Skocz do zawartości

Tłumik OS'a + klej...


Arcimek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Produkty Dragona sie nadaja na pekiel.Miałem kilka klei epoksydowych tej firmy i nigdy mi nie zaschły tak jak distal czy nawet poksipol.Zawsze były gumowe.Nie polecam.Natomiast co mogę polecić to distal ale nie rapid tylko ten 24 godzinny z opiłkami aluminium.Kiedyś była taka masa zwana Olkit za PRL stosowali ja budowlańcy do np.uszczelniania budowli z tak zwanej wielkiej płyty Gierka.To był epidian 5 z jakąs domieszką czegoś.To było super do takich napraw z dodatkiem sproszkowanego aluminiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CX-80 - Autoweld...   testowo przykleiłem dwa kawałki aluminium...

Wg. danych klej powinien wytrzymać do ok 300°.

Podgrzałem do 180°C - zaczęło puszczać - zrobiło się taki jakby kruche...  ale sklejone było pod kątem prostym :)

Będę kleił rurkę alu na wylot z tłumika na styk (rurka w rurkę), więc powinno wytrzymać - zobaczymy w praniu :D

 

Dzięki za podpowiedzi!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Arcimek napisał:

Podgrzałem do 180°C - zaczęło puszczać - zrobiło się taki jakby kruche...  ale sklejone było pod kątem prostym :)

Będę kleił rurkę alu na wylot z tłumika na styk (rurka w rurkę), więc powinno wytrzymać - zobaczymy w praniu :D

 

Niestety nie mogę się doczytać jak przy tym produkcie, ale w przypadku pasty epoksydowej której używałem też do napraw tłumika - Multibond 1632 - [Efekt] , jest napisane, że wygrzanie spoiny w 80-100 stopniach skraca czas wiązania (co dość oczywiste) oraz "podnosi wartości parametrów wytrzymałościowych materiału nawet o 30%". Nie mówię żeby od razu tak grzać, ale ciut podwyższona temperatura moim zdaniem mogłaby być korzystna. Inna sprawa, że dałbym temu z tydzień na pełne utwardzenie o czym też jest w przypadku tego Multibonda napisane, no i tak żywice chyba mają :)

 

Inna sprawa, że i tak pewnie wytrzyma :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.