Jump to content
dekooral

Multiplex Lentus

Recommended Posts

Nowy model mpx z epp. Wygląda na to, że to następca Herona. Ciekawe kiedy pojawi się na naszym rynku i w jakiej cenie. Zapowiada się ciekawie

 

 

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląd ładny ale w locie taki trochę nijaki. Reklamują jako termiczny a potem puszczają filmy jak to lata na zboczu i kręci akrobacje (oba kiepsko).

Wygląda w locie na przyciężkawy. Jest jeden plus - chowane podwozie. Cena pewnie w okolicach 900 i więcej pln bo jednak więcej wzmocnień przy tej rozpiętości, i podwozie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena za wersję RTR 570€ :) https://www.modellbau-jung.de/Multiplex-LENTUS-RR-Motorsegler-3-000mm.htm?SessionId=&a=article&ProdNr=MPX-1-00900

Rozpiętość skrzydeł: 3000 mm
Długość całkowita: 1410 mm
Waga: 2300 do 2600 g
Czas lotu: ok. 30 min. bez termiki
Całkowite obciążenie powierzchni : ok. 44 - 49 g / dm²
Funkcje RC: wysokość, kirunek , lotki, klapy, silnik
Opcjonalnie: chowane podwozie, hak holowniczy

Wolę Quantum :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kit na tej samej stronie kosztuje 270 EUR, czyli ok. 1200pln. To zdecydowanie za dużo za dobrze wyglądającą i wzmacnianą piankę jak na nasze lokalne warunki biorąc pod uwagę film reklamowy z lotu modelem.

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To było do przewidzenia że prędzej czy później MPX wypuści coś z pianki w okolicy 3m. Po zakończeniu Cularisa zrobili Herona, można by rzec że to proteza Soliusa.
W sumie Lentus to takie połączenie Cularisa , Soliusa i Herona, można się dopatrzeć podobieństw.  Wygląda bardzo przyzwoicie i zapewne też tak lata.

Nie ma co mędrkować że taki owaki. Trudno oceniać po jednym filmie na co stać ten model. Zapewne znajdzie chętnych do zakupu bez względu na pieniądze.
Jak wiadomo nie ma granicy w kosztach bo zawsze można powiedzieć że lepiej dołożyć i kupić coś lepszego i tak w kółko aż dojdziemy do kwoty gdzie

będzie więcej stresu niż przyjemności z latania. Niestety płaci się poniekąd za nazwę Multiplex. 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś mi się widzi , że Bogusław - fan Multiplexa zagioł już parol na ten model. Tylko czekać wiosny .... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląda bardzo ładnie , jednak widać jak przy większej prędkości skrzydła bardzo mocno pracują. Cóż w końcu to model piankowy i to bardzo duży jak na motoszybowiec z epp.

Moim zdaniem pierwsze wrażenie dobre ,a czy warto kupić? To już każdy musi sobie sam odpowiedzieć na to pytanie. Z pewnością nie jest to model typu F5J do łapania termiki z 50m . Mam Herona i przelatałem intensywnie 3 sezony i powiem tak: można latac w termice i to bardzo fajnie , jednak jest to raczej model na latanie w silnej termice , czyli wysoko często przy dosć silnym wietrze. Myślę ,że z Lentusem będzie podobnie.

Ale mnie się podoba , oprócz tego podwozia .Takie trochę  badziewne: sam plastik.... około 2kg przy twardym lądowaniu :nie wiem jak będzie z trwałością.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.