Skocz do zawartości

Wybór radia


maruta82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A jakie masz obecnie doświadczenie?

 

Na chwilę obecną najlepszy stosunek cena/jakość/możliwości to Radiomaster TX16/ Jumper TX18.

FRsky niestety został w tyle - zrobili kiepski taktyczny ruch (coś jak Nokia ze smartfonami) i już nie są na fali.

Chyba, że chcesz coś bardziej markowego z zamkniętym systemem gdzie oryginalne odbiorniki kosztują 200+ zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja najtańsza i najprostsza - kupujesz sobie zewnętrzny moduł nadawczy - np jumper 4in1. Podpinasz go do Graupnera po kabelku uczen-trener i sterujesz wszystkim co tylko jest dostępne w sprzedaży. Moduł można dać zewnętrzny - lub wybebeszyć go z plastiku i zaszyć w radiu.

 

Każda inna to zakup radia z gniazem na moduły nadawcze. Do wyboru do koloru. Albo jak wspominałem Radiomaster lub Jumper - to właściwie wychodzi z jednej fabryki. Te radia mają już wbudowany moduł 4in1 a nawet 5in1. I mogą sterować zabawkami, o których nawet nie miałeś pojęcia że istnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jumper t18 tylko w wersji z modułem 4in1 proponuję przymierzałem się do tej aparatury w tym roku i szukając informacji i porównań dotarłem do informacji o tym że w jumperze t18 z modułem 5in1 antena obsługująca 2.4ghz to antena PCB a nie ta antena co wystaje na zewnątrz i po własnych przemyśleniach i zebraniu wszystkich informacji jakie mogłem bo wahałem się pomiędzy jumperem a radiomasterem to u mnie wygrał radiomaster finanse jednak nie pozwoliły na zmianę apki w tym roku ale mam nadzieje że w następnym już pozwolą.

Radiomaster ma wbudowane ładowanie akumulatorów - ogniwa 18650, na chwilę w której informacje zbierałem a więc okolice premiery jumpera to jumper nie miał oficjalnego wsparcia opentx za to radiomaster miał nie wiem jak teraz jest może już też ma wsparcie. Dodatkowo radiomaster ma dwa dodatkowe porty UART. Wracając do kwestii anten to albo jumper z modułem 4in1 albo radiomaster, jak znajdę filmik z porówniania to zedytuje post i podam link do youtube jest tam tez test zasięgu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.