Jump to content
robertus

Blokada konta od kilkukrotnego wpisania złego hasła

Recommended Posts

Piszę w wątku a nie PW, bo może to jakiś szerszy temat, jak nie to nie.

Już trzy razy mi się zdarzyło, ze przeglądam sobie forum a tu nagle bam, konto zablokowane z powodu zbyt wielu błędnych logowań. 

Konto blokuje się na 15minut.

Dostaję maila, że zauważono 3 błędne próby zalogowania na moje konto z adresu IP i tu... zdziwienie to mój adres IP.

Polecam się @qpa może coś jest nie tak z forum, albo z moja przeglądarką firefox.

Hey, bardzo ciekawa sprawa, póki co nie mam pomysłu co się może dziać, postaram się do edukować. 

Czy u kogoś jeszcze występują takie anomalie? 

Tak, w sumie coś podobnego (no identycznego) zdarzyło się i u mnie kilka razy, ale ostatnio dość dawno i ciężko mi powiedzieć co wtedy robiłem itp :). Szczerze mówiąc uznałem, że to coś się u mnie ścieło, czy coś, bo często mam forum w którejś karcie i być może w tle coś się za często odświeżyło czy coś :D.

I też pamiętam, że w mailu był mój adres, była blokada na kilkanaście minut i taki sam powód. Z tym że korzystam z przeglądarki Chrome.

Kuba @qpa może będziesz mógł zerknąć w logi czy coś, bo akurat miałem teraz taką sytuację. Komputer wyłączony, jedynie w telefonie byłem na Tapatalku (w sensie że zawsze jestem :)), ale teraz też nie korzystałem.
Włączyłem komputer wchodzę na forum, a tu biały motyw i jestem wylogowany. I taki komunikat:

image.thumb.png.2d345a4043f1b49491f208d719898ded.png

I taki mail z moim adresem IP (tam gdzie zamazałem):

image.thumb.png.78c38d814a53952d2a10e7ee7d90d2ff.png

No i niby został zablokowany adres IP tej osoby, a po tym czasie się zalogowałem (aż tak zmiennego IP nie mam więc w tym czasie się nie zmieniło).

Może coś pomoże :).

Miałem tak samo.

IP jest Twój na bank. Pokazuje Twój zewnętrzny IP jaki dostajesz od providera.

Spojrzyj na tą stronę: https://www.iplocation.net/

Tak tak, jest ten sam sprawdzałem, można nawet wejść na ustawienia routera z tego adresu :). Miałem na myśli, że w mailu jest napisane, że został zablokowany, a po minięciu tego czasu zalogowałem się mając dalej ten sam adres - co jakiś czas (chyba mniej więcej co tydzień) zmienia mi się zewnętrzy adres, dlatego napisałem, że aż tak zmiennego nie mam żeby akurat teraz mi się zmienił, co zresztą sprawdziłem :).

13 godzin temu, czarobest napisał:

Komputer wyłączony, jedynie w telefonie byłem na Tapatalku (w sensie że zawsze jestem :)), ale teraz też nie korzystałem.
Włączyłem komputer wchodzę na forum, a tu biały motyw i jestem wylogowany.

Dzisiaj rano identyko sytuacja u mnie. Tapatalk z telefonu a potem komputer i informacja o blokadzie.

Wydaje mi się że jest to specjalne zabezpieczenie przed próbą włamania z innego komputera lub adresu niż jest zarejestrowany w systemie. Podobne sytuacje miałem z logowaniem do skrzynki czy banku z tego samego komputera ale z sieci u córki. Zaraz był alarm o próbie włamania na konto. Musiałem potwierdzić ze to ja . Po powrocie do domu to samo. Używam tylko laptopa . Nie pamiętam czy z forum było podobnie.

Raczej nie ,bo używam kilku komputerów , a do banku loguję się nawet z Wrocławia z kompa szwagra czy córki. Jak widać ,na tylu użytkowników forum logujących się na co dzień, to tych kilka zdarzeń ,to drobnostka - ale warto dociec przyczyny. Może to weryfikacja  dwuetapowa  i dotyczy to raczej ustawienia w kompa, niż serwera forum.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.