Skocz do zawartości

Gięcie balsy. Woda amoniakalna.


robas69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, robas69 napisał:

Konrad, szukałem. Teraz świat jest ekologiczny. Modelarze się nie liczą?.

Słabo szukałeś. W każdym ale to chyba każdym markecie znajdziesz AJAXA tego co właśnie Wojtek podlinkował.

Ja na nim zawinąłem prawie cały kadłub do MG19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako dinozaur, tak z ciekawosci zapytam. Moze mi kto wyjasnic, jakie zalety niesie w sobie stosowanie wyzej wspomnianych plynow z zawartoscia amoniaku w porownaniu do starej i sprawdzonej metody giecia drewna (nie tylko balsy) nad para? Ja nadal z powodzeniem stosuje te ostatnioa metode. Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mr.jaro napisał:

Moze mi kto wyjasnic, jakie zalety niesie w sobie stosowanie wyzej wspomnianych plynow z zawartoscia amoniaku w porownaniu do starej i sprawdzonej metody giecia drewna (nie tylko balsy) nad para?

 

Jest szybszy i mniej upierdliwy. Nad parą można się poparzyć. Tu wkładasz na chwilę kawałek balsy wyciągasz i gniesz jak ci potrzeba.

Moim zdaniem po prostu jest praktyczniejsze zastosowanie płynu z amoniakiem. 

Oczywiście gięcie nad parą daje identyczne efekty ale jak wyżej napisałem jest to bardziej upierdliwa;) metoda.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.