju,

ja tez nie widzę w tym, nic złego, ale może KOledzy z Wrocławia  napiszą coś na temat Władeczka...

i żeby była jasnośc ...absolutnie nie tęsknię za komuną...oczywiście  umowna komuną , bo komuny nigdy nie  zbudowano  z wyjątkiem K.P i Kambodży

W dniu 22.12.2020 o 19:38, mr.jaro napisał:

Milionow? A nie pomyliles sie o kilka zer?

Fakt, pomyliłem, chodziło o mld. ☺️ .

W dniu 23.12.2020 o 09:28, Andrzej Klos napisał:

Nie widze w tym nic zlego, jak kraj/firma upada, kupuje sie jej resztki za grosze.

No tak, ale jak najnowocześniejszą w Europie(wtedy) walcownię rur sprzedaje się za cenę działki, a huty Mittalowi wiedząc, że idzie hossa na stal, to ktoś za to chyba powinien stanąć pod murem... spacer.png

• Upvote 2

3 minuty temu, RomanJ4 napisał:

powinien stanąć pod murem...

...muru juz tez nie ma.....sprzedany...dostalismy trochę szczawiu i czapkę mirabelek....a aa  ..przepraszam ...poklepano nas po ramieniu?

• Haha 1

Godzinę temu, d9Jacek napisał:

...muru juz tez nie ma.....sprzedany...dostalismy trochę szczawiu i czapkę mirabelek....a aa  ..przepraszam ...poklepano nas po ramieniu?

Doskonale, zupelnie jak Catch 22 (Paragraf 22).  Robota Milo! 

...wszystko poszło na konto syndykatu Andrzeju.. ale ja i tak najbadziej lubię " dziwke z Rzymu noszącą zółte majtki "

a dla przypomnienia...

......

Nie kupuję jajek na Malcie – wyznał z wyrazem lekkiego, skrywanego rozbawienia i był to jedyny przykład odstępstwa od trzeźwej rzeczowości, jaki Yossarian kiedykolwiek u niego zaobserwował. – Kupuję je na Sycylii po cencie sztuka i przerzucam potajemnie na Maltę po cztery i pół centa, żeby podbić cenę do siedmiu centów za sztukę, kiedy kupcy przyjadą po nie na Maltę.
– Dlaczego ludzie przyjeżdżają po jajka na Maltę, gdzie są takie drogie?
– Bo zawsze tak robili.
– Dlaczego nie jeżdżą po jajka na Sycylię?
– Bo nigdy tego nie robili.
– Teraz naprawdę nie rozumiem. Dlaczego nie sprzedajesz w takim razie swoim stołówkom jajek po siedem centów, tylko po pięć centów?
– Bo wtedy nie byłbym im potrzebny. Każdy potrafi kupić jajka, które kosztują siedem centów, po siedem centów.
– Dlaczego więc stołówki nie pominą ciebie i nie kupią jajek bezpośrednio od ciebie na Malcie po cztery i ćwierć centa?
– Bo im nie sprzedam.
– Dlaczego?
– Bo wtedy miałbym mniejsze możliwości zarobku. A tak przynajmniej zarabiam trochę jako pośrednik.
– Więc jednak masz coś z tego dla siebie – zauważył Yossarian.
– Oczywiście, że tak. Ale wszystko to idzie na rzecz syndykatu. I każdy ma udział w zyskach.

W 2012 roku, w ramach jednego z artykułów na moim blogu, postanowiłam podsumować przychód państwa z prywatyzacji.

Od 1989 do 2010 roku, z tytułu prywatyzacji, wpłynęło w postaci przychodu około 130 mld pln.
Kwota mniej więcej takiej samej wysokości, (pozyskana w bieżącym roku z emisji celowych obligacji) ma pójść w PL na »walkę z kowidem«.

ŹRÓDŁA (doceniam osoby dociekliwe):

1. PRYWATYZACJA PRZYCHÓD
    Link z jakiego korzystałam kilka lat temu do podliczenia dochodów z prywatyzacji, kieruje obecnie donikąd:
    http://prywatyzacja.msp.gov.pl/portal/pr/60/Przychody_z_prywatyzacji.html
    Na szczęście jednak, można skorzystać z WayBackMachine:
    https://web.archive.org/web/20120128181211/http://prywatyzacja.msp.gov.pl/portal/pr/60/Przychody_z_prywatyzacji.html
  2. KOWID FINANSOWANIE
    W PL cały temat kowidu finansowany jest poza budżetem. W Banku Gospodarstwa Krajowego utworzono w marcu 2020, Fundusz Przeciwdziałania COVID-19.
    W jego ramach emitowane są obligacje (mają w nazwie akronim FPC).
    Spis wyemitowanych obligacji dostępny jest pod adresem:
    https://www.bgk.pl/dla-klienta/relacje-inwestorskie/emisje-obligacji-bgk/obligacje-na-rzecz-funduszu-przeciwdzialania-covid-19/

Książka o czasach przełomu:

http://otworzksiazke.pl/images/ksiazki/transformacja_gospodarki_polskiej/transformacja_gospodarki_polskiej.pdf

Statystyki:

file:///C:/Users/Dell/Downloads/oz_polska_1989-2014.pdf

7 555 przesiębiorstw poddanych prywatyzacji

4 740 600 ha ziemii zadysponowanej

Leśne podchody:

http://www.forest-monitor.com/pl/wyciekly-tajne-tasmy-dotyczace-prywatyzacji-lasow-panstwowych/

https://strajk.eu/lasy-panstwowe-jednak-do-prywatyzacji/

Ogółem wygląda nieźle, komunikacja wzrosła kilkukrotnie. Konsumpcja głównie w sektorze RTV i AGD też. Produkcja spadła jakby o połowę, ale gospodarka prywatna ma się lepiej. PKB w skali EU wygląda średnio, dobrobyt średnio. Rolnictwo ciągle się boryka. O zadłużeniu ani słowa.. znaczy żyjemy za cudze. No i statystyki sprzed 6-7 lat...

Tylko reset może nas uratować, albo hr Potocki, który zamieni kursy walut miejscami.

Byliśmy w gospodarce bezdotykowej, jesteśmy w bezobjawowej.

• Upvote 1

Jedyny powód dla którego tęsknię za komuną to to że byłem siurem i miałem zero obowiązków , ale nie kuzwa chciało się dorosnąć .

• Haha 3

O, widze, ze jestes z Olsztyna, Marku. Ja kiedys mieszkalem w Olsztynie.

• Upvote 1

9 godzin temu, mr.jaro napisał:

O, widze, ze jestes z Olsztyna, Marku. Ja kiedys mieszkalem w Olsztynie.

Z jakiej dzielnicy ?

Stare Miasto, potem Osiedle Mazurskie.

W mlodosci uczeszczalem wraz z niezyjacym juz Andrzejem Bryska do modelarni prowadzonej przez Tadeusza Wolbeka, ktora to wowczas znajdowala sie w klubie oficerskim na ulicy Zamkowej. Wiele lat pozniej znajomy opowiadal mi, jak Wolbek wozil zaglowka turystow po Sniardwach i zasypial przy sterze.

Ja chłopak z Zatorza jak i Andrzej .Razem z nim chodziliśmy do jednej modelarni od 77 do 2006, a także ją wspólnie prowadziliśmy , no ale nasze drogi się rozeszły i  trochę póżniej Andrzej odszedł .

Jeśli odwiedzasz Olsztyn to mamy lotnisko modelarskie w Nagladach ,zapraszam choć teraz to wiadomo dupa,dupa .

Kiedys odwiedzilem Andrzeja w modelarni na ulicy Jagiellonskiej. Robil wrazenie, ze ma sie dobrze. Krotko potem dowiedzialem sie tutaj na forum, ze nigdy wiecej go nie spotkam...

Dziekuje. Wiem, ze macie lotnisko w Nagladach. Ale kiedy tam zajrze, tego nie wiem, gdyz do Olsztyna jezdze stosunkowo rzadko i moj pobyt ogranicza sie wowczas jedynie do kilku dni. Czas ten jest wypelniony obowiazkiem odwiedzania rodziny i najblizszych przyjaciol, wiec na co innego raczej go brakuje. Oboje z zona jestesmy szczesliwi, gdy uda nam sie choc na pare godzin potajemnie wyrwac z rodzinnych "usciskow", by moc troche powloczyc sie po starowce wspominajac dawne czasy, albo poplywac lodka po Krzywym. :)

• Upvote 1

ja osobiście też miło wspominam tamte czasy ale wolę obecne.  zgoda  żal zlikwidowanych modelarni ale możliwości kupna modeli ,zestawów i całej galanterii modelarskiej jest nieporównywalnie lepsza. co do kalendarza imprez modelarskich to na stronie Komisji modelarskiej Aeroklubu Polskiego dostępny jest projekt zawodów na ten rok. kalendarz nawet po jego zatwierdzeniu jest aktualizowany. Myślę ,że nasze hobby  ma się dobrze i jeżeli tylko ktoś bardzo chce się w to bawić to znajdzie sposób ,czas i pieniądze aby realizować swoje hobby.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.