Skocz do zawartości

Wstążka z bibuły zakłóca opływ powietrza wokół skrzydła


AKocjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Arek zrobiłeś manewr samolotem który nigdy nie powinien być zrobiony z doczepionymi wstążkami. Przed wykonaniem takiego manewru powinieneś przewidzieć co może się stać. Sam latam z takimi wstążkami swoim spitem tyle że każda ma ponad 10m. Taki lot ładnie wygląda ale także zobowiązuje do delikatnego skręcania. Sam pokazałeś robiąc takie ciasne zakrętasy iż nie masz wyobraźni i nie przewidujesz co może się stać za chwilę. Nie jest to raczej powód do dumy ale do skrzętnego ukrywania swojej porażki. Zastanawiam się co chciałeś powiedzieć ale tego nie powiedziałeś. Może to nadrobisz. Raczej nie jest to zaburzenie powietrza. Powiedziałbym raczej, że to brak wyobraźni pilota. Zastanawiam się czy czasami gdybyś wkręcił taśmę w śmigło czy nie tłumaczyłbyś do miejscowym zachwianiem przestrzeni, zanikiem grawitacji czy zmianą częstotliwości strun. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek przecież specjalnie wywołał problem aby go opisać. Taki był plan. Ciężko napisać nowy wykład czekając aż coś się samo wydarzy. Potwierdzam z doświadczeń z walk modelami ESA, że tasiemka z bibuły zakłóca opływ powietrza wokół skrzydła.

 

Napisałbym więcej ale się boję.

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca było to zamierzone działanie, chciałem głównie sprawdzić na ile mogę sobie pozwolić z tymi wstążkami. Popełniłem błąd, przerzucając się przez skrzydło. Zresztą myślałem wcześniej, że bibuła co najwyżej owinie się wokół śmigła.  Latałem wysoko, więc takiej ewentualności się nie bałem. Przerywacza na skrzydle się nie spodziewałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.