Skocz do zawartości

skłon i wykłon silnika elektrycznego


zuzia2013
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

dałbym około 8-10mm w górę i w dół na sterze wysokości 

i dość dużo jakieś 25mm na każdą stronę na kierunku -nawet wychylenie max o  30-45 stopni.

 

 i jeśli Twoje radio pozwala to koniecznie  wychylenie expotencjalne .  expo jakieś 30-50%  a czy plus czy minus to musisz sprawdzić reakcję wg swojej aparatury - blisko centrum położenia drążka stery mają reagować delikatnie a dopiero jak mocno wychylisz drążek to wychylenie sterów ma narastać. czyli blisko neutrum 5mm ruchu drążka to 1mm ruchu steru  -a przy max wychyleniu draga 1mm ruchu draga to  kilka mm ruchu steru..

I delikatnie  na drążkach -nie trzeba wychylać na max !

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem dać 32 gramy na przód aby wyważyć Pelikana. Ciężarki dostałem od wulkanizatora. Czytałem gdzieś, że się wyważa "na tył" albo "na przód". Co to oznacza.

6 minut temu, robertus napisał:

NA to rada jest taka, że możesz wyedytować pierwszy post i tam zmienisz tytuł, żeby był bardziej pelikanowy :)

A gdybym ja wiedział jak to się robi. Boję się, że jak zacznę coś grzebać to albo zniknie cały post albo umieszczę ten post nie w tym dziale co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyważenie przód-tył, tzn., że środek ciężkości jest w pewnym przedziale np. 105-115mm. Wyważenie na przód, czyli 105mm spowoduje, że model będzie bardziej stabilny w locie, ale mniej wrażliwy na wychylenia sterów. Ustawienie na tył, czyli 115mm dokładnie odwrotnie. Przy oblotach i nauce latania sugerowałbym raczej przedział ŚC w pierwszej połówce przedziału.

Wysłane z mojego SM-J701F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, wojcio69 napisał:

Wyważenie przód-tył, tzn., że środek ciężkości jest w pewnym przedziale np. 105-115mm. Wyważenie na przód, czyli 105mm spowoduje, że model będzie bardziej stabilny w locie, ale mniej wrażliwy na wychylenia sterów. Ustawienie na tył, czyli 115mm dokładnie odwrotnie. Przy oblotach i nauce latania sugerowałbym raczej przedział ŚC w pierwszej połówce przedziału.

Wysłane z mojego SM-J701F przy użyciu Tapatalka
 

Według planów Pelikana środek ciężkości wypada 64 mm od krawędzi natarcia skrzydła. To w tym wypadku jaki przyjąć przedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za bardzo przedni sc to model może źle reagować na stery -w sensie, że przy małym wychyleniu drążka  model nie reaguje i nie wchodzi w manewr a po większym wychyleniu reakcja robi się nagła/dość gwałtowna. byłbym ostrożny z wyważaniem bardziej przednim niż podaje producent. jeśli na planie jest zakres położeń SC to wyważyć na przedni punkt ale nie przed nim.

 

dobrą metodą  może być oblatanie modelu "z ręki" nisko nad wysokim żytem... bez włączania silnika dość mocny prawie poziomy rzut -i sprawdzenie reakcji modelu. w razie upadku wysokie zboże amortyzuje i uchroni od uszkodzeń.

Miałem trochę podobny model ale nie identyczny. Dobrze gdyby znalazł się i wypowiedział ktoś kto latał dokładnie takim samym jak Twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, latacz napisał:

dobrą metodą  może być oblatanie modelu "z ręki" nisko nad wysokim żytem.

Witku,

metoda  bardzo dobra...jedyna niedogodnośc pojawia się wtedy, kiedy trzeba odpowiedzieć na pytania zadane przez rolnika, " co Pan sądzi o polskim rolnictwie ? "

odpowiedz bywa trudną, czasami  trzeba ją  uwiarygodnic tzw biletem NBP.....rolnik czasami pojawia sie z  bratem,  sąsiadem , szwagrem ( niepotrzebne skreslić ) co czyni odpowiedz jeszcze trudniejszą?

i żeby nie było......znam to z autopsji?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego lepiej  zaprzyjaźnić rolnika -co czynimy wcześniej tzw "zupą chmielową" 

 

lub znaleźć "bezpańskie" żyto  daaaaleko od rolników.  -i nie robić zbytniej szkody. można delikatnie wejść i mało deptać.

Zdarzało mi się w sytuacjach awaryjnych -nawet na oczach rolnika -nigdy nie miałem problemów ale zawsze najpierw zagadałem -przeprosiłem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.