Jump to content
Marek_Spy

Działanie moderartora

Recommended Posts

Zastanawiałem się baaardzo długo czy cokolwiek napisać.

Ale niech to.

Odnośnie kolegi MOD @Shock

jak widać nie jestem odosobniony w swoich obserwacjach.

Podzielam opinię, że nie powinien być MODem, bo nie ma do tego predyspozycji:

1) manipuluje - przykład, w moim przypadku miało to miejsce 2 razy, napisał złośliwy komentarz, w którym oprócz złośliwości nie było prawdy i zamknął temat - nie miałem szansy się do tego odnieść.

2) jest niesłowny - dał mi banan niby na miesiąc, tak poinformował - w rzeczywistości na dwa, przynajmniej takie były komunikaty z Forum;

3) nie jest obiektywny, i prawdą jest, to co napisał Robert, zamiast tonować spory, wcina się w temat gnojąc jednych, faworyzując innych.

Co do nastrojów, to chyba wszędzie są takie, ludzie sobie nie radzą z problemami jakie generuje pandemia.

Czytam i już mi się odechciało pisać na forum może będę przeglądał relacje z budowy bo są tu tacy którzy potrafią.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

• Upvote 1

3 godziny temu, jarek_aviatik napisał:

Zastanawiałem się baaardzo długo czy cokolwiek napisać.

Ale niech to.

Odnośnie kolegi MOD @Shock

jak widać nie jestem odosobniony w swoich obserwacjach.

Podzielam opinię, że nie powinien być MODem, bo nie ma do tego predyspozycji:

Uderz w stół a nożyce się odezwą. Bardzo tendencyjna wypowiedź. 

Że akurat tylko panowie którzy narozrabiali i zostali w ten czy inny sposób przywołani do porządku mają straszne obiekcje i pretensje.

3 godziny temu, jarek_aviatik napisał:

1) manipuluje - przykład, w moim przypadku miało to miejsce 2 razy, napisał złośliwy komentarz, w którym oprócz złośliwości nie było prawdy i zamknął temat - nie miałem szansy się do tego odnieść.

Każdy normalny człowiek napisałby w takim przypadku do Admina o wyjaśnienie sytuacji. Nie napisałeś, nie chciało ci się wyjaśnić tej sytuacji i teraz masz o to pretensje? Wystarczyło się zapytać o co chodzi bo miało być miesiąc a nadal nie możesz pisać. I wówczas gdyby się okazało, że zostałeś wprowadzony w błąd mógłbyś mieć określone pretensje. Teraz to tylko do siebie.

PS

Jesteśmy tylko ludźmi i zdążają się nam błędy. Kiedyś w poprzednim silniku było prościej teraz jest dziwnie i jest możliwość pomyłki.

25 minut temu, Konrad_P napisał:

Każdy normalny człowiek napisałby w takim przypadku do Admina o wyjaśnienie sytuacji. Nie napisałeś, nie chciało ci się wyjaśnić tej sytuacji i teraz masz o to pretensje? Wystarczyło się zapytać o co chodzi bo miało być miesiąc a nadal nie możesz pisać. I wówczas gdyby się okazało, że zostałeś wprowadzony w błąd mógłbyś mieć określone pretensje. Teraz to tylko do siebie.

Pisałem kilka razy- ale było echo, nie pamiętam po którym razie ktoś zareagował.

25 minut temu, Konrad_P napisał:

PS

Jesteśmy tylko ludźmi i zdążają się nam błędy. Kiedyś w poprzednim silniku było prościej teraz jest dziwnie i jest możliwość pomyłki.

No, tak MOD jest tylko człowiekiem - argument poniżej krytyki, podobnie tłumaczą się pedofile w koloratkach

• Upvote 1

22 godziny temu, AndrzejC napisał:

Niejaki Shock wg mnie nie tylko powinien być przestać modem,

Witaj Andrzeju.

Nie musisz wierzyć ale bardzo ucieszył mnie Twój post. Niedawno zastanawiałem się co z Tobą gdyż zniknąłeś z forum jakoś z początkiem pandemii i byłem ciekaw czy ona nie miała min. wpływu na brak Ciebie na forum.

Rozumiem urażoną dumę dwutygodniowym banem na pisanie jak i czasową moderację postów - należała się jak psu buda ! i nikt i nic mnie nie przekona że tak miało nie być. Nie będę roztrząsał czemu, wiemy obaj jak i reszta modów .  Postrzegam to jako przeszłość.

Absolutnie nie traktuję takich sytuacji personalnie czy osobiście , ot robota typowo moderatorska.

Mam nadzieję że wrócisz na forum, jesteś w mojej ocenie fachowcem wysokiej klasy od FSR-ów i innych łódek i na bank wielu będzie chętnie czytać Twoje posty w tym ja. Liczę że wzniesiesz się ponad to co napisałeś i rozpoczniesz nowy rozdział w swojej historii na forum. Zachęcam.

Jeśli nie chcesz skorzystać to Twój problem...planuję klikać długo.

5 godzin temu, jarek_aviatik napisał:

Pisałem kilka razy- ale było echo, nie pamiętam po którym razie ktoś zareagował.

Jarek jeśli tak było i ze strony madów czy Admina był brak odpowiedzi to jedynie mogę Cię przeprosić za tą sytuację.

5 godzin temu, jarek_aviatik napisał:

No, tak MOD jest tylko człowiekiem - argument poniżej krytyki, podobnie tłumaczą się pedofile w koloratkach

Dramat.

8 godzin temu, jarek_aviatik napisał:

2) jest niesłowny - dał mi banan niby na miesiąc, tak poinformował - w rzeczywistości na dwa, przynajmniej takie były komunikaty z Forum;

Jarku, dziwi mnie że Ty jako wielce inteligentny, oczytany człowiek czaisz się że nie widzisz mnie jako moda.

Jest tyle możliwości na forum by podważyć moją funkcję..

Musiałeś czekać na pojawienie się Andrzeja i dopiero teraz piszesz co Cię boli ? .Fakt próbowałeś wcześniej ale jakoś mizernie...

Nie chce mi się odnosić do Twoich zarzutów bo wg mnie są absurdalne ale napiszę Ci że kłamiesz choćby w sprawie zacytowanego powyżej Twojego wpisu. Ban wpisuję w automat który sam odlicza czas i zwalnia z bana . Jeśli określiłem miesiąc to po miesiącu zostajesz automatycznie zwolniony. Być może system sam doliczył Ci drugi miesiąc uznając to za słuszne...

Zrozum że wszystkie moje decyzje jak moderatora uważam za słuszne i nie interesuje mnie Twoja opinia.

Nie traktuję siebie jak sztywnego moderatora który wkracza w określonych sytuacjach i znika. Korzystam i uczestniczę w życiu forum na ile dam radę i postrzeganie mnie tylko przez pryzmat moderatora to Twój błąd. Tak jak pisał Konrad, nikt nie jest doskonały i błędy to ludzka rzecz.  

Nie planuję rezygnacji z funkcji, nie planuję się zmieniać . Jeśli Admin lub większa część użytkowników lub moderatorzy wyrazi opinię że powinienem ustąpić to z uśmiechem na twarzy to zrobię ale nie po Twojej opinii czy Andrzeja gdzie łączy Was urażona duma po czasowym banie na pisanie. Wielu dostało, wielu dostanie, wielu wróciło i cieszy się nadal forum.

Kiedyś pisałem, że powinniście mieć inne konto do modowania a inne do uczestniczenia w forum, a tak musicie świecić przykładem, bo od razu widać, kto jest modem i nie można nawet nikogo po koleżeńsku opierdolić, że gada głupoty., bo będzie, że mod robi prywatne wojenki Przez ten podpis "Moderatorzy Forum" ludzie  Was inaczej postrzegają i tego się nie da wytłumaczyć.

I tak Rafał, Konrad, wiem jak jest z Kubą. Więcej nie będę pisał, bo znowu źle zrozumiecie moje intencje. Czuj duch!

Pierdolę, więcej tu nic nie napiszę. Mam na myśli całe forum. Taki sam śmierdzidołek, jak nasza władza. Wszak ryba psuje się od głowy. Kierowcy mają w dupie prawo o ruchu drogowym, bo jest na to "społeczne przyzwolenie". Jest ono wszędobylskie i niesie wyłącznie destrukcję. To nie dla mnie.

PS

Nie będę po raz drugi prosił admina o usunięcie mojego konta i postów, po prostu już tu nie zajrzę. Nigdy.

13 godzin temu, Shock napisał:

Jarku, dziwi mnie że Ty jako wielce inteligentny, oczytany człowiek czaisz się że nie widzisz mnie jako moda.

Jest tyle możliwości na forum by podważyć moją funkcję..

Musiałeś czekać na pojawienie się Andrzeja i dopiero teraz piszesz co Cię boli ? .Fakt próbowałeś wcześniej ale jakoś mizernie...

Nie chce mi się odnosić do Twoich zarzutów bo wg mnie są absurdalne ale napiszę Ci że kłamiesz choćby w sprawie zacytowanego powyżej Twojego wpisu. Ban wpisuję w automat który sam odlicza czas i zwalnia z bana . Jeśli określiłem miesiąc to po miesiącu zostajesz automatycznie zwolniony. Być może system sam doliczył Ci drugi miesiąc uznając to za słuszne...

Zrozum że wszystkie moje decyzje jak moderatora uważam za słuszne i nie interesuje mnie Twoja opinia.

Nie traktuję siebie jak sztywnego moderatora który wkracza w określonych sytuacjach i znika. Korzystam i uczestniczę w życiu forum na ile dam radę i postrzeganie mnie tylko przez pryzmat moderatora to Twój błąd. Tak jak pisał Konrad, nikt nie jest doskonały i błędy to ludzka rzecz.  

Nie planuję rezygnacji z funkcji, nie planuję się zmieniać . Jeśli Admin lub większa część użytkowników lub moderatorzy wyrazi opinię że powinienem ustąpić to z uśmiechem na twarzy to zrobię ale nie po Twojej opinii czy Andrzeja gdzie łączy Was urażona duma po czasowym banie na pisanie. Wielu dostało, wielu dostanie, wielu wróciło i cieszy się nadal forum.

Już Ci pisałem i na Forum i na PRIV, nie kreuj się na psychologa gdyż nie masz ku temu talentu wrodzonego ani szkoleń.

Na nikogo nie czekałem - długo zastanawiałem się czy w ogóle się wypowiedzieć - podzielam ostatnią wypowiedź jednego z kolegów - dno.

Nigdy nie kreowałem się na psychologa 

To Twój chory i wymaginowany wymysł .

Robert ma zdecydowanie rację, działalność służbowa powinna (wręcz musi) być oddzielona od prywatnej. To kwestia etyki, a nie poglądów. Moderator ma niezbywalne prawo do własnych przekonań, natomiast nie może firmować ich swoją funkcją.

Od lat jestem użytkownikem wielu forów, nie tylko polskich, i jeszcze nidgdy nie spotkalem się z oficjalnie założonym wątkiem w temiacie: czy kogoś należy z forum usunąć, czy też może nie. Faktem też jest, że nigdzie nie spotkałem się z taką ilością agresji, jak na tym forum. I nie wnikam tu w racje oponentów, bo często się nie znam na poruszanych tematach, tylko ich kulturę; na przykład w temacie innego niż szczepionkowy wątku, wielce ubolewam że osoby uprawnione nie zwracają uwagi na zwykłe chamskie pyskówki, bezpodstawne pomówienia, zniesławianie, i używanie sformułowań rasistowskich (vide ostatnie 2-3 strony wątku dotyczącego przepisów).

Myślę że to znak (bardzo złych) czasów, w których przychodzi nam żyć. Ale naszym ludzkim obowiązkiem jest czynienie świata lepszym, w takim zakresie, na jaki mamy wpływ.

Chciałbym aby nadchodzący rok był lepszym niż ten mijający, rownież dla niniejszego grona.

• Upvote 2

6 minut temu, wiktoreksz napisał:

wielce ubolewam że osoby uprawnione nie zwracają uwagi na zwykłe chamskie pyskówki, bezpodstawne pomówienia, zniesławianie, i używanie sformułowań rasistowskich

Może chcesz się tym zająć. Myślę że nie byłoby w tym większego problemu.

Fajnie się tak pisze nie mając pojęcia jak jest naprawdę. Kolejna osoba zamiast zapytać to natychmiast oskarża.

7 minut temu, wiktoreksz napisał:

Myślę że to znak (bardzo złych) czasów,

Dokładnie jak piszesz i właśnie dajesz taki przykład. 

45 minut temu, Konrad_P napisał:

Może chcesz się tym zająć. Myślę że nie byłoby w tym większego problemu.

Fajnie się tak pisze nie mając pojęcia jak jest naprawdę. Kolejna osoba zamiast zapytać to natychmiast oskarża.

Dokładnie jak piszesz i właśnie dajesz taki przykład. 

Oskarża?

Napisalem że ubolewam, bo przez 2 dni nie widziałem żadnej reakcji. Może miały miejsce jakieś działania nie publiczne/zakulisowe, ale skąd użytkownik ma o takich wiedzieć?

Przeprszam, nie rozumiem, daję przykład czego?

4 godziny temu, Shock napisał:

Nigdy nie kreowałem się na psychologa 

To Twój chory i wymaginowany wymysł .

Czy aby na pewno?

Przypomnij sobie swoją "analizę" mojej osoby, pisałeś, że niby jestem w cieniu podobnie jak konstruktorzy, że splendor spływa na pilota i takie tam,

Zamknąłeś temat.

jak to nazwać inaczej niż domorosła analiza psychologiczna.

Jeśli nie potrafisz zrozumieć napisanego przez siebie tekstu, to proszę skorzystaj może z pomocy specjalisty.

a, ze jesteś chamem i manipulujesz, to świadczy o tym ten Twój wpis i zamknięcie tematu.

1708957162_Zrzutekranu2020-12-19o14_02_50.thumb.png.2a826ac3968a057ac762d2d12dc33e3a.png

Tak, w mojej opinii nie jesteś luzakiem, a zwykłym chamem.

Jarek, nudzi Ci się ? może kończ model który zacząłeś...

Nie wciągniesz mnie już więcej w swoje analizy i pokątne sugerowanie Twoich wyobrażeń.

Jakbyś nie popatrzył to zacytowanego posta polubiły 3 osoby i jedna zareagowała uśmiechem...czy to o czymś aby nie świadczy ?

Może Ty jesteś mocno przewrażliwiony na swoim punkcie ,skąd  wiesz że to było  do Ciebie ? Może uznałeś że idealnie pasuje ???

Może i ja jestem dla Ciebie chamem ale mimo Twojej wiedzy którą szanuję nie znam sztywniejszego i drętwego gościa na forum jak TY .

Godzinę temu, Shock napisał:

Jarek, nudzi Ci się ? może kończ model który zacząłeś...

I na dodatek mentalność kaprala - rozkazuj, tam gdzie Cię słuchają

Godzinę temu, Shock napisał:

Może Ty jesteś mocno przewrażliwiony na swoim punkcie ,skąd  wiesz że to było  do Ciebie ? Może uznałeś że idealnie pasuje ???

Jest coś takiego jak ciąg logiczny tekstu czy wątku. Chyba masz z tym problem także.

Kilka postów wcześniej w tymże wątku pisałem Ci o odpowiedzialności, którą olałeś.

Ja napisałem to:

2028112491_Zrzutekranu2020-12-19o15_29_55.thumb.png.8dea4c3ad707713c83e3d992dac7abef.png

Ty odpowiedziałeś tak:

1559955268_Zrzutekranu2020-12-19o15_30_32.thumb.png.50f26b614074332b12c33922cb0625bc.png

A zamykając temat nie mogłeś się oprzeć, aby nie napisać złośliwości wobec mnie;

1947648683_Zrzutekranu2020-12-19o14_02_50.thumb.png.0330e0babacfe1cd91f78f6f8bc4c194.png

To nie jest luzactwo, to jest chamstwo.

Wolę być sztywniakiem, niż chamem z mentalnością kaprala.

Wojuj dalej :D.

Chama kaprala to nie rusza .

• Haha 1

Bo powinienes wiecej sluchac niz sie bronic. I absolutnie nie wdawac sie w takie wywody bez stanowczego zaznaczenia, ze robisz to jako Ty a nie moderator. Napisze cos od siebie i nie do Ciebie osobiscie a do „zarzadu” forum. Jest pewien uzytkownik forum, ambitny, inteligentny i nad wyraz kulturalny. Pisze tematy, poradniki. Oblewany jest tam gownem, na ktore mimo zgloszen jakie sam wysylalem moderacja nie reaguje. Akceptowane jest nazywanie go glupkiem i debilem. Pomimo tego uzytkownik ten wciaz bez agresji reaguje, z pelna kultura odpowiada na atak. Nie zlamal nigdy, ba nawet nie naruszyl regulaminu. No i nagle moderacja otwiera temat typu „co z nim robimy? Wywalamy z forum czy wrzucamy beke z niego do innego tematu?”. To byl strzal we wlasne kolano i pokazanie braku szacunku do uzytkownikow forum. Bo takim samy uzytkownikiem jak Akocjan jest kazdy z nas tu bytujacy. 

34 minuty temu, idfx napisał:

No i nagle moderacja otwiera temat typu „co z nim robimy? Wywalamy z forum czy wrzucamy beke z niego do innego tematu?”. To byl strzal we wlasne kolano i pokazanie braku szacunku do uzytkownikow forum. Bo takim samy uzytkownikiem jak Akocjan jest kazdy z nas tu bytujacy. 

W końcu, ktoś logicznie myśli.

W tymże wątku napisałem: 

"Odnosząc się do samej ankiety - głupi pomysł, co to ma być? Próba linczu, czy nadania specjalnego immunitetu nietykalności dla kolegi Arka?"

Ale odpowiedź apodyktycznego MODa była taka

"Posty podważające słuszność ankiety w ogóle mnie nie interesują - nie taka była idea i założenie jej powstania-sens wyłapali niektórzy."

Mimo, że w wielu kwestiach nie zgadzałem się z Arkiem, to mu po ludzku współczułem.

3 godziny temu, wiktoreksz napisał:

Oskarża?

Napisalem że ubolewam, bo przez 2 dni nie widziałem żadnej reakcji. Może miały miejsce jakieś działania nie publiczne/zakulisowe, ale skąd użytkownik ma o takich wiedzieć?

Przeprszam, nie rozumiem, daję przykład czego?

I w pełni się zgadzam z tym co powyżej. Co złego napisał Wiktor?

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.