Skocz do zawartości

REX 5 6 kanał


Gość tom_tom

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kiedyś napotkałem na stronie jednego z Was fajne opracowanie, jak dodać dodatkowe kanały do REX 5 MPD.

 

Teraz potrzebuje to właśnie zrobić i za chiny nie mogę znaleźć tej stronki.

 

Chodzi mi głównie o schemat podłaczenia kanałów do scalaczka w środku odbiornika.

 

Mam też pytanie - czy rozwiązywał ktoś problem podłączenia klapolotek (flaperon) do rexa 5 ??? ja mam dwa rozwiązania - albo wyprowadzić 6 kanał na zewnątrz, albo kombinowanie na mixerach w nadajniku (moje radio nie ma możliwości przyporządkowywania kanałów do drążków), ale wtedy nie mogę wycylac klap na full w dół z powodu niemozliwości ustawienia prawidłowej różnicowości wychyleń lotek.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z rexem 5mpd. Bo 1 i 6 kanał w moim nadajniku to lotki -klapolotki -sterolotki.

 

Za chiny używając mx -12 i rexa5 nie moge ustawić klap.

 

Mam 3 kanały zajęte -wysokosć , 2 na lotki. Zostają 2 wolne do niczego nieprzydatne. Kombinowałem na wszystkie sposoby i klapa.

 

Porażka na maxa normalnie taki odbirnik , taki nadajnik, a lipa jak smok.

 

Musze latać bobolem 2 na y kablu :( zamiast se klapy zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Addriano

E zaraz chłopaki

A jaki problem w mx-12 włączyć flaperona a potem w dowolnym mixerze domiksować 100% kanału 6 na kanał 5

Tym sposobem kanał 5 bedzie robił dokładnie to samo co kanał 6 i problem z głowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E zaraz chłopaki

A jaki problem w mx-12 włączyć flaperona a potem w dowolnym mixerze domiksować 100% kanału 6 na kanał 5

Tym sposobem kanał 5 bedzie robił dokładnie to samo co kanał 6 i problem z głowy.

Pozdrawiam

 

Być może jesteś genialny, sprawdzę zara. To mi do zaćmionej głowy nie wpadło. W każdym razie coś coś mi zaczęło świtać.

 

Ja wczoraj tak gdzies kole 2 w nocy wpadłem na rozwiazanie klapolotek tylko na mixerach (malin napiszę Ci dokładnie co i jak, będziesz miał flaperona spoko spoko, nie jest tak źle, tylko my źle kombinujemy)

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Polecam odnaleść w necie aplikację układu cd 4017- popolarny cmos i od razu będzie wiadomo na kórych wyprowadzeniach będą dodatkowe kanały.Wprawdzie nie przerabiałem odbiorników , ale z cmosami miałem dużo do czynienia.Pozdrawiam.Sławek[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Addriano

Zaraz chłopaki

Ustawiłem i działa

A mam ustawione tak.

image024al6.jpg

image025om4.jpg

image026ao0.jpg

image027ru4.jpg

U mnie w tej konfiguracji kanał 5 śledzi dokładnie kanał 6 i działa sprawdzone na odbiorniku rex7.

Mam nadzieje ze pomogłem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Adriano :)

 

Malin już mam klapolotki tylko na mixerach :)

 

dopracowuję temat, może wieczorem napiszę co i jak :)

 

Edit: Adriano, wszystko kumam, wielkie dzięki, ale nie wiem do końca o co biega na tym drugim zdjęciu od góry (tzn zdjęcie jest czytelne, tylko chodzi mi o ten ekran i możliwe funkcje na nim) - mógłbyś poświęcić parę minut i to wytłumaczyć, jaki to ma wpływ na nasze klapolotki ? Acha, i jeszcze ten offset (na 3 fotce) -100 - też do końca nie kumam.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem identycznie , sprawdziłem 4 razy i lipa. Prawa lotka chodzi ok - 2kanał, a lewa -wychylona maxymalnie w dół. Przy ruchu drągiem w prawo -lewa lotka unosi się jak prawa do góry 3mm w drugą stronę niedziała wcale (lewa lotka).

 

Ręce już mi opdają będe zaraz rzucał nadjnikiem chyba.

 

Dodam że na rexie 7mpd wszystko chodzi jak trzeba.

 

Tom Tom masz gg? Ja już nie mam siły z tym shitem. Odezwij się jak możesz gg 504 939

 

Załamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malin masz najprawdopodobniej serwa w innym układzie jak Addriano, podrzuć fotkę jak masz serwa w skrzydłach zamontowane, gdzie popychacze wychodzą - górą czy dołem, albo opisz jak to masz zrobione.

 

Addrianno zarzucił dobrym pomysłem, tylko musisz to skonwertować na swój model.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.